Hrick.pl w pełni szczeciński start’up!

20.09.2018
Autor: Piotr Żelachowski / Honorata Nekanda-Trepka, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Narzędzie hrick.pl powstało z myślą o tych pracodawcach, którzy chcą w sposób uporządkowany i zgodny z przepisami RODO, zarządzać i administrować danymi osobowymi kandydatów aplikujących na ich oferty pracy. Mamy obecnie, ku naszej radości, rynek pracownika. Ofert pracy nie brakuje, kandydaci mogą przebierać w ofertach. Często aplikują na kilka, kilkanaście ofert pracy szukając tej idealnej dla siebie. Pracodawcy maja dzięki temu ogromny wybór i dużo większe szanse na znalezienie idealnego dla siebie kandydata. Żyć nie umierać. Rozmawiamy z Michałem Olejniczakiem współtwórcą tego narzędzia.

 

  

 

hot°: Hrick.pl to w pełni szczeciński start’up?

 

Faktycznie Hrick powstał w Szczecinie, był tworzony przez Szczecinian – Łukasza Lisa i mnie: Michała Olejniczaka, w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości i tutaj zawsze będą jego korzenie. Natomiast obecnie posiadamy dwóch inwestorów, zlokalizowanych w Poznaniu - Akquinet Polska Sp. z o.o., część międzynarodowej grupy IT akquinet AG oraz Aniołowie Konsultingu Sp. z o.o. .Teraz to razem z nimi i dzięki nim, rozbudowujemy nasz produkt.

 

hot°: Co jest takiego nowatorskiego w działaniach Hrick? Jak można określić to narzędzie, czy jest to aplikacja, program, platforma wymiany doświadczeń?

 

Z punktu widzenia technologicznego jest to zarazem platforma jak i aplikacja służąca do zarządzania procesem rekrutacji i bazą kandydatów. Natomiast z punktu widzenia użytkowania – jest to intuicyjne narzędzie ułatwiające procesy rekrutacyjne.

 

hot°: Na stronie hrick.pl znalazłem takie pozycje jak: Strona kariery, Kontrola procesu rekrutacji, Baza kandydatów. Prosimy o wyjaśnienie poszczególnych możliwości …

 

Hrick jest wielofunkcyjnym narzędziem. Dzięki niemu zbudujesz stronę kariery swojej firmy z jej opisem, brandingiem i własnym formularzem rekrutacyjnym. Hrick umożliwi Ci nie tylko dodanie ogłoszenia o wolnym wakacie, ale także kontrolę całego procesu rekrutacji, pozwoli zarządzać bazą kandydatów i komunikować się z nimi dzięki opcji Chat. To na prawdę fantastyczny produkt, który będzie nieocenioną pomocą dla wielu zespołów HR i nie tylko.

 

 

hot°: Czy korzystanie z Hrick.pl jest płatne czy bezpłatne?

 

Zarejestrowanie się Hrick.pl i wygenerowanie swojego ogłoszenia jest bezpłatne, jeżeli na Twoja ofertę odpowie mniej niż 50 kandydatów Hrick będzie dla Ciebie bezpłatny. Dla bardziej wymagających mamy abonamenty.

 

hot°: Pracujecie na co dzień w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości RCIiTT. Jak oceniacie to miejsce pod kątem prowadzenia firmy?

 

Inkubator AIP bardzo nam pomógł nie tylko udostępniając miejsce do pracy, ale również w nawiązywaniu współpracy z partnerami biznesowymi, a przede wszystkim w doradztwie biznesowym i szkoleniach. Miejsce jest dla nas idealne pod każdym względem – warunków, lokalizacji, dostępności do konsultacji branżowych. To także miejsce gdzie spotykamy świetnych, twórczych i zmotywowanych ludzi, którzy tworzą nowatorskie projekty.

 

hot°: Uderzamy w wysokie tony. Co jest przyszłością Internetu? Jakie wg was trendy będą dominować w najbliższym czasie?

 

Trendy zawsze są generowane przez potrzeby, tak na szybko – na pewno w najbliższych latach jeszcze bardziej rozwiną się aplikacje mobilne i wszytko wskazuje na to, że jeszcze więcej będziemy z nich korzystać. Drzemie w nich ogromny potencjał i nawet teraz niemalże w każdej dziedzinie życia aplikacje ułatwiają nam codzienność.

 

  

 

 

 

 

tel. 501 481 763

mail: sales@hrick.pl

www.facebook.com/hrickpl

www.hrick.pl