Odwiedzamy Berlin: Berlińskie Zoo

21.06.2016 1 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Zoo

Z pewnością większość z nas była co najmniej raz w stolicy Niemiec. Powody? Dla jednych fakt, że jest to największe sąsiednie miasto w naszym obrębie, dla drugich po prostu szał zakupowy, a dla jeszcze innych powodem jest bardzo duża ilość ciekawych atrakcji. Ale nie tylko dla nas, dorosłych. Również dla dzieci, które mogą znaleźć wiele fajnych zajęć oraz miejsc do obejrzenia. Zatem bez dalszego bez owijania w bawełnę przedstawiamy Wam Berlińskie Zoo – w naszym #rodzinkowym cykl: Berlin dla Dzieci.

 

 

Berliński ogród zoologiczny, to jeden z największych ogrodów zoologicznych w Niemczech, jednakże co jeszcze bardziej czyni go wyjątkowym – jest jednym z największych (jeśli chodzi o liczbę gatunków zwierząt) na świecie. Położony jest w dzielnicy Berlina Tiergarten, niedaleko stacji S-Bahn i dworca kolejowego Zoologischer Garten w centrum miasta. Zoo zostało otwarte w 1844 roku i było pierwszym ogrodem zoologicznym w Niemczech.

 

Obecnie w pomieszczeniach zoo znajduje się blisko 14.000 (niektóre źródła mówią o 17 tysiącach) zwierząt z 1.500 różnych gatunków. Wszystko mieści się na 35 hektarach w historycznych klatkach. Wszystkie zwierzęta są ulokowane w zagrodach, w których stworzono im warunki odpowiadające naturalnym. Berlińskie Zoo jest jednym z najchętniej zwiedzanych ogrodów w Europie. Rocznie ma blisko 2,6 mln gości z całego świata. Otwarte jest przez cały rok.

 

 

 

Jakie zwierzęta możemy zobaczyć w Zoo? Oczywiście nie sposób wszystkich wymienić (przypominamy o liczbie ok 14 tysięcy…), jednakże najmłodszych szczególnie zainteresować mogą: pingwiny, panda wielka, słoń, niedźwiedź polarny, surykatka, hipopotam, goryl, lew morski, nosorożec, mangusta, kangur, zebra, orangutan, lew czy okapi.

 

 

Dodatkowe informacje: 
 Rowery czy inne pojazdy dla dzieci bez kierownicy / popychaczy nie są dozwolone. 
 Niestety zwiedzanie zoo z psami również jest zabronione.
 Na terenie znajdują się trzy miejsca restauracyjne. Zoo Restauracja - czyli główny punkt kulinarny. Waldschänke - to duży taras naprzeciwko placu zabaw. Trzeci punkt to Food stall & bistro w akwarium.
 Na miejscu znajdziecie również Sklep Zoo, w którym kupicie pamiątki, po których na pewno nie zapomnicie swojej wizyty.
 Na terenie Zoo znajduje się także plac zabaw dla dzieci.

 

 

Warto wiedzieć, że na terenie Berlińskiego ZOO znajduje się również najstarsze w Europie akwarium, w którym mieszka około 10 tysięcy zwierząt. Zresztą pisaliśmy o tym w marcowym wydaniu #Rodzinki!


Zapamiętaj! To właśnie w Berlińskim ZOO mieszkał znany na całym świecie niedźwiedź polarny Knut, jako jeden z niewielu urodzony w niewoli i wychowany przez człowieka przedstawiciel tego gatunku.

 

 

 

Aktualne ceny wejść:

Bilet dzienny: osoba zwiedzająca – cena zoo / cena zoo + akwarium
-Dorośli – 14,50 € / 20,00 €
-Dzieci (od 4 do 15 roku życia) – 7,50 € / 10 € 
-Mała Rodzina (1 dorosły oraz dzieci do 15 r.ż.) – 25,00 € / 33,00 €
-Duża Rodzina (2 dorosłych oraz dzieci do 15 r.ż.) – 39,00 € / 50,00 €
-Studenci, niepełnosprawni – 10,00 € / 15,00 €
-Bilet grupowy dziecięcy (10 dzieci i więcej, cena za osobę) - 6,50 € / 8,00 €

 


Uwaga! Zoo otwarte jest dla zwiedzających przez 365 dni w roku! Jak podają na swojej stronie internetowej - prawie zawsze jest czynne od godziny 9 do 18, jednakże w okresie zimowym czas ten jest skrócony do 16:30. Tak czy inaczej – lepiej przed wizytą zweryfikować te informacje.

 

 

 

Zoo Berlin
tel. +49 30 254010 
adres: Hardenbergplatz 8, 10787 Berlin
Strona Internetowa

Facebook

 

Komentarze

Komentarze

Wrzesław Mechło biurogryf@gmail.com
6:57 09.12.2019
Rewelacyjne zoo imponuje ilością i jakością gatunków oraz pawilonem Akwarum. Polecam Przewodnik Wrzesław Mechło biurogryf@gmail.com
1
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.