Inspirujące Firmy: Bilety.fm – twoja kulturalna przepustka!

08.09.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Bilety.fm

W kolejnej odsłonie cyklu „Inspirujące firmy”, chcemy przedstawić wam firmę szczecińską firmę - Bilety.fm. W naszym wywiadzie poznacie genezę powstania tej bardzo znanej w naszym mieście internetowej bileterii. Jesteście ciekawi jak według Bilety.fm rozwija się Szczecin na płaszczyźnie kulturalnej? Jakie koncerty – warte waszej uwagi - odbędą się w sezonie jesiennym? Rozmawiamy z Panem Konradem Pietrachą - założycielem Bilety.fm - kolejną szczecińską firmę, z której możemy być dumni!

 

Konrad Pietracha


hot°: Jaka jest geneza powstania Bilety.fm? Skąd wziął się pomysł na założenie tego typu działalności? Od kiedy działacie?

 

Na rynku jesteśmy od maja 2011 roku, choć pierwszy sprzedany bilet datuję na wrzesień 2011 – ostatnie szlify, dopracowywanie systemu. Wcześniej dorywczo pomagałem przy technicznej stronie organizacji koncertów w agencji koncerty.com – organizatora Szczecin Music Fest. Byłem odpowiedzialny za stronę - czasy przed-facebookowe ;-).

 

Stworzyłem również system sprzedaży biletów dedykowany wydarzeniom organizowanym przez agencję. Zauważyłem, że klienci chętniej kupują bilety przez stronę organizatora niż przez duże portale biletowe – to właśnie wtedy zakiełkował pomysł stworzenia lokalnej bileterii.

 

hot°: Jako że zajmujecie się sprzedażą biletów na wydarzenia kulturalne, to z pewnością obserwujecie jak Szczecin rozwija się kulturalnie. Jak z Waszej perspektywy możecie ocenić rozwój eventów na przestrzeni lat? Pytam zarówno o kwestie organizacji, jak i samych organizatorów, a także liczby wydarzeń oraz ich różnorodności.

 

Szczecin zyskał w krótkim czasie kilka miejsc na kulturalnej mapie. Nowy gmach Filharmonii, to ponad 900 miejsc (dwukrotnie więcej niż poprzednia sala). Azoty Arena to zależnie od konfiguracji i typu wydarzenia od 4,5 do nawet 7 tys. miejsc. Wyremontowana Opera na Zamku zachowała w przybliżeniu ilość miejsc, ale przecież obiekt który powstał na czas trwania remontu pozostał na przy ul. Energetyków i zyskał nowego dzierżawcę (a to ponad 700 miejsc siedzących).

 

Do tego trochę zapomniany, a przecież jeden z większych amfiteatrów w Polsce i kilkusetosobowe sale szczecińskich teatrów. Tak obstawiony obiektami Szczecin przyciąga nie tylko mieszkańców, ale również organizatorów z innych miast. Oferta kulturalna stale się powiększa, a wciąż trudno jest zdobyć dobre miejscówki na najbardziej oblegane wydarzenia. Jestem fanem Szczecina, więc cieszy mnie każda inicjatywa i mam na myśli również te, na które nie obowiązuje bilet wstępu ;-)

 

Konrad Pietracha

 

hot°: Na jakie ciekawe wydarzenia będziecie sprzedawali bilety w sezonie jesiennym?


Sezon jesienny w Szczecinie obfituje w koncerty i spektakle teatralne (tzw. gościnne). Już teraz prowadzimy sprzedaż np. na Katie Melua w Azoty Arenie, Brodkę w Filharmonii, Kult w Sali Koncertowej. Zaglądajcie regularnie na naszą stronę, by nie przegapić najciekawszych wydarzeń!

 

hot°: Bilety sprzedajecie nie tylko online. Macie również punkty sprzedaży. Gdzie one się znajdują?

 

Nasza główna siedziba znajduje się na Zamku Książąt Pomorskich. Znajdziecie nas w skrzydle menniczym, na terenie informacji turystycznej. Można u nas zakupić bilety bez wcześniejszej rezerwacji, bez rejestrowania się na stronie. Wybór Zamku jako naszą siedzibę nie był przypadkowy, gdyż jest jednym z najważniejszych punktów na kulturalnej mapie Szczecina.

 

hot°: Z Waszych obserwacji – czy społeczeństwo dalej miewa obawy przed zakupem biletu w sieci?

 

Nie ma obaw. To zmiana na przestrzeni dosłownie kilku lat. Początki działalności, to w większości sprzedaż stacjonarna. Teraz sprzedajemy głównie przez Internet.


Może zyskaliśmy klientów tzw. namacalnością? Przekonali się, że nie jesteśmy firmą „krzak” - odwiedzając nas stacjonarnie – a późniejszych zakupów dokonując już zdalnie.

 

 

hot°: Prowadzicie sprzedaż biletów na wydarzenia w Szczecinie oraz regionie. Czy zamierzacie pójść o krok dalej i rozpoczniecie dystrybucję biletów również w innych miastach?

 

Znamy specyfikę Szczecina, wypracowaliśmy sobie pewne metody działania pozwalające z powodzeniem konkurować z potężnymi sieciami i … znamy też swoje miejsce w szeregu ;-) To co działa u nas, nie zadziała w Poznaniu czy we Wrocławiu. Śledząc poczynania konkurencji wyciągamy wnioski, innym lokalnym bileteriom nie do końca wyszło otwarcie się na inne miasta. Osobiście nie wykluczam wyjścia chociażby na województwa ościenne, ale nie wszystko zostało jeszcze zrobione na naszym szczecińskim rynku i tym się teraz zajmujemy.

 

hot°: Jakie macie plany na przyszłość?

 

Jesteśmy w trakcie przenosin do mocniejszej serwerowni, pozwoli nam to łatwiej planować zasoby – np. zwiększać moc serwerów na czas wysyłki newslettera lub rozpoczęcia sprzedaży dużych koncertów. Mamy też kilka wizji na lifting naszej strony oraz unowocześnienie samego procesu zakupu biletu.

 

 

Bilety.fm
tel. 91 886 07 21
Strona Internetowa

Odwiedź Facebook!

Napisz maila!

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.