Mixtee w Pinokiu

25.05.2023 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Artystki

Dj Mixtee już wkrótce zagra w Pinokiu podczas wydarzenia Girls on Fire R'n'B Edition . Artystka ma na swoim koncie masę występów na imprezach, koncertach i festiwalach w całej Polsce i w całej Europie, w tym suporty przed Sean Paulem i Sigalą oraz występ na Heineken Stage na festiwalu Opener. Zapraszamy do lektury naszego wywiadu!

 

 

hot°: Jak zaczynałeś swoją karierę DJ-a i co skłoniło Cię do podjęcia tej drogi artystycznej?


Dd zawsze interesowałam się muzyką, od najmłodszych lat zbierałam płyty. W wieku 15 lat zaczęłam tańczyć hip hop, jednak nie było to to co mnie 100% satysfakcjonowało. Pewnego razu będąc na imprezie dj tak fajnie grał, że poczułam, że też chce zostać djką.

 

W niedługim czasie skompletowałam sprzęt do grania, czyli oczywiście dwa gramofony i mixer ;) i ruszyłam z walizką winyli do klubów próbować swoich sił przed ludźmi. Tak w uproszczeniu to wyglądało...

 


hot°: Patrząc subiektywnie: jakie są Twoje najbardziej udane występy w Polsce i za granicą, i dlaczego? Jakie są Twoje ulubione miejsca, w których miałeś okazję występować?


Do najciekawszych występów na pewno należy zeszłoroczny Open’er, miałam okazję wystąpić na scenie Heinekena. Energia tłumu była niesamowita. Za granicą moim ulubionym miejscem jest Val di Sole, gdzie w okresie zimowym bardzo często gram.


hot°: Jaką muzykę grasz podczas swoich występów, i czy masz swoje ulubione gatunki muzyczne?


Swoją przygodę z djką zaczynałam stricte od hip hopu i ryb, później repertuar poszerzył się o funk, trap, twerk, dancehall, house, afrobeat. Obecnie w swoich setach lubię mieszać wszystkie te gatunki.

 


hot°: Jakie najtrudniejsze (podróże, brak snu, stres, inne) wyzwania stawia przed Tobą praca DJ-a i jak sobie z nimi radzisz?


Dla podróży to akurat żyje, przemieszczanie i bycie co chwila w innym miejscu dają mi wiele radości, mogę dzięki temu poznawać różnych ludzi, kultury i fajne miejsca. Brak snu oczywiście czasem doskwiera… Ale wypracowałam sobie sposób, żeby spać tyle ile organizm potrzebuje: nie nastawiam budzika jak większość ludzi na 8, tylko budzę nie wtedy kiedy organizm powie sam, że już czas…


Wiadomo, że bywają sytuacje kiedy trzeba coś załatwić albo poświecić więcej dnia na np. wyselekcjonowanie muzyki. Sam występ natomiast jest dla mnie czymś mobilizującym, nie stresuje nie przed graniem, a czuje nawet takie… przyjemne dreszcze, ze zaraz będę mogła wejść za deki i porwać ludzi do zabawy! ;)

 


hot°: Jak wygląda Twój proces tworzenia setów i czy korzystasz z jakichś specjalnych narzędzi lub programów?


Właśnie jestem w trakcie przygotowywania jednego . Do produkcji mixtape’ów używam Abletona a do grania w klubach Serato.


hot°: Jakie są Twoje plany czy marzenia na przyszłość w twojej karierze djki? Czy masz jakieś ulubione a jeszcze niezdobyte wydarzenia muzyczne, na których chciałbyś wystąpić w przyszłości?


Moim marzeniem są teleportery ;), tak żeby na pstryk móc być w innym miejscu, nie tracąc czasu na przemieszczanie się.


hot°: Jak radzisz sobie z trudną publicznością lub sytuacjami, gdy coś idzie nie tak podczas występu?


Staram się wybierać miejsca w których gram, które są zgodne z muzyka która prezentuje i wtedy ciężko o trudna publiczność.

 


hot°: Jakie elementy uważasz za kluczowe, aby twój występ był udany i odpowiednio rozgrzał publiczność?


Odpowiednie dobranie muzyki do panującej atmosfery i rodzaju imprezy to podstawa. Oprócz tego musi być interakcja z publicznością. Im lepiej ja będę bawić się podczas występu, tym bardziej mój nastrój udzieli się innym.


hot°: Jakie masz doświadczenia związane z pracą w studio nagraniowym, i czy zamierzasz tworzyć własną muzykę?Nie zajmuje nie produkcją muzyki, ale w przyszłości zamierzam tego spróbować.


DJ Mixtee
tel. 502 167 442
mail: [email protected]
https://www.facebook.com/djmixtee
https://www.instagram.com/djmixtee
https://www.soundcloud.com/mixtee
https://www.mixcloud.com/beatsource/dj-mixtee

 

 

Mixtee

Mixtee

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.