Pigmentacja medyczna skóry głowy jako skuteczna metoda maskująca łysienie

18.11.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Miejscowa utrata włosów niejednokrotnie jest przyczyną kompleksów i niekomfortowego samopoczucia oraz dyskomfortu psychicznego. Łysienie dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn w różnym wieku. Z pomocą przychodzi mikropigmentacja skóry głowy. Skuteczna metoda maskująca łysienie. O tej niechirurgicznej i bezpiecznej metodzie oraz jej tajnikach porozmawiamy z mgr kosmetolog Magdaleną Zdeb – smp artist, linergistką, właścicielką Beauty Therapy.

 

 

 

Czym jest pigmentacja skóry głowy i dla kogo jest przeznaczona?

Mikropigmentacja skóry głowy inaczej znana jako SMP / scalp micropigmentation/ to innowacyjna, skuteczna, coraz chętniej wybierana metoda radzenia sobie z problemem łysienia i przerzedzenia włosów zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Doskonale sprawdza się tam gdzie inne metody zawiodły.

 

Ten niezwykle precyzyjny zabieg daje niesamowite możliwości oraz wyjątkowo naturalne i trwałe efekty imitując wygląd naturalnych mieszków włosowych. Dzięki niemu możemy uzyskać efekt ogolonej głowy, odtworzyć linie włosów, optycznie zagęścić włosy, wypełnić miejscowe braki włosów lub zakamuflować blizny. Technika ta zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Ze względu na swoją bezinwazyjność, prostotę oraz niemal natychmiastowe rezultaty, tym bardziej cieszę się że w końcu zyskuje ona właściwą uwagę i docenienie klientów.


Mikropigmentacja jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla mężczyzn jak i kobiet doświadczających problemów z wypadaniem włosów, zakolami, przerzedzeniem włosów, bliznami czy cofającą się linią włosów. Zabieg stanowi kuszącą alternatywę dla osób:
- całkowicie pozbawionych włosów, które chcą odzyskać młodzieńczy wygląd.
- które łysieją częściowo (np. tylko na czubku głowy).
- cierpiących na tzw. łysienie plackowate lub rozproszone.
- które chciałyby zakamuflować blizny (np. po zabiegach chirurgicznych, uszkodzeniach skóry czy oparzeniach).
- po przeszczepie, które czują się rozczarowane rezultatami (np. ich fryzura jest zbyt rzadka).
- korzystających z systemów włosów i zmęczonych ich uciążliwością.

 

 

 

Jak należy się przygotować do zabiegu?


Skóra przed każdym zabiegiem mikropigmentacji nie powinna być świeżo opalona, nie powinno się zażywać leków ze sterydami, retinoidami oraz leków rozrzedzających krew – np. heparyny, aspiryny, pyralginy. Skóra głowy powinna być w dobrej kondycji bez zmian chorobowych. Jeśli zależy Nam na efekcie ogolonej głowy wówczas konieczne jest ogolenie głowy w celu uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu krótkich włosów. Natomiast w przypadku zagęszczania skóry głowy, rekonstrukcji przedniej linii włosa czy też kamuflażu blizn długość włosów nie ma znaczenia.

 

Jak często trzeba powtarzać zabieg?

 

Zabieg należy powtarzać średnio raz do roku w celu odświeżenia. Częstotliwość uzupełniania zależy od stopnia złuszczania się naskórka i indywidualnych właściwości skóry.


Czy zabieg pigmentacji skóry głowy jest bolesny?

 

Kwestia bólu jest bardzo indywidualna. Większość osób ocenia ból na 3-4 (w skali 0-10). Zabieg mikropigmentacji oceniany jest przez moich klientów mianem niewielkiego dyskomfortu. Odczucia te mogą się różnić w zależności od wrażliwości skóry u poszczególnych klientów.


Czy są jakies ograniczenia wiekowe do przeprowadzenia zabiegu? Można go wykonać niezależnie od wieku i płci. Co więcej, jest zabiegiem w pełni odwracalnym – pigment można łatwo usunąć laserem. Jest to system z zastosowaniem bardzo krótkiego impulsu o dużej energii. Po usunięciu nie powstają blizny, ani przebarwienia.

 

 


Czy mikropigmentacja skóry głowy (SMP) może być stosowany do ukrycia blizn po przeszczepie włosów?


Jak najbardziej. SMP daje nam możliwość zakamuflowania blizny po przeszczepach włosów, oparzeniach, urazach, operacjach i innych przeżyciach. Nie ma znaczenia jak “stara” jest blizna.


Ile zabiegów potrzebujemy do uzyskania satysfakcjonujących efektów?

 

Za uśredniony czas trwania zabiegu uznaje się 3 sesje. Jest to jednak kwestia indywidualna, ustalana podczas konsultacji. Czynniki od których zależy ilośc sesji to stopień utraty włosów, typ i kolor skóry, barwa nakładanego pigmentu oraz rodzaj tuszowanych niedoskonałości / łysienie androgenowe, plackowate, blizny itp.

 


Nazywam się Magdalena Zdeb. Jestem mgr kosmetologii, SMP Artist, PMU Artist /linergistka/ oraz właścicielem firmy Beauty Therapy którą z powodzeniem prowadzę od ponad 5 lat. Świadczę usługi z zakresu pigmentacji skóry głowy oraz makijażu permanentnego w Vizmedica Clinic w Szczecinie, a także wspólpracuje z wieloma gabinetami w Polsce. Moja wiedza, umiejętności i doświadczenie to niezwykłe połączenie, które sprawia, że każdego dnia pomagam osobom, które mnie odwiedzają cieszyć się nowym wyglądem, czuć się piękniej oraz nabrać pewności siebie a to dla mnie najważniejszy aspekt. Jeśli chcesz zrekonstruować linie swoich włosów, uzyskac efekt ogolonej głowy, zagęścić optycznie skórę głowy czy tez zakamuflować blizny – ZAPRASZAM.

 

Vizmedica Clinic 85/14

Tel. 796 642 070
magdalena.zdeb@o2.pl
Facebook - www.facebook.com/zdebmagdalena
Instagram - www.instagram.com/magdalenazdeb.pmu
Strona www. – www.magdalenazdeb.pl

 

Magdalena Zdeb

Magdalena Zdeb