Teatr Pleciuga

Teatr Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga - Plac Teatralny 1, Szczecin

DUŻA SCENA

 

 

Tajemnica krzyczącego zegara
01,02,03.10.2019,start.9.30,11.30 | 04.10.2019,start.10
Dla dzieci
Reżyseria: Laura Sonik


Tajemnica krzyczącego zegara", czyli spektakl w klimacie mistrzów suspensu. Spektakl oparty na powieści dla młodzieży Roberta Arthura, „Tajemnica krzyczącego zegara”. Przygody Trzech Detektywów to amerykańska seria książek kryminalnych dla młodzieży, które mają kilku różnych autorów. Dlaczego zegar krzyczy?Dokąd zaprowadzą Trzech Detektywów jego tajemnice? Wielbicieli kryminałów, łamigłówek i zagadek logicznych czeka dobra zabawa! Nie możecie tego przegapić tego wyjątkowego wydarzenia!

 

-------------------------------------------------------

  

Tygrysek i kapitan Morgan
06.10.2019,start.11 | 08,09,10.10.2019,start.9.30,11.30 | 11.10.2019,start.10
Dla dzieci
Reżyseria: Grzegorz Kwieciński
Występują: Rafał Hajdukiewicz, Danuta Kamińska, Dariusz Kamiński i inni


Marzenia o morskich podróżach i niezwykłych przygodach czasem się spełniają. Mały, odważny i marzący o wspaniałych przygodach Tygrysek wyrusza w świat wraz z piracką załogą kapitana Morgana. Morska podróż zaprowadzi ich aż na plantację uwielbianych przez wszystkich bananów. Starcie między przyjaznymi żyrafami a agresywnymi piratami wydaje się nieuniknione...Czy te wydarzenia sprawią, że młody, dość naiwny Tygrysek dojrzeje i pozna smak takich słów, jak odpowiedzialność, uczciwość, przyjaźń?

 

-------------------------------------------------------

  

Karmelek
13.10.2019,start.11 | 15,16,17.10.2019,start.9.30,11.30| 18.10.2019,start.10
Dla najmłodszych
Reżyseria: Anna Rozmianiec
Występują: Edyta Niewińska-Van der Moeren, Katarzyna Majewska, Maja Bartlewska i inni


W pewnej spokojnej, wiejskiej zagrodzie żyją zwierzęta ...W pewnej spokojnej, wiejskiej zagrodzie żyją zwierzęta. Ich rytm dnia wyznaczany jest codziennymi obowiązkami: krowa daje mleko, kura znosi jajka a kogut, jak na prawdziwego koguta przystało, budzi co rano wszystkich domowników i zwierzęta. Tylko co ma robić piesek Karmelek? Sam chciałby się dowiedzieć, jak mógłby się stać potrzebny … „Karmelek" to pełna humoru i ciepła opowieść o poszukiwaniu własnego talentu oraz o sile przyjaźni.

 

-------------------------------------------------------

  

Maleńkie Królestwo królewny Aurelki
20.10.2019,start.11 | 22,23,24.10.2019,start.9.30,11.30 | 25.10.2019,start.10 | 30.10.2019,start.9.30,11.30 | 31.10.2019,start.9.30
Dla dzieci
Reżyseria: Ewa Piotrowska
Występują: Rafał Hajdukiewicz, Grażyna Nieciecka-Puchalik, Mirosław Kucharski


Chyba każda dziewczynka choć raz chciała zostać królewną, a każdy chłopiec rycerzem. Nasza bohaterka o imieniu Aurelka, która jest zwykłą dziewczynką mieszkającą w zwykłym mieście, pewnego dnia otrzymuje swoje Maleńkie Królestwo i przemienia się w królewnę. Szczęśliwie spełnione marzenie, powiecie? Aurelka też tak myślała. Ale okazało się, że niekoniecznie wygląda to tak, jak sobie wyobrażała. Korona trochę ciśnie, tron jest twardy, piękna suknia uwiera, a Wielki Ochmistrz zmusza do zarządzania królestwem.

 

-------------------------------------------------------

  

Księżniczki i ziarnko grochu
27.10.2019,start.11 | 29.10.2019,start.9.30,10.30
Dla dzieci
Reżyseria: Valdis Pavlovskis
Występują: Marta Łągiewka, Danuta Kamińska, Dariusz Kamiński


Co znaczy być prawdziwą księżniczką? Czy wystarczy mieszkać w pałacu i mieć ładną sukienkę? Zapraszamy na barwną opowieść o poszukiwaniu prawdziwych wartości. Adaptacja klasycznych baśni Andersena – „Świniopasa” oraz „Księżniczki na ziarnku grochu” zagrana przepięknymi lalkami autorstwa wybitnego scenografa Paula Senhofsa. Młody Książę wytrwale zabiega o serce ślicznej księżniczki. By być blisko niej zostaje nawet świniopasem. Jednak czy każda księżniczka jest warta miłości?

 

 

SALA KAMERALNA

 

 

Kołysanki Północy
05,12.10.2019,start.16
Dla najmłodszych
Reżyseria: Marta Łągiewka
Występują: Marta Łągiewka, Maja Bartlewska
Teatr Lalek "Pleciuga" jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje na mapie kulturalnej Szczecina. Jego historię tworzyli i tworzą nadal wybitni twórcy, aktorzy-profesjonaliści. Teatr Lalek „Pleciuga” zaprasza wszystkie dziec i i dorosłych na premierę działania performatywnego „Kołysanki Północy". Nowatorska propozycja Marty Łągiewki oparta na tradycyjnych kołysankach polskich i krajów północy w nowych aranżacjach. Spektaklem zapraszamy małego widza do wspólnej zabawy.

 

-------------------------------------------------------

  

Zuzu i Lulu
19.10.2019,start.15
Dla najmłodszych
Reżyseria: Katarzyna Majewska, Edyta Niewińska-Van der Moeren
Występują: Katarzyna Majewska, Edyta Niewińska-Van der Moeren


Urocza opowieść o dwóch lalkach, które bawią się, uczą i psocą wraz z dziećmi. Kilka prostych dźwięków może przenieść nas w zupełnie inny świat... Mała Iga uwielbia bawić się swoimi lalkami: Zuzu i Lulu. Nie wie jednak, że te dwie sympatyczne zabawki ożywają, gdy tylko spuści je z oka! Zuzu i Lulu to przyjaźnie nastawione do rzeczywistości lalki, które chcą Was zabrać w świat swoich niezwykłych przygód. Gwarantowana wspaniała zabawa połączona z nauką!

 

 

SALA PRÓB

 

 

Kaczątko
05,12.10.2019,start.15
Dla najmłodszych
Reżyseria: Mariola Fajak-Słomińska; Janusz Słomiński
Występują: Mariola Fajak-Słomińska, Janusz Słomiński, Krzysztof Tarasiuk


Historia szarej kaczuszki, która staje się łabędziem"Kaczątko" to spektakl najnajowy, muzyczny, bez słów, oparty luźno o treść "Brzydkiego kaczątka". Historia szarej kaczuszki, która do nikogo nie pasuje i której nie lubią na podwórku, bo jest inna, a która później okazuje się najpiękniejsza i najbardziej wartościowa. W spektaklu dominuje język gestu, dźwięku i melodii głosu. Spektakl przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci i trwa 40 minut. Wspaniała zabawa gwarantowana!

 

-------------------------------------------------------

  

Przebieranki
26.10.2019,start.11
Dla najmłodszych
Reżyseria: Marta Łągiewka, Maja Bartlewska
Występują: Marta Łągiewka, Maja Bartlewska


„Przebieranki” to spektakl najnajowy, inicjacyjny, w którym nie należy spodziewać się bajki z morałem. To zaproszenie małego widza do odkrywania własnego ciała oraz do odkrywania rzeczy, ubrań, które na różne części ciała można zakładać. Czy skarpetki możemy założyć na nos a majtki na głowę? Czy sweter może gryźć? Czy buty stukają? I czy korale są twarde? Na te i inne pytania mały widz znajdzie odpowiedź poprzez aktywne uczestnictwo w spektaklu. Wspaniała zabawa i emocje gwarantowane!