Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga - Plac Teatralny 1, Szczecin

SALA KAMERALNA

 

Zuzu i Lulu
02,03,04.04.2019,start.9.30,11 | 27.04.2019,start.15,16 | 28.04.2019,start.11
Dla dzieci od 2 lat.
Reżyseria:Katarzyna Klimek, Edyta Niewińska-Van der Moeren
Występują:Katarzyna Klimek, Edyta Niewińska-Van der Moeren


Urocza opowieść o dwóch lalkach, które bawią się, uczą i psocą wraz z dziećmi. Kilka prostych dźwięków może przenieść nas w zupełnie inny świat. Mała Iga uwielbia bawić się swoimi lalkami: Zuzu i Lulu. Nie wie jednak, że te dwie sympatyczne zabawki ożywają, gdy tylko spuści je z oka!

 

Zuzu i Lulu to przyjaźnie nastawione do rzeczywistości lalki, które chcą Was zabrać w świat swoich niezwykłych przygód. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od dwóch lat.

 

SALA PRÓB

 

Przebieranki
06.04.2019,start.14,15
Dla dzieci od 1 roku.
Reżyseria:Marta Łągiewka, Maja Bartlewska
Występują:Marta Łągiewka, Maja Bartlewska


„Przebieranki” to spektakl najnajowy, inicjacyjny, w którym nie należy spodziewać się bajki z morałem. To zaproszenie małego widza do odkrywania własnego ciała oraz do odkrywania rzeczy, ubrań, które na różne części ciała można zakładać.

 

Czy skarpetki możemy założyć na nos a majtki na głowę? Czy sweter może gryźć? Czy buty stukają? I czy korale są twarde? Na te i inne pytania mały widz znajdzie odpowiedź poprzez aktywne uczestnictwo w spektaklu. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od pierwszego roku życia.

 

A kuku
13.04.2019,start.15,16
Dla najmłodszych dzieci.
Reżyseria:Maria Jamińska
Występują:Edyta Niewińska-Van der Moeren, Krzysztof Tarasiuk


W krainie kształtów i dźwięków wykluwa się z jaja mały krokodylek. Wśród dzieci siedzących na sali wraz z rodzicami on jeden jest maluszkiem bez mamusi...Kolejna propozycja dla najnajów, czyli najmłodszych widzów: prosty, urzekający spektakl oparty na dźwiękach, kolorach i kształtach.

 

Wybierz się wraz z dzieckiem na poszukiwanie mamy krokodylka i odkryj najważniejsze słowo na świecie. Wprowadzisz swoją pociechę nie tylko w świat teatru, lecz również w przestrzeń pozytywnych emocji rodzinnych

 

 

DUŻA SCENA

 

Czerwony Kapturek
07.04.2019,start.11 | 09,10,11.04.2019,start.9.30,11.30 | 12.04.2019,start.10
Dla dzieci od 4 lat.
Reżyseria:Waldemar Wolański
Występują:Maja Bartlewska, Marta Łągiewka, Danuta Kamińska, Grażyna Nieciecka-Puchalik, Przemysław Żychowski i inni.


Historię małej dziewczynki, która dzielnie przemierza ciemny las, by dostarczyć chorej babci koszyk pełen pyszności, a potem zamiast babci natyka się na strasznego wilka, zna chyba każdy.

 

Waldemar Wolański ten klasyczny tekst wzbogacił o 26 piosenek – żywiołowe tango, liryczny walc, skoczna polka a nawet energetyczny rock and roll sprawią, że klasyczna bajka zaskoczy niejednego widza. Atrakcyjne lalki żyworękie, prowadzone przez aktorów na oczach widzów, nadają przedstawieniu dowcipny charakter i podkreślają dystans wobec baśniowej fantastyki.

 

Kum i Plum
14.04.2019,start.11 | 16.04.2019,start.9.30,11.30| 17.04.2019,start.9.30
Dla dzieci od 4 lat.
Reżyseria:Monika Gerboc
Występują:Katarzyna Majewska,Rafał Hajdukiewicz, Mariola Fajak-Słomińska, Mirosław Kucharski, Janusz Słomiński,Zbigniew Wilczyński


„Kum i Plum“ to groteska pełna marzeń, szalonych pomysłów, tajemnic i uroku. W małym domku żyją dwa klauny, tańcząca szafa i dwa zwariowane krzesła. Może z nimi zamieszkać każdy, kogo sobie wymyślą. Klauni bowiem, potrafią bawić się we wszystko.

 

Mogą wyruszyć w świat fantazji, stać się najogródkowaczniejszym ogródkownikiem na całym świecie, mogą piec mniammniamkowe placki albo wystawić na próbę swoją odwagę. Możliwe jest wszystko, ale co z tego jest ważne? Co jest w życiu najważniejsze? na to pytanie Kum ciągle szuka odpowiedzi.

 

Księżniczki i ziarnko grochu
24,25.04.2019,start.9.30,11.30 | 26.04.2019,start.10
Dla dzieci od 6 lat.
Reżyseria:Valdis Pavlovskis
Występują:Marta Łągiewka, Danuta Kamińska, Dariusz Kamiński, Katarzyna Majewska, Maciej Sikorski, Krzysztof Tarasiuk


Adaptacja klasycznych baśni Andersena – „Świniopasa” oraz „Księżniczki na ziarnku grochu” zagrana przepięknymi lalkami autorstwa wybitnego scenografa Paula Senhofsa. Młody Książę wytrwale zabiega o serce ślicznej księżniczki.

 

By być blisko niej zostaje nawet świniopasem. Jednak czy każda księżniczka jest warta miłości? By odkryć prawdę zwykle wystarczy dobrze się przyjrzeć swojej księżniczce. Czasem jednak przydać się może ziarenko grochu – test na delikatność i wrażliwość, która cechuje prawdziwe księżniczki.