Jolipet Polska - najlepsze karmy dla psów i kotów

14.11.2023 1 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski

Jolipet Polska - najlepsze karmy dla psów i kotów! Zapraszamy na dogłębne spojrzenie w świat żywienia zwierząt w rozmowie ze szczecińską firmą Jolipet Polska, firmą specjalizującą się w produkcji karmy dla psów najwyższej jakości. Od samego początku firma ta kładzie nacisk na jakość, autentyczność i zdrowe podejście do żywienia futrzastych członków naszych rodzin. Rozmawialiśmy z założycielką, która opowiedziała nam o narodzinach firmy, wartościach, które ją inspirują, i tym, jak ich produkty zmieniają życie czworonogów.

 

 

hot°: Zacznijmy od początku. Skąd wziął się pomysł na założenie Jolipet Polska, firmy zajmującej się produkcją karmy dla psów?


Jolipet Polska jest wyłącznym przedstawicielem producenta karm mrożonych Fresh Frozen produkowanych w Belgii. Pomysł zrodził się bardzo prosto. Nie mieliśmy czym karmić własnych psów. Brakowało na rynku wysokogatunkowych karm bez chemii.I jakoś szybko przeszliśmy z pomysłu do realizacji...

 

Właścicielka Firmy Pani Olga Sitek

 

hot°: Co skłoniło Cię do skupienia się na żywieniu zwierząt, zamiast ludzi, pomimo kierunku studiów związanego z kontrolą jakości produktów spożywczych? Bardziej wdzięczny temat?


Kontrola jakości produktów spożywczych o specjalności – kontrola jakości produktów mięsnych tak brzmi całościowa nazwa mojego kierunku studiów ;)  Od samego początku po ukończeniu studiów pracowałam w branży mięsnej. Zajmowałam się zarówno kontrolą jakości mięs jaki i selekcjonowaniem ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego ( UPZZ ) na zakładach mięsnych w Polsce i w Europie.(Polska/ Belgia / Niemcy / Francja / Hiszpania)


UPZZ TO nic innego jak kategoria trzecia, z którego powstają karmy dla zwierząt. Kłamstwem są slogany reklamowe – Human Grade.Temat jest bardzo niewdzięczny, ponieważ cała branża mięsna jest bardzo trudnym tematem w kwestiach przestrzegania jakości i egzekwowania przepisów. Szczególnie branża Petfood. Stad moje zaangażowanie w ten sektor.


Z wdzięcznością mamy do czynienia na co dzień i to jest bardzo budujące. Klienci doceniają to, że umiemy karmić zwierzęta i nasze produkty są prawdziwe. Najzdrowszym odpowiednio dobranym Jedzeniem „leczymy” psy i koty. U zwierząt tak jak i u nas ludzi, zdrowe jelita i zdrowy organizm.

 


hot°: Jakie wartości i podejście holistyczne firma reprezentuje w dziedzinie żywienia zwierząt?


Firma Jolipet Polska sprzedaje naszym klientom przede wszystkim prawdę! Oprócz jedzenia dla psów z naszej oferty mrożonek na naszym sklepie znajdują się produkty, których składy są przez nas analizowane. Przede wszystkim pod kątem zdrowia futrzastych nosów, jak i możliwości łączenia karm suchych z naszymi mrożonymi produktami. U nas nie znajdziesz otwartych worków suchych karm, które wietrzeją tygodniami a klient dostaje pasze bez wartości.

 


hot°: Co wyróżnia wasze produkty na tle innych dostępnych na rynku?


Wszystko, to najlepsze produkty w Europie, jeśli nie na świecie! Bez fałszywej skromności, podpisujemy się pod tym dwoma, albo i czterema łapami! ;)  Zachęcamy do przeczytania naszych opinii na facebook i google. Wszystkie te opinie to żywi nasi klienci nie randomowe boty.

 

  


hot°: Jakie są korzyści wynikające z żywienia zwierząt wysokiej jakości i jak wpływa to na ich zdrowie?


Badania na ten temat mówią, że przedłużają życie. Ponad to, wizyty u weterynarza zawężają się tylko do obowiązkowych szczepień. Pies ma wigor, zdrowe zęby, lśniącą zdrową sierść, nie sypie się jak choinka i robi jedna kupę dziennie. Świadczy to o tym, że to co jedzą, zostaje w nich, a nie ląduje na trawniku w postaci 4 kup dziennie.

 


hot°: Opowiedz nam o procesie tworzenia dobrych receptur na karmę dla psów. Jakie składniki są priorytetowe i dlaczego?


O tym nie mogę Ci powiedzieć, bo to jest nasz knowhow. To tak jak byś pytał kucharza z restauracji z gwiazdką Michelin o przepis na jego dania ;) Sądzę, że też by Ci ich nie zdradził. Jedno jest wiadome i u nas i w restauracji z gwiazdką Michelin – najważniejszy składnik to surowiec! On musi być najwyższej jakości. Na naszej stronie, jest zakładka od kuchni, tam można zobaczyć jak wygląda nasza produkcja w Belgii.


hot°: Dlaczego zdecydowaliście się na własną produkcję zamiast zlecenia ją innym firmom?


Dlatego, że w żywieniu nie ma sentymentów. Nasze unikalne receptury i sposób w jaki powstają muszą zostać naszą tajemnicą. Najważniejsze jest też dla nas treceability produktu w całym łańcuchu tworzenia.

 

hot°: W jaki sposób Jolipet edukuje właścicieli psów na temat zdrowego żywienia i doboru odpowiedniej diety dla swoich pupili?

Organizujemy cykliczne spotkania w naszym sklepie. Codziennie mamy nowych klientów, odkąd otworzyliśmy punkt stacjonarny. Prowadzimy media społecznościowe. Uczestniczymy w targach petfood w Europie i w Polsce. Współpracujemy z lekarzami weterynarii.

 

 

hot°: Czy współpracujecie z weterynarzami lub specjalistami ds. żywienia zwierząt przy tworzeniu waszych produktów? Innymi słowy, czy macie ich błogosławieństwo?


Tak – wszystkie receptury powstały w Instytucie Weterynarii w Gent. Zostały stworzone przez dietetyków weterynaryjnych klinicznych. Tu nikomu się nic nie wydaje!


hot°: Opowiedz nam o waszym podejściu do kontroli jakości i jakie standardy obowiązują w waszej firmie.


Jesteśmy pod ścisłym nadzorem weterynaryjnym i mamy wdrożone procedury, według których postępujemy. Procedury w naszej firmie są żywe i wykonywane. Jeśli chodzi o produkcje Ecoclavis posiada własny, hipernowoczesny zakład produkcyjny, który gwarantuje wysoką jakość produkcji zgodnie z najsurowszymi normami bezpieczeństwa i jakości żywności.

 

W marcu 2014 roku firma Ecoclavis otrzymała od SGS oznaczenie FCA za standard Feed Chain Alliance, uznanie za spełnienie najbardziej surowych norm podczas łańcucha produkcyjnego.

 

W 2019 roku otrzymaliśmy etykietę Handmade in Belgium za nasz quasi-rzemieślniczy sposób pracy. Ecoclavis Team każdego dnia robi wszystko, co w ich mocy, aby spełniać te standardy, aby w bezpieczny sposób produkować najwyższej jakości karmę dla zwierząt domowych.

 

 

hot°: Czym kierujecie się przy opracowywaniu smaków i kształtu karmy dla psów, aby zyskała aprobatę nawet najbardziej wybrednych pupilów?


Stabilnością i powtarzalnością wysokiej jakości surowców.


hot°: Gdzie można kupić Wasze produkty?


Zapraszamy na naszą stronę www.jolipet.pl oraz stacjonarnie do naszego sklepu przy ul Czorsztyńska 67 na Pogodnie.

 


Więcej informacji znajdziecie tutaj:

www.jolipet.pl

 

facebook - Jolipet Polska
www.instagram.com/jolipetpolska
TicToc: Jolipe Polska

 

SKLEP STACJONARNY:

ul. Czorsztyńska 67 

tel. +48 501 170 178

 

Komentarze

Komentarze

Jola
11:20 17.12.2023
Ludzie, co Wy za bzdury publikujecie to głowa mała "szczecińską firmą Jolipet Polska, firmą specjalizującą się w produkcji karmy dla psów najwyższej jakości" - przecież to sklep w szczecinie który to sprzedaje ale producentem jest firma zagraniczna, w dodatku nie mająca nic współnego ze szczecinem.
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.