Odwiedzamy Berlin: Dungeon – berlińskie lochy!

24.03.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Materiały promocyjne

Berlin, to miasto przepełnione niesamowitymi, wartymi odwiedzenia atrakcjami. Nie brakuje tutaj zarówno miejsc przeznaczonych do rozrywki, jak i historycznych, które warto sfotografować i zachować na pamiątkę. W marcu pragniemy dać Wam kolejną podpowiedź i doradzić jak można fajnie spędzić czas w Berlinie! Tym razem mamy coś nowego i interesującego – nauka historii przeprowadzona w nowatorski sposób, a mianowicie poprzez zwiedzanie berlińskich lochów… Brzmi intrygująco, prawda?

 

 

Cofnijmy się o kilkaset lat i poznajmy najmroczniejsze sekrety stolicy Niemiec w budzących grozę lochach. Berlin Dungeon jest położone w samym centrum Berlina, tuż przy Alexanderplatz (o którym przeczytasz na początku gazety w dziale publicystycznym!). Berlińskie podziemia, to dowód na to, że nauka historia nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie, dlaczego miałaby nie być przerażająca, ale i… zabawna?

 


Uwaga, może nie być to najlepsza atrakcja dla najmłodszych. A tak swoją drogą, Szczecin oraz inne miasta Polski mogłyby brać przykład i zaczerpnąć inspiracji na temat takiego sposobu podejścia do historii. Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby podobne miejsca, dotyczące lokalnych historii powstawały w największych polskich miastach, również w naszym.

 


W Dungeon doświadczyć można nauki interaktywnie: odwiedzając historyczne miejsca, słuchając opowieści wykwalifikowanych i przeszkolonych aktorów, a także dając się porwać nowoczesnym efektom specjalnym. Ach… czekają na was również niespodzianki. Jak piszą na swojej stronie „w Dungeon spędzisz czas przerażająco i śmiesznie”. Berlin Dungeon stanowi ciekawe połączenie domu strachów z muzeum historii i dzięki tak wyjątkowej formie ma szansę zapaść dzieciom (i nie tylko!) w pamięć na długo. Pokazy odbywają się w języku niemieckim i angielskim.

 

 


Przez około 70 minut podróży po lochach przeżyjecie 11 przygód, przez które przeprowadzi Was 11 aktorów, wcielających się w znane historyczne postacie z Berlina z ostatnich 800 lat (np. Monk Pater Roderich, czy seryjny zabójca Carl Grossman). Podróż zaczniecie od poznania błazna, a do podziemi dostaniecie się starą windą. Następnie spotkacie niezbyt radosnego mnicha, który w starej bibliotece opowie Wam o straszliwych wydarzeniach z przeszłości Berlina.

 


Przed wami także spływ rzeką, zetknięcie z Czarną Śmiercią, torturami, demonicznym doktorem, czy legendą o Białej Damie. Ponadto możecie trafić pod tajny sąd i kto wie… może przejdziecie przez labirynt? Po drodze nie ominie was również rewolucja z 1848 roku.Podczas każdego z pokazów aktorzy wchodzą w integrację z publicznością, zapewniając element zaskoczenia i świetną zabawę.

 


Na stronie internetowej możecie śledzić także aktualne wydarzenia specjalne. Bardzo ciekawą propozycją wydaje się być spędzenie Halloween w Berlin Dungeon. I jak, przekonani?:)

 

 

Uwaga! Atrakcja przeznaczona dla dzieci powyżej 8 lat! Organizatorzy zalecają wizyty od 10 lat, a wszystkie dzieci poniżej 14. roku życia muszą zwiedzać lochy z opiekunami.

 

 

Godziny otwarcia w weekendy oraz w tygodniu (od 1 kwietnia): 10-18
Ceny (na wejściu / online):
- dorośli (15+) 23€ / 15 € z przewodnikiem
- dzieci (10-14) 18,50 € / 12 €

 

 

Berlin Dungeon 
+491806 255544
SpandauerStraße 2
10178 Berlin
www.facebook.com/berlindungeon
www.thedungeons.com/berlin/en

 

 

Źródła: thedungeons.com/berlin/, berlinpass.com, dzieckowpodrozy.pl

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.