Collegium Medyczne Medica: Najpopularniejsze kierunki w szkole policealnej!

22.06.2017 0 komentarzy
Autor: medica.edu.pl, Zdjęcia: Collegium Medyczne Medica

Nauka w szkole policealnej cieszy się coraz większym powodzeniem – zwłaszcza w kierunkach związanych z medycyną. Rozmawiamy z Patrycja Czają, dyrektorem Szczecińskiego Oddziału Collegium Medycznego Medica – szkoły kształcącej specjalistyczne kadry medyczne.

 

 

hot°: Dlaczego szkoła policealna jest obecnie taka popularna?

 

Szkoły policealne skupiają się na kształceniu praktycznym. Stanowią bardzo dobrą alternatywę lub uzupełnienie edukacji na uczelniach wyższych. Te z kolei przekazują przede wszystkim wiedzę merytoryczną. Oczywiście to tylko jedna z korzyści płynących z nauki w szkole policealnej.

 

Przede wszystkim kształcenie w szkole policealnej nie tylko trwa krócej (od 2 do max 5 semestrów), ale po jego skończeniu uzyskuje się również konkretny zawód np. asystentka stomatologiczna. Dodatkowo rozpoczęcie nauki w szkołach policealnych nie jest determinowane osiągniętymi wynikami na egzaminie dojrzałości – wystarczy samo świadectwo ukończenia koły średniej. Reasumując szybciej otrzymujemy zawód i szybciej wchodzimy na rynek pracy. To się po prostu opłaca!

 

 

hot°: Jakie są w obecnym naborze 3 najpopularniejsze kierunki kształcenia?


Technik farmaceutyczny


Farmacja to niewątpliwie TOP kierunek w Medice. Szczególnie teraz gdy Ministerstwo Edukacji zadecydowało iż ma to być ostatni nabór na ten kierunek.


Wiele osób przed podjęciem decyzji o wyborze zawodu zastanawia się czy jego praca znajdzie zastosowanie na rynku pracy. W tym wypadku nie mamy wątpliwości. Jest to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów! Obecnie powstaje coraz więcej aptek, stacji sanitarno-epidemiologicznych. Zatrudnienie znajdziemy również w zakładach przemysłu farmaceutycznego, laboratoriach naukowo- badawczych. Technik farmaceutyczny ma możliwość analizy leków oraz jego składników, więc może pracować również w zakładach kosmetycznych.


Jak widać możliwości pracy w tym zawodzie jest naprawdę mnóstwo. Jeśli lubimy pracę z probówkami, eksperymenty w laboratorium lub tworzenie składu leków, z pewnością nie będziemy żałowali wyboru.

 

 

Higienistka stomatologiczna

 

Higienistka stomatologiczna ma bardzo szerokie uprawnienia zawodowe. Może prowadzić samodzielnie działalność gospodarczą i współpracować z kilkoma gabinetami stomatologicznymi lub prowadzić edukację zdrowotną w szkołach i przedszkolach. Zajmuje się ona stomatologią estetyczną, wykonuje zabiegi profilaktyczne i instruktażowe. To drugi najczęściej wybierany kierunek w Collegium Medycznym Medica.


To również kierunek, gdzie słuchacze uczą się na wysokiej jakości sprzęcie, na którym odbywają się zajęcia praktyczne. Higienistka stomatologiczna dosłownie szlifuje swój warsztat na następujących urządzeniach: unit stomatologiczny, autoklaw, piaskarka i wstrząsarka na kapsułki. Dzięki temu osoba kształcąca się w tym kierunku może z powodzeniem pracować później w klinikach stomatologicznych lub gabinetach dentystycznych.

 

 

Technik masażysta


Technik masażysta to obecnie jeden z najpopularniejszych zawodów związany z rehabilitacją medyczną. To również drugi najczęściej wybierany kierunek w szkole policealnej medica.edu.pl Podobnie jak w przypadku higienistki stomatologicznej, ukończenie tego kierunku pozwala na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Jednak ci, którzy nie posiadają odpowiedniego kapitału na otwarcie własnego salonu mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w: zakładach rehabilitacyjnych, uzdrowiskach, ośrodkach pomocy społecznej, zakładach opiekuńczo – leczniczych.

 

Zapotrzebowanie na dobrych masażystów już teraz jest wysokie, a wszystko wskazuje na to, że będzie rosło. Wszystko dlatego, że takie zabiegi polecane są nie tylko dla osób chorych. Masaże pomagają się zrelaksować i mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Sportowcy systematycznie korzystają z pomocy masażystów, ale takie zabiegi polecane są również osobom, które nie prowadzą aktywnego trybu życia. Spędzanie sporej części dnia w pozycji siedzącej odbija się na mięśniach i kręgosłupie. Odpowiednio wykonane masaże pozwalają się odprężyć i zredukować napięcie mięśni

 

 

Kliknij tutaj, aby przeczytać poprzedni artykuł na temat Weterynarii!

 

hot°: Jak więc zostać słuchaczem Medici?


W szkole policealnej i medycznej Medica może uczyć się każda osoba dorosła, która ukończyła szkołę średnią (nie ma górnej granicy wieku). Co ważne: nie wymagamy matury, a o przyjęciu do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń.


Liczba miejsc jest ograniczona. Planujemy kameralne grupy.


Już teraz można zarezerwować sobie miejsce poprzez nasz formularz internetowy!

 

Pełna oferta edukacyjna szkoły dostępna jest tutaj!

 

 

Więcej informacji uzyskacie w sekretariacie szkoły:

Medica Collegium Medyczne
ul. Dworcowa 20A
Bezpłatna infolinia 800 800 188
Tel. 91 433 31 74
Tel. 517 715 411
e-mail: info.szczecin@medica.edu.pl
www.medica.edu.pl
www.facebook.com/MedicaCollegiumMedyczneSzczecin/
Instagram: medica_szczecin
Medica - szkoła polecana przez pracodawców!

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.