Opera
Opera na Zamku - Korsarzy 34, Szczecin

 

DZIECI Z DWORCA ZOO
Autor: Muzyka: David Bowie, Valgeir Sigurðsson
Balet
12.09.2020,start.19
13.09.2020,start.18

 

Przejmujące losy nastoletniej narkomanki Christiane F. i jej rówieśników, z których wielu, nie mogąc zerwać z nałogiem, kończy swe życie tragicznie, od lat wywierają niezwykle mocne wrażenie na wielu pokoleniach.

 

My, dzieci z dworca ZOO to światowy bestseller, który w formie książki i filmowej adaptacji niezmiennie porusza, a historia opowiadana przez główną bohaterkę nie traci na aktualności.

 

Spektakl Dzieci z dworca ZOO to impresja na temat najważniejszych wątków poruszonych w książce i filmie.

 

------------------------------------------------------- 

 

ZEMSTA NIETOPERZA
Operetka
Autor: Johann Strauss syn
19.09.2020,start.19
20.09.2020,start.18

 

Historia pewnego balu, podczas którego dochodzi do serii przezabawnych pomyłek, które powodują lawinę… śmiechu! Dobra zabawa gwarantowana!

 

Historia, która zaczyna się w mieszczańskim domu, przechodzi przez salę balową, aby zakończyć się… w więzieniu, bawi od prawie półtora wieku publiczność na całym świecie.

 

Intryga, przebrania, walce, kuplety – to wszystko tworzy niepowtarzalną atmosferę i pozwala przeżyć wspaniały wieczór w operze, wypełniony śpiewem i śmiechem…

 

------------------------------------------------------- 

 

CARMEN
Opera
Autor: Georges Bizet
26.09.2020,start.19
27.09.2020,start.18

 

Arcydzieło światowego repertuaru operowego – brawurowa hiszpańska ekspresja, poruszająca do głębi historia (miłosna) i genialna, rozpoznawalna przez wszystkich muzyka.

 

Zastanawia, co tak naprawdę przyciąga widzów: czy historia trójkąta miłosnego, czy intrygująca, hiszpańska sceneria, czy fantastyczne, znane wszystkim melodie, czy świetne libretto – autentycznie poruszająca, prawdziwa love story.

 

Powodem może też być jedyna w swoim rodzaju bohaterka – jedna z pierwszych operowych feministek, kobieta, której sednem istnienia i najważniejszą życiową filozofią jest wolność.