Kariera w zawodach medycznych bez studiów wyższych?

02.08.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak , Zdjęcia: Archiwum Collegium Medyczne Medica

Branża medyczna przeżywa rozkwit. Rynek usług medycznych potrzebuje ludzi z wykształceniem średnim technicznym! Ani matura ani studia nie są wymagane. Wystarczy ukończyć medyczną szkołę policealną – ale nie pierwszą lepszą tylko tę, która kształci specjalistów! Wysokie kwalifikacje i prawo do samodzielnego wykonywania zawodu higienistki stomatologicznej, opiekunki dziecięcej, terapeuty zajęciowego, technika dentystycznego, technika farmaceutycznego czy technika masażysty zdobyć można już w 2 lata, a uprawnienia do pracy asystentki stomatologicznej, opiekuna medycznego, opiekunki środowiskowej i technika sterylizacji medycznej to tylko jeden rok nauki! Polacy co roku wydają coraz więcej pieniędzy zarówno na ochronę zdrowia, w tym na rehabilitację i na szeroko rozumiane "usługi wellness". Dodatkowo starzejące się europejskie społeczeństwo wymaga specjalistycznych usług opiekuńczych. Rozmawiamy z Panią Patrycją Czają, która jest dyrektorem ds. rozwoju i organizacji Collegium Medycznego Medica – szkoły z renomą oraz doświadczeniem.

 

 

hot°: Na początek proszę powiedzieć nam: od kiedy funkcjonuje Collegium Medyczne Medica? W skrócie: jak wygląda rozwój szkoły od chwili jej powstania?


Jesteśmy jedną z pierwszych niepublicznych policealnych szkół medycznych w regionie. Zaczynaliśmy od kształcenia ratowników medycznych i opiekunów medycznych. W sektorze edukacji działamy już ponad 10 lat! Od początku działalności stawialiśmy na umiejętności praktyczne oraz współpracę z rynkiem pracy.  Wielu z naszych słuchaczy już podczas praktyk zawodowych zapewnia sobie miejsce na rynku pracy, bo pracodawcy widząc ich umiejętności chcą ich u siebie zatrzymać.

 

W Medice jakość ma znaczenie! To wszystko powoduje, że Medica od wielu lat znajduje się w ogólnopolskiej czołówce szkół z najwyższą zdawalnością państwowych egzaminów zawodowych.  Dodatkowo należy wspomnieć, że wiele z naszych kierunków to kierunki bezpłatne!

 

 

hot°: Czyli kształcenie praktyczne jest kluczem do sukcesu Waszych absolwentów?


W Medice dbamy o to, aby słuchacze poznali swój przyszły zawód jak najlepiej, dlatego inwestujemy w profesjonalne wyposażenie pracowni i najlepszą kadrę złożoną z fachowców w swoich dziedzinach. W tym roku grono naszych wykładowców zasili DBA Karolina Hajdukiewicz – coach, ekspert w zakresie budowania strategii HR, psychologii przywództwa i biznesu oraz zarządzania komunikacją wewnętrzną.


Ponad 50 % naszych zajęć stanowią właśnie zajęcia praktyczne w specjalistycznych pracowniach zawodowych a dzięki Patronatowi pracodawców nasi słuchacze mają zagwarantowane praktyki zawodowe, dodatkowe bezpłatne certyfikowane szkolenia i dostęp do najnowszych technologii, produktów i usług.


Zależy nam na tym, aby absolwent wyszedł od nas z konkretną wiedzą i zawodem, który zapewni mu pracę, a nie z papierkiem poświadczającym, że zaliczył jakiś kierunek.

 

 

hot°: Jakie kierunki kształcenia są w obecnym naborze najpopularniejsze?


Jeśli chodzi o kierunki medyczne to w pierwszej kolejności są to: technik masażysta, technik farmaceutyczny, asystentka i higienistka stomatologiczna, terapeuta zajęciowy oraz opiekun medyczny.


W swojej ofercie mamy również kierunki „niemedyczne” takie jak: technik usług kosmetycznych, florysta, opiekunka środowiskowa i wiele innych ciekawych zawodów. Warto wspomnieć, że nasi absolwenci otrzymują konkretny zawód z państwowymi uprawnieniami ( państwowe świadectwo i dyplom zawodowy z suplementem europejskim).

 

 

 

hot°: W Waszej ofercie jest tez kilka nowości - czyli?


Od września uruchomiamy 4 nowe kierunki: podologię, coaching, specjalistę ds. dietetyki oraz wizaż ze stylizacją. To odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. 

 

 

hot°: A czy jest możliwe zatrudnienie dla absolwentów za granicą?


Tak to możliwe – posiadamy partnerskie umowy współpracy odnośnie możliwości podjęcia pracy za granicą. Dotyczy to kierunków medycznych i opiekuńczych

 

 

hot°: A benefity, bonusy, zajęcia dodatkowe dla Waszych słuchaczy?

 

Dla słuchaczy, którzy muszą pogodzić naukę z pracą zawodową czy obowiązkami rodzinnym oferujemy wsparcie w postaci możliwości korzystania z konsultacji indywidualnych poprzez naszą e-platformę edukacyjną. Dzięki karcie zniżkowej Medica Nasi słuchacze mogą korzystać ze zniżek i rabatów do kin, restauracji, kawiarni, centrów i klubów sportowych, squash, fitness, basen itp…

 

Wyjazdy na targi, konferencje, wystawy - Nie siedzimy tylko w ławkach! Dla osób aktywnych i ciekawych świata przygotowaliśmy dodatkowe zajęcia/koła zainteresowań: - Klub Wolontariusza „Selena” - Kreatywna pracownia artystyczno-dekoratorska - Akademia Zdrowia (zajęcia z dietetyki, warsztaty psychologiczne oraz zajęcia relaksujące – medytacja). Dzieje się w Medice!

 

 

hot°: Kto może zostać Waszym słuchaczem – jakie są warunki rekrutacji?


W szkole policealnej i medycznej Medica może uczyć się każda osoba dorosła, która ukończyła szkołę średnią (nie ma górnej granicy wieku). Co ważne: nie wymagamy matury, a o przyjęciu do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

hot°: Co gwarantuje Waszą jakość?

 

Przede wszystkim 100% zdawalności egzaminów zawodowych oraz to, iż posiadamy uprawnienia szkół publicznych, pozytywną opinię Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty, a także Ministerstwa Zdrowia. Kolejnym gwarantem jest to, że jesteśmy Ośrodkiem Egzaminacyjnym upoważnionym przez OKE do organizowania państwowych egzaminów zawodowych.

 

Nasi słuchacze zdobywają zawód z państwowymi uprawnieniami: wydajemy państwowe świadectwa i dyplomy zawodowe z suplementem europejskim.

 

Posiadamy własne profesjonalne kierunkowe pracownie zawodowe. A nasza kadra to wieloletni praktycy w swojej dziedzinie.

 

Każdy nasz słuchacz może uzyskać również Europejski certyfikat umiejętności komputerowych ECDL – szkolimy w nowoczesnych akredytowanych laboratoriach komputerowych i jesteśmy certyfikowanym Centrum Egzaminacyjnym ECDL. Przyznajemy również Stypendia naukowe za bardzo dobre wyniki w nauce!

 

Na koniec możemy dodać, że posiadamy Certyfikat Jakości ISO 9001:2008.

 

 

hot°: Czyli wybór dobrej szkoły medycznej to nie trend ale inwestycja w przyszłość…


Tak, branża medyczna stale się rozwija, więc warto wybrać tę ścieżkę kariery oraz szkołę nastawioną na kształcenie praktyczne, stawiającej na Partnerstwo z Pracodawcami a taka jest właśnie Medica. Łączymy się z rynkiem pracy!  Wiemy, że pracodawcy zwracają uwagę na umiejętności praktyczne i praktykę zawodową, tym samym Nasi absolwenci opuszczając mury Medici mają wyrobioną markę, czyniąc ich jednymi z najatrakcyjniejszych kandydatów na rynku pracy.

 

 

 

Collegium Medyczne Medica – Oddział Szczecin
tel. 800 800 188 (Bezpłatna infolinia)
Odwiedź Stronę Internetową

Odwiedź Facebook!

Napisz do nas!

 

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.