Köpenick – inna strona Berlina

20.06.2022
Autor: Marek Defée, Zdjęcia: Archiwum

Köpenick to urokliwa dzielnica Berlina. Znajduje się na południowym brzegu jeziora Müggelsee, na wyspie u ujścia rzeki Dahme do Sprewy. Kiedy dotrzemy do jej centrum, zlokalizowanego wokół ratusza, poczujemy się jakby w innym mieście niż ten Berlin, który znamy.

 

 

Nie zauważymy tu bowiem zbyt dużo graffiti na murach, na uliczkach starego miasta nie spotkamy różnych oryginałów, nie usłyszmy rytmicznego techno, ani nawet klaksonów samochodów.

 

Będzie za to tramwaj jadący wąskimi uliczkami, oznaczonymi tabliczkami w stylu retro, urocze kawiarenki i knajpki, przeboje muzyki poważnej na dziedzińcach zabytkowych obiektów, piękny widok na wodę i otaczający nas spokój. Będzie grzecznie, czasami wręcz drobnomieszczańsko. Ale za to bardzo romantycznie.

 

 

 

Köpenick to doskonały pomysł na spędzenie chilloutowej niedzieli po sobotnich szaleństwach w jakimś odjazdowym klubie. Dzielnica ma swoje ciekawe historie. Najsłynniejsza z nich związana jest z pewnym drobnym złodziejaszkiem, zwanym „Kapitanem z Köpenick”. Dojazd linią S3 z Alexanderplatz w kierunku Erkner do S-Bahn Köpenick, dalej kilka przystanków tramwajem 62 lub 63. 

 

Krótki filmik z romantycznej kawiarenki: www.facebook.com/offprzewodnikpoberlinie/posts/3125088284422818

 

 

 

Dane do kontaktu:

Adres wydawcy książki:

Kancelaria Adwokacka - Robert Kornecki

Kurza Stopka 5/cd

 

Mail: [email protected]

tel. 516 155 324

 

www.offberlin.pl 

www.facebook.com/offprzewodnikpoberlinie

www.instagram.com/offprzewodnikpoberlinie

www.twitter.com/OAlternatywny

www.youtube.com/channel/UCN2X954CK0LM-S-_eP2xlzw

 

Kopenick

Kopenick