Dragon Event – szalony świat eventów

15.03.2018 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

W marcowej odsłonie cyklu „Inspirujące firmy”, przedstawiamy wam kolejne dobre, szczecińskie przedsiębiorstwo, tym razem nasz wybór padł na: „Dragon Event”.  Firma powstała w 1998 roku w Szczecinie. Początkowo zajmowała się sprzedażą i dystrybucją sprzętu paintballowego. Dziś jest jedną z najszybciej rozwijających się firm z branży eventowej w Polsce. Jak mówią o sobie: „Dragon powstał z pasji. Staramy się dawać radość i odrywać Państwa od waszych codziennych prac”. O tej misji rozmawiam z Panem Marcinem Dobrowolskim, właścicielem.

 

 

hot°: Firma Dragon istnieje ponad 20 lat. Jaki jest Pana subiektywny przepis na sukces? Skąd pomysł na nazwę, smoki nie były tak popularne 20 lat temu jak teraz… ;)

 

Nie ma przepisu na sukces. Gdyby taki był, każdy z nas by go odnosił. Na sukces lub jego brak składa się bardzo wiele czynników. Ja natomiast zawsze powtarzam, że jak się kocha to, co się robi i jest w tym pasja, to sukces i pieniądze wcześniej czy później same przyjdą. Po prostu trzeba wierzyć w siebie i w to czym się zajmujemy.  Należy dawać z siebie zawsze 100%.

 

Co do nazwy ... na 20 urodziny moja żona dała mi narysowany w formie tribala wzór smoka. Był to wzór na tatuaż. Wisiał on na ścianie oprawiony w ramkę. I jakoś tak się złożyło że jakiś czas po tym szukałem nazwy dla firmy. Wzrok padł na rysunek i była od razu i nazwa … i logo.

 

Summa summarum ja sobie tego tatuażu nigdy nie zrobiłem, ale słyszałem o kilku osobach, które z niego skorzystały. Obecnie nasze logo wygląda zupełnie inaczej, ale takie właśnie były początki :)

 

 

hot°: Która z rozrywek oferowanych przez Dragona, pasuje Panu najbardziej? Innymi słowy, gdzie lubi Pan zapraszać swoich znajomych?

 

Mi osobiście pasuje wszystko co nowe i to, co z adrenaliną związane. Lubię off road , paintball, quady. Naszym najnowszym nabytkiem są skutery wodne, więc już nie mogę się doczekać ciepłych dni aby je zwodować. Zabawa jest rewelacyjna! Właśnie tutaj zdecydowanie najczęściej zabieram znajomych. Któż nie chciał by popływać skuterem mającym 260 KM. Liczę tylko na to, że lato będzie cieplejsze niż w zeszłym roku.

 

  

  

  

 

hot°: Dragon  to również działania charytatywne i sportowe. Macie swoją drużynę piłki nożnej w Football Arena, która walczy aktualnie o awans do 1 ligi. Prosimy o kilka słów  komentarza… 

 

Fakt, sporo nas się widzi. Staramy się być wszędzie tam, gdzie są też nasi potencjalni klienci. Drużyna piłkarska występująca w naszych barwach to najlepsi z najlepszych. Wielu z zawodników w różny sposób z nami współpracowało. I faktycznie idzie im na tyle dobrze, że liczymy na pierwsze miejsce w grupie.

 

Współpracujemy lub współpracowaliśmy z takimi zespołami jak Pogoń Szczecin, Chemik Police, King Wilki Morskie, Pogoń 04, Husaria Szczecin i kilka innych. Chętnie wchodzimy w różnego rodzaju inicjatywy sportowe. Co się zaś tyczy działań charytatywnych… wolimy pomagać, niż o tym mówić. Nigdy nie dajemy pieniędzy, ale chętnie wspieramy różnego rodzaju inicjatywy swoim sprzętem, wiedzą, pracą i sercem. Nie afiszujemy się z tym, ale miło, że jest to dostrzegane.

 

hot°: Przechodzimy do bieżącego życia firmy Dragon. Zarządzanie wydarzeniami to również sytuacje nieprzewidywalne i stresowe. Jaką macie politykę w takich sytuacjach? Czy jest coś -co jest w stanie Was zaskoczyć?

 

Ciężko jest mieć jakąś konkretną politykę na wypadek nieprzewidzianych sytuacji, gdyż mają one tę wspólną cechę, że są nieprzewidywalne. Trzeba być kreatywnym. Planując imprezy czy wydarzenia staramy się wymyślać wszystkie rzeczy, które mogą nas zaskoczyć, dlatego jesteśmy na nie przygotowani. Grunt, to nie dopuścić do takich sytuacji. A sytuacje stresowe są nieodzowną częścią tej pracy i trzeba po prostu umieć działać w stresie.

 

  

 

  

 

hot°: Jaka była najciekawsza i najtrudniejsza realizacja, które się podjęliście na przestrzeni ostatnich lat?

 

We wszystkich wywiadach pada to pytanie a ja nie umiem na nie odpowiedzieć. Każda impreza ma w sobie fajne elementy niezależnie czy jest to impreza na 10  czy na 3000 ludzi. Nigdy nie ma dwóch takich samych imprez. Na każdej imprezie są też momenty trudne, ale też zabawne chwile.

 

hot°: Rozwijacie Dragon Fun & Business Center,  w którego skład wchodzi: Escape Room, Horror House, Laser Tag, specjalna sala VIP  …. i zostało jeszcze mnóstwo pomieszczeń do zagospodarowania w waszym  budynku … ;)  Jakie są zatem kolejne pomysły czy plany? Bo pewnie są

 

3 miesiące temu otworzyliśmy Horror House. Teraz kończymy nasz czwarty escape room – czyli „skarb piratów”. Jak widać zatem prace idą pełną parą.

 

Mamy kilka nowych pomysłów, które aktualnie sprawdzamy. Na razie jednak nie możemy nic zdradzić. Nie narzekamy jednak na brak pracy. Nasz Horror House cały czas jest jeszcze udoskonalany. Wprowadzamy nowe wątki scenariuszowe, nową scenografię, nowe rekwizyty..

 

hot°: Na wiosnę ruszają działania Dragona w plenerach. Co przygotowaliście na ten rok? Jakie pomysły zaoferujecie na wiosnę: szczecińskim firmom i odbiorcą indywidualnym?

 

To dla nas zdecydowanie najbardziej pracowity okres w roku. Wiosną potrafimy zrobić do 10 pikników w jeden weekend. Nie jemy, nie śpimy .. pracujemy :-)

Każdy rok w branży eventowej jest inny.  Jednego potrafimy zrobić 30 imprez na wodzie a w kolejnym żadnej.  Nie da się tego przewidzieć, dlatego tez nasz zakres działalności jest tak szeroki. Jak już wspomnieliśmy wcześniej robimy oprócz pikników, festynów, koncertów, bankietów także wyprawy przez bagna, off roady, paintballe, gry miejskie, team buildingi, zabawy tematyczne. Możemy zrobić wszystko i wszędzie a ogranicza nas tylko budżet naszego Klienta.

 

 

      

 

Dragon Fun & Business Center

ul. Jana i Jędrzeja Śniadeckich 3a

centrum@dragonevent.pl

tel. 518 800 518

https://www.facebook.com/DragonCentrum/

www.dragonevent.pl

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.