Luna Mech

23.11.2020 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Luna Mech projektuje, szyje i dystrybuuje odzież specjalnie zaprojektowaną i dedykowaną dla ludzi praktykujących Jogę. Jeżeli blisko Wam do tematów wspomnianej filozofii indyjskiej to jeszcze bliżej będziecie mieli do oferty tego sklepu. Zadaliśmy kilka pytań właścicielce sklepu aby dowiedzieć się więcej o oferowanych produktach i promocjach. Więcej o Luna Mech w poniższym wywiadzie!
 


Kilka słów wstępu zanim przejdziemy do pytań?


Chcemy odkryć przed Wami markę Luna Mech, a właściwie aby przedstawić Wam kto i co się za nią kryje. Na rynku jesteśmy już długo, a o sobie piszemy niewiele. Nasza marka to nie tylko produkty, ale i jej filozofia oraz podejście do osób, z którymi pracujemy.

 

Będzie sporo o pasji, umiejętności łączenia materii i duchowości, trosce o siebie i o naszą planetę. Mamy nadzieję, że dzięki tej rozmowie poznacie lub poznacie lepiej Lunę Mech i docenicie jej wartości, a także produkty, które je przekazują.

 

 

Prosimy o krótkie przedstawienie firmy Luna Mech.


Mówiąc konkretnie – jesteśmy marką Luna Mech, która szyje ubrania do jogi, ale również do każdej aktywności fizycznej. Chociaż warto zaznaczyć, że stroje nadają się również do odpoczynku i pracy w domu. Nasze produkty można kupić na stronie internetowej lunamech.com.pl.

 

 

Kto buduje Wasz zespół?


Zespół Luny Mech to przede wszystkim Arleta Duvellger – pomysłodawczyni, założycielka i serce marki. Za stroną techniczną i informatyczną stoi Michał, który działa głównie w zakresie strony internetowej. Elementami graficznymi i treściami mediów społecznościowych zajmuje się Basia.

 

Nie możemy również zapomnieć o naszym krawieckim zapleczu pod czujnym okiem Doroty. Wspólnymi siłami, w małym gronie działamy, aby Luna funkcjonowała jak należy.

 

 

Co znajdziemy w zestawie oferowanych produktów? Prosimy o krótką charakteryzację.


Tak naprawdę na stronie znajdziemy odzież sportową do holistycznych aktywności fizycznych. Wszystkie szyte przez nas produkty są produktami ekologicznymi, bezpiecznymi dla naszych ciał i środowiska naturalnego.

 

Struktura tkanin wykorzystywana do szycia strojów posiada dobrą absorcję potu, jest niezwykle plastyczna, co sprawia, że dobrze się dopasowuje do ciała i współgra podczas wykonywania ruchów.

 

 

Co wyróżnia oferowane przez Państwa produkty/usługi?


Jeśli chodzi o cechy szczególne, to warto chyba wspomnieć o szyciu na miarę. Staramy się troszczyć o wszystkich, niezależnie od rozmiaru, i każda sylwetka jest w stanie u nas znaleźć coś dla siebie.

 

To właśnie szycie na miarę jest czynnikiem, który wyróżnia nas na tle całego polskiego rynku, myślę, że mogę pokusić się o stwierdzenie, że wyróżnia nas nawet tle światowego rynku.

 

 

Czy znajdziemy produkty w standardowych rozmiarach, czy tylko możemy zamówić coś na miarę?


Tak oczywiście, jesteśmy również standardowym sklepem internetowym, gdzie jeśli ktoś uważa, że ma standardowy rozmiar, to może go śmiało zamówić.

 

Czy klienci, którzy kupują produkty w Waszym sklepie to tylko kobiety? Czy w zestawie kupujących znajdziemy również mężczyzn? Jak podchodzicie do swoich klientów?


Szyjemy odzież również dla mężczyzn. Co prawda na stronie jeszcze tego nie widać, ale pracujemy nad tym.Z reguły wygląda to tak, żezgłaszają się do nas mężczyźni, którzy robią zakupy dla swoich partnerek, a podczas rozmowy, w której ustalamy szczegóły zamówienia pozyskujemy nowego klienta jakim jest ów mężczyzna i szyjemy również dla niego.

 

Z każdą osobą rozmawiamy i do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, więc w trakcie ustaleń i rozmów odkrywamy również inne potrzemy i wychodzimy im naprzeciw. Co poszerza nasz krąg odbiorców i osób, które nam zaufały.

 

 

Jak wyglądały początki dla Luna Mech?


Zaczęło się jak wiele rzeczy w moich życiu, od szukania możliwości zaspokajania własnej potrzeby. Kiedy postanowiłam na poważnie zacząć praktykować jogę stwierdziłam, że chcę również poważnie i odpowiedzialnie podejść do tego w czym będę praktykować. Więc wyruszyłam na zakupy do sklepów i okazało się, że nie mogę nic tam znaleźć.

 

To było ponad 10 lat temu, we wszystkich miejscach, w których byłam pytając o strój do jogi, proponowano mi strój biegowy, produkowany z elastanu, poliamidu lub poliestru czyli ze sztucznych tkanin. Dziś w sklepach nie wiele się zmieniło.

 

Stroje te może i dobrze wyglądają na ciele, mają za zadanie mocno opinać i przylegać do skóry. Jednak warto się również zastanowić, co taka tkanina robi z naszym ciałem, zdrowiem i jak na nie wpływa. Pomysł na nowy biznes kiełkował w mojej głowie od dawna. Pragnienie by tworzyć modę w oparciu o zasady Sprawiedliwego Handlu i wysokie standardy miał szansę urzeczywistnić się. Pół roku zajęło mi przygotowanie pierwszej kolekcji. Następne były inspirowane podróżami i ludźmi, których spotykałam na swojej drodze i tak jest do dnia dzisiejszego.

 

Każda kolekcja powstaje z poszanowaniem ludzi i środowiska naturalnego. Dziesięcioletnie doświadczenie uświadomiło mi, że misją marki Luna Mech jest poszerzanie świadomości ludzi.


Cytując: ,,Podróż zaczyna się od pierwszego kroku’’, tak jak i każda zmiana zaczyna się w naszym wnętrzu. To od nas zależy czy wybiorę modę, która jest FAIR i czy sprawdzę metkę, z czego i gdzie zostało wyprodukowane ubranie, które chcę kupić.

 

 

Z pewnością częścią filozofii Luna Mech jest zwracanie szczególnej uwagi na środowisko naturalne.
Tak, to jest bardzo ważny aspekt. Tak jak mówi piękne przysłowie „jesteś tym, co jesz”, my możemy powiedzieć „jesteś tym, co nosisz”.

 

Porozmawiajmy o tle biznesowym Państwa działalności. Myślę, że warto wspomnieć o tym, że Luna Mech współpracuje jeszcze z innymi firmami.


Tak, to jest też jedna z idei zrównoważonego biznesu, która w Lunie Mech jest bardzo ważnym aspektem. Współpracujemy z lokalną szczecińską pracownią, która jest naszym działem wykonawczym i technicznym – to Dorota z zespołem Pań, które zajmują się szyciem naszych wspaniałych rzeczy.

 

Stawiamy mocno na ideę zrównoważonego biznesu, kierując się słusznymi zasadami w podejmowaniu decyzji, które towarzyszą nam na co dzień. Minimalizujemy ślad węglowy, który Luna zostawia, staramy się myśleć o ekologii przy tworzeniu etykiet czy opakowań.

 

Świadczy też o tym to, o czym mówiłyśmy wcześniej – pod względem jakości, nasze jedno ubranie to odpowiednik kilku, czasem kilkunastu ubrań z sektora sklepów sieciowych. Naszych produktów nie trzeba tak często wymieniać, lepiej się amortyzują, posiadają certyfikaty, a ich produkcja jest w pełni przemyślana.

 

 

Co szczególnie zasługuje na wyróżnienie w marce Luna Mech?


To co mnie przekonuje, oprócz oczywiście samej dobrej jakości i wszystkich certyfikatów, to podejście, które reprezentuje Luna Mech. Stroje nadają się dla każdego i nikogo nie wykluczają, ale też się nie niszczą. Wracając jeszcze do standardowych sklepów – już po 2 czy 3 praniach widzimy, że ubranie wygląda zupełnie inaczej niż przy zakupie.

 

Nasze produkty nie tracą na jakości. Sama mam jeszcze w szafie stroje z pierwszej kolekcji, które nadają się do noszenia pomimo upływu czasu i dużej eksploatacji.

 

Wysoki standard produktów który oferuje marka Luna Mech zobowiązuje do wielu rzeczy i świadomych postaw, tj. zrównoważony biznes, zmniejszenie śladu węglowego, dbanie o środowisko naturalne. Nie chcemy przyczyniać się do szkód jakie wyrządza ludziom i Światu przemysł odzieżowy. Stoimy w opozycji do idei FAST FASHION i propagujemy SLOW LIFE. Rozumiemy, że odpowiedzialna produkcja nie jest jedną z możliwości, a jedyną drogą, absolutną koniecznością.

 

Dziękujemy za wywiad.

 

----------------------------------------

Luna Mech
www.lunamech.com.pl
www.facebook.com/lunamechodziezsportowa

 

Tel. 602 387 936
shop@lunamech.com.pl

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.