Jak się opalać? Tylko natryskowo! Przedstawiamy Kurkowa 5

28.05.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Kurkowa5 to studio specjalizujące się w opalaniu natryskowym, które powstało z pasji do zdrowego opalania. Wszystkie zabiegi wykonywane są tu ręcznie, a odcień każdorazowo dobrany jest do karnacji i oczekiwań klienta, co zapewnia zadowalający efekt po zabiegu. Dla tych co lubią się opalać, przygotowaliśmy artykuł, w którym rozmawiamy z właścicielką Kurkowa5. Przeczytacie o tym z jakich etapów składają się oferowane zabiegi, jakie odcienie dostępne są w ofercie, a także dlaczego jest to najzdrowsza forma opalania. Zapraszamy!

 

 

Zapytam o kilka podstawowych rzeczy dla czytelników/czytelniczek, które jeszcze nie miały styczności z opalaniem natryskowym. Jaki sprzęt jest potrzebny do przeprowadzenia zabiegu i czym się różni od tradycyjnej technologii używanej w solarium?


Na polskim rynku dostępnych jet kilka różnych sprzętów do opalania natryskowego. Ja pracuję na profesjonalnej kabinie do opalania natryskowego wraz z urządzeniem MineTan Tan.Lite. Zabieg polega na rozpyleniu na całe ciało lub tylko wybrane partie ciała specjalnej mgiełki, która nada skórze wygląd naturalnej opalenizny.

 

Opalenizna jest skutkiem bezpiecznej reakcji chemicznej z aminokwasami znajdującymi się na zewnętrznej warstwie naskórka. Tradycyjne opalanie się na Słońcu i w solarium odbywa się przy udziale promieniowania UV, co może przyspieszać procesy starzenia się skóry, może powodować przebarwienia, oparzenia słoneczne i zwiększać ryzyko czerniaka. W przypadku opalania natryskowego nie ma takiego ryzyka.


Czy to bezpieczne? Jest ktoś kto nie powinien korzystać z takiego zabiegu z powodów zdrowotnych?


Zabieg ten jest w 100% bezpieczny, korzystać z niego mogą nawet kobiety w ciąży, a także mamy karmiące. Pracuję na najwyższej klasy kosmetykach premium MineTan od TanExpert/MineTan Polska. Ich formuła oparta jest wyłącznie na naturalnych składnikach, dzięki którym opalenizna jest równomierna i trwała, a skóra maksymalnie odżywiona. Jedynym przeciwskazaniem jest naskórek zmieniony chorobowo.


Ile odcieni możemy wybrać? Chciałbym wyglądać jakbym właśnie wrócił z tropikalnej wyspy, co możecie polecić?


W salonie pracujemy tylko na organicznych, odpowiednich na vegan, bezzapachowych kosmetykach MineTan dystrybuowanych przez TanExpert/MineTan Polska. Obecnie mamy do dyspozycji aż 11 różnych kolorów, z których możemy tworzyć nieskończoną ilość tonów. Odcień i ton opalenizny zawsze dobieramy do karnacji i oczekiwań klienta.

 

Masz ochotę na tropikalną opaleniznę? Wybierzemy kolor Moroccan – typowo ciepłą czekoladę z dodatkiem olejku arganowego albo kolor Absolute Ultra Dark – najmocniejsza strona czekolady :)

 

 


Jak przygotować się do takiego zabiegu i ile zajmuje opalenie całego ciała?


Dzień przed zabiegiem w domowym zaciszu należy wykonać peeling (gąbką, rękawicą lub nietłustym kosmetykiem). Przed samym zabiegiem należy wziąć prysznic i zrobić demakijaż, by zmyć z ciała wszelkie kosmetyki (można także skorzystać z niego w salonie). Depilacji woskiem i innych zabiegów kosmetycznych nie należy wykonywać na 24h przed opalaniem.

 

Najlepiej przyjść w ciemnych i luźnych ubraniach. Sam zabieg trwa kilka minut, odbywa się w specjalnej kabinie i jest on bardzo przyjemny. Cały pobyt w salonie nie trwa dłużej niż 30 minut.


A co się dzieje po zabiegu? Jak długo utrzymuje się opalenizna? Czy po wyjściu z salonu należy odpowiednio pielęgnować skórę?


Po 3h od zabiegu (już w domu) należy wziąć prysznic bez użycia kosmetyków. Do momentu skorzystania z pierwszego prysznica należy unikać kontaktu z wodą oraz wszelkiego rodzaju wysiłku fizycznego, który powoduje nadmierne pocenie się. Opalenizna utrzymuje się od 7 do nawet 14 dni. Aby jak najdłużej się nią cieszyć należy pamiętać o nawilżaniu ciała, odpowiednie kosmetyki nawilżające dostępne są również w moim salonie.


Co powinna wiedzieć osoba, która odwiedza Was po raz pierwszy?


Powinna wiedzieć jak przygotować się na zabieg oraz co ze sobą zabrać. Każdorazowo podczas zapisu wysyłamy pełną instrukcję do klienta.


Czyli nie pozostaje nic innego jak tylko wziąć się za telefon i umówić wizytę. Bardzo dziękuję za wywiad. Kilka słów dla czytelników na koniec?


Wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji spróbować bezpiecznej formy opalania serdecznie zapraszam do umówienia wizyty. Jest to najbezpieczniejsza forma opalania.

 


Dane do kontaktu:
Adres: Studio kosmetyczne Kurkowa5 ul. Kurkowa 5/U1
Mail: [email protected]
Tel. 668 154 949


Facebook: kurkowa5
Instagram: kurkowa5_szczecin
Strona www.: www.kurkowa5.pl

 

Kurkowa 5

Kurkowa 5