Harmonia i piękno biżuterii Nahatik

15.02.2018 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Marta Machej

Szczecińska firma Nahatik, zajmująca się projektowaniem i tworzeniem biżuterii powstała z ogromnej pasji i miłości do wszystkiego co piękne, subtelne, ulotne i minimalistyczne. Symboliczne logo firmy, przedstawia ważkę, która według właścicielki: Pani Magdy Andruszkiewicz jest ucieleśnieniem piękna, tajemniczości, ulotności oraz harmonii – i właśnie te cechy są najważniejsze i podkreślane w produktach. Zapraszamy do przeczytania naszego wywiadu.

 

hot°: Zacznijmy od wprowadzenia. Jesteś architektem z wykształcenia, od wielu lat pracujesz w modelingu i … nagle biżuteria. Czy to jest nowa, świeża idea czy przeciwnie: pomysł, który „chodził” za tobą od dawna i w końcu doczekał się realizacji?

   

Magda Andruszkiewicz: Projektowanie i tworzenie biżuterii to moja pasja od lat. Już jako dziecko uwielbiałam bawić się koralikami na sznurku i wymyślać własne elementy. Z biegiem lat zamieniłam koraliki na kamienie, a sznurek na srebro i jedwab, doskonaliłam warsztat, zaczęłam doceniać prostotę i szlachetność klasycznych materiałów.

Uwielbiam projektować i wymyślać nowe wzory, aż w końcu pomyślałam, że przekuję to na swoją codzienność. Jest to moja wymarzone zajęcie, ponieważ łączy w sobie elementy projektowania z pracą manualną. Tym samym zaczynam spełniać swoje ogromne marzenie.

 

 

hot°: Swoją firmę nazywasz Nahatik. Co oznacza to słowo lub pojęcie?

Pomysł na firmę powstawał bardzo długo. Niezwykle ważna jest dla mnie symbolika i spójność. Słowo „nahati” w języku guarani (jest to język, którym posługują się Indianie amazońscy) oznacza ważkę. Minimalistyczna ważka, przedstawiona graficznie została umieszczona w logo.

Ważka jest symbolem piękna, tajemniczości, ulotności i harmonii - właśnie te cechy próbuję ukazać w swoich produktach. Firma Nahatik powstała z ogromnej pasji i miłości do wszystkiego co piękne, subtelne, ulotne i minimalistyczne.

 

hot°: Stawiasz przed sobą trudne wyzwania. Jak mówiłaś, twoja biżuteria ma być wyłącznie z materiałów wysokiej jakości, wszystko idealnie wykonane, a do tego delikatne i subtelne. Brzmi jak ideał, a te są trudne do osiągnięcia…

 

Dążenie do ideału to mój cel. Każdego dnia staram ulepszać i zwiększać swoje umiejętności. Poświęcam bardzo dużo czasu na testy i poszukiwania odpowiednich materiałów. Przy wykonywaniu biżuterii dbam o każdy szczegół, tak, żebym nie miała sobie nic do zarzucenia. Jestem swoim najbardziej surowym krytykiem.

Nie dopuszczam chodzenia na skróty. Uważam, że na zaufanie klientów i sukces pracuje się w pocie czoła. Projektuję i tworzę rzeczy, które sama chciałam mieć i mam głowę pełną pomysłów.

 

hot°: Co lubisz, a czego nie lubisz w projektowaniu biżuterii? Na pewno dużo jest w tym poezji, ale zapewne również sporo bardziej przyziemnych spraw…

 

Uwielbiam tworzyć piękne rzeczy, które dodają blasku i pewności siebie kobietom. Ogromną przyjemność sprawia mi tworzenie delikatnych, minimalistycznych rzeczy, które w subtelny sposób podkreślają piękno osoby noszącej.

W projektowaniu i tworzeniu biżuterii nie ma aspektu, którego bym nie lubiła, jest to moja wymarzona pracaJ Wiadomo, że muszę być niezwykle dokładna i szczegółowa, ale nie jest to coś co mi przeszkadza, wręcz przeciwnie - sprawia, że mam ochotę robić to jeszcze bardziej.

 

hot°: Kilka pytań „organizacyjnych”. Jakie rodzaje biżuterii znajdą się w twojej pierwszej kolekcji? Do kogo adresowana ma być twoja marka? Gdzie będzie można kupić twoje produkty?

 

W kolekcji znajdą się kolczyki, krótkie naszyjniki, bransoletki i pierścionki wykonane przy użyciu srebra, srebra złoconego, kamieni oraz jedwabiu, a także bransoletki unisex oraz biżuteria do włosów.

Kolekcja skierowana jest do osób ceniących wysoką jakość wykonania i produktów oraz indywidualizm i oryginalność. Na zakupy zapraszam do sklepu internetowego - nahatik.com

 

hot°: Biżuteria to nie wszystko, robisz również bransoletki z ekologicznego rzemienia oraz ozdoby do włosów… Prosimy zatem o kolejne wyjaśnienia.

 

Bransoletki z ekologicznego rzemienia traktuję jako biżuterię unisex, dzięki czemu kieruję swoją ofertę również do mężczyzn. Postanowiłam wykorzystywać ekologiczny rzemień w duchu ochrony praw zwierząt. Nie ustępuje to jednak jakości - ekologiczny rzemień jest połączony z elementami ze stali szlachetnej oraz srebrem.

Ozdoby do włosów wykonuję ręcznie ze srebra i szkła oraz kamieni i traktuję je jako biżuterię do włosów. Jest to pomysł nietypowy, na rynku nie ma wielu tego typu ozdób. Być może będzie to element, który kobiety, a w szczególności panny młode, pokochają.

 

 

hot°: Podsumowując nasz wywiad; Co byś chciała osiągnąć w nadchodzącym roku? Zarysuj nam swój plan minimum i maksimum …

 

Plan minimum – utrzymać się na powierzchni, plan maksimum – podbić świat J Prawdę mówiąc nie mam zarysowanego celu. Jedyne co, to stawiam sobie bardzo wysoko poprzeczkę w temacie dbania o jakość produktów.  Z ogromną pokorą podchodzę do kwestii osiągnięć. Bardzo chciałabym zyskać jak największe grono zadowolonych klientów. To chyba wszystko J

 

 

  

 

 

 

 

Magdalena Andruszkiewicz – Nahatik

Konopnickiej 65/2

71-132 Szczecin

tel. 579 655 179

www.nahatik.com

www.facebook.com/nahatik

www.instagram.com/nahatik

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.