Collegium Medyczne Medica: Medica – Lider w kształceniu medycznym.

26.01.2017 0 komentarzy
Autor: Joanna Bieleninik, Zdjęcia: Archiwum Collegium Medyczne Medica

Rynek usług medycznych potrzebuje ludzi z wykształceniem średnim technicznym! Ani matura ani studia nie są wymagane. Wystarczy ukończyć medyczną szkołę policealną – ale nie pierwszą lepszą tylko tę, która kształci specjalistów, a także tę, do której w kolejce po absolwentów stoją pracodawcy! Polacy co roku wydają coraz więcej pieniędzy zarówno na ochronę zdrowia, w tym na rehabilitację. Dodatkowo starzejące się społeczeństwo wymaga specjalistycznych usług opiekuńczych. Zapraszamy do przeczytania kolejnego artkułu o Collegium Medycznym Medica – Liderze w kształceniu medycznym.

 


Collegium Medyczne Medica od ponad 10 lat kształci specjalistyczne kadry medyczne. To jedna z pierwszych niepublicznych szkół medycznych w regionie. Oferujemy kształcenie na poziomie szkół policealnych i medycznych, liceum medyczno-kosmetycznym oraz na kursach zawodowych i doskonalących dla kadr medycznych. Tworząc Collegium Medyczne Medica udowodniliśmy, że edukacja może być nowoczesna i profesjonalna, a jednocześnie przyjazna.

 

 

 

Kształcenie praktyczne kluczem do sukcesu absolwentów Medici


W Medice dbamy o to, aby słuchacze poznali swój przyszły zawód jak najlepiej, dlatego ciągle inwestujemy w profesjonalne pracownie i najlepszą kadrę specjalistów - praktyków. Ponad 50% zajęć stanowią zajęcia praktyczne, a dzięki Patronatowi pracodawców Nasi słuchacze mają zagwarantowane praktyki zawodowe, bezpłatne szkolenia i dostęp do najnowszych technologii. Wielu z słuchaczy Medici właśnie podczas praktyk zawodowych zapewnia sobie miejsce na rynku pracy, bo pracodawcy widząc ich umiejętności chcą ich u siebie zatrzymać.

 

 

 

W Medice jakość ma znaczenie!


Jako jedna z nielicznych szkół osiągamy 100% wyniki zdawalności egzaminów zawodowych. Posiadamy uprawnienia szkół publicznych, pozytywną opinię Kuratorium Oświaty, a także Ministerstwa Zdrowia. Nasi absolwenci otrzymują państwowe świadectwa i dyplomy. Dysponujemy własnymi profesjonalnymi pracowniami zawodowymi. Posiadamy własną Agencję Zatrudnienia, która pomaga absolwentom stawiać pierwsze kroki na rynku pracy.

 

Medica jest również akredytowanym ośrodkiem egzaminacyjnym oraz laboratorium i Centrum Egzaminacyjnym ECDL. Na koniec możemy dodać, że jako jedna z nielicznych szkół posiadamy Certyfikat Jakości ISO 9001:2008

 

To wszystko powoduje, że Medica od wielu lat znajduje się w ogólnopolskiej czołówce szkół z najwyższą zdawalnością egzaminów zawodowych.

 

 

 

Oferta edukacyjna

 

Medyczna Szkoła Policealna

 

Kierunki 1-roczne:
- Asystentka stomatologiczna
- Opiekun medyczny
- Technik sterylizacji medycznej

 

Kierunki 2-letnie:
- Higienistka stomatologiczna
- Ortoptystka
- Protetyk słuchu
- Technik farmaceutyczny
- Technik masażysta
- Technik optyk
- Technik ortopeda
- Terapeuta zajęciowy

 

Kierunki 2,5 letnie:
-Technik dentystyczny
- Technik elektroradiolog

 

Szkoła Policealna

 

Kierunki 1-roczne:
- Asystent osoby niepełnosprawnej
-Opiekunka środowiskowa
- Rejestratorka medyczna
- Coach/trener
- Wizażystka/stylistka

 

Kierunki 2-letnie:
-Opiekunka dziecięca
- Technik usług kosmetycznych
- Technik weterynarii

 

Liceum Medyczno - Kosmetyczne

 

 

 

Więcej informacji uzyskacie w sekretariacie szkoły: Medica Collegium Medyczne 
Medica - szkoła polecana przez pracodawców!
ul. Dworcowa 20A
tel. 800 800 188, 91 433 31 74, 517 715 411
e-mail
Strona Internetowa
Facebook

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.