Rekrutacja na studia w WSB trwa!

21.09.2021
Autor: WSB, Zdjęcia: Archiwum WSB

Tegoroczni maturzyści poznali wyniki swoich egzaminów, zdawanych zarówno w pierwszym, jak i dodatkowym terminie. Nie wszyscy podjęli już decyzję o tym, jaki kierunek studiów wybiorą. Warto zwrócić uwagę na uczelnie, które oferują praktyczny charakter studiów oraz dobrze poradziły sobie w czasie pandemii.

 


Jedną z nich jest Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie. Według badań przeprowadzonych w 2020 roku wśród studentów I i II stopnia, aż 82% z nich było zadowolonych lub bardzo zadowolonych z działań podjętych przez WSB w dobie pandemii koronawirusa. Uczelnia niemal natychmiast przeszła w tryb kształcenia zdalnego, aby studenci mogli kontynuować studia i uczestniczyć w zajęciach.


"Dodatkowo według corocznego Badania Atrybutów Marki przeprowadzonego wśród studentów w 2021 roku, nasi studenci oceniają kształcenie zdalne na 4,15(skala obejmowała oceny od 1-5),z czego jesteśmy bardzo dumni. Ten pozytywny feedback motywuje nas do wzmacniania obszaru kształcenia zdalnego, tak aby przynosiło jeszcze lepsze rezultaty" – mówi dr Rafał Koczkodaj, Dziekan WSB w Szczecinie.


WSB ma bogatą ofertę studiów I stopnia. Tytuł inżyniera można zdobyć na kierunkach Informatyka, Inżynieria zarządzania oraz na Logistyce. Dodatkowo uczelnia oferuje dostęp do oprogramowania Microsoft365, które jest szczególnie przydatne np. w momencie przejścia na kształcenie online:


"WSB stawia na technologizację dydaktyki, a od 2021 roku należymy do programu „Uczelnia w Chmurze Microsoft”, co oznacza, że stawiamy na cyfrową transformację i inwestujemy w nowoczesną infrastrukturę informatyczną. Każdy student WSB otrzymuje licencję MS365, która obejmuje popularne aplikacje, m.in.: Outlook, Teams, Word, PowerPoint, Excel i OneNote, SharePoint, Sway, Forms" – dodaje Dziekan WSB.

 


Wyższa Szkoła Bankowa oferuje studia na kierunkach licencjackich, takich jak Marketing i sprzedaż ze specjalnościami Zarządzanie marką, Content marketing – tworzenie treści marketingowych, czy Strategie i techniki sprzedaży. Osoby chcące rozwijać się w branży turystycznej mogą wybrać Turystykę i rekreację, która oferuje takie specjalności jak Hotelarstwo i gastronomia lub Turystyka zdrowotna i dietetyka.

 

Wiele miejsc pracy w placówkach wychowawczych i edukacyjnych w naszym mieście sprawia, że kandydaci często wybierają Pedagogikę. Kierunek oferuje takie specjalności jak Pedagogika pracy i zarządzania zasobami ludzkimi lub Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z elementami pomocy społecznej. Do wyboru jest również Pedagogika w formie 5-letnich, jednolitych studiów magisterskich. Ponadto osoby chcące zdobyć tytuł licencjata mogą zdecydować się na Bezpieczeństwo w biznesie i administracji, Finanse i rachunkowość, Psychologię w biznesie oraz Zarządzanie (również ze ścieżką anglojęzyczną, bądź online).


Warto wiedzieć o tym, że kandydat w Biurze rekrutacji może liczyć na uzyskanie szczegółowych informacji na temat wybranego kierunku, lub liczyć na wsparcie przy wyborze studiów:
"Nasza oferta z roku na rok się powiększa, staramy się, aby każdy mógł znaleźć kierunek dla siebie. W Biurze rekrutacji na co dzień rozmawiamy z kandydatami o ich oczekiwaniach, a osobom niezdecydowanym doradzamy, jaki kierunek wybrać. Nie zajmujemy się tylko stricte procesem rekrutacji, ale jesteśmy też po to, żeby wyjaśnić wszelkie wątpliwości" – mówi Katarzyna Kufel, Kierownik Biura Rekrutacji.

 


Uczelnia oferuje studia II stopnia- magisterskie. Przykładowo, kierunek Zarządzanie ma takie specjalności jak Menedżer BHP, Zarządzanie zasobami ludzkimi, czy też Zarządzanie i obrót nieruchomościami. Kandydaci mogą również wybrać Finanse i rachunkowość, Logistykę orazPedagogikę albo zdecydować się na studia łączone – II stopnia z podyplomowymi, które dają możliwość zdobycia dwóch dyplomów w dwa lata.


"Ogólna ocena studiów II stopnia wyniosła w czasie tegorocznego badania BAM 4,15 (skala obejmowała oceny 1-5). Dodatkowo, aż 92% naszych studentów przyznaje, że poleciłoby studia w WSB innej osobie. Te wyniki bardzo cieszą i dowodzą, że nasze studia magisterskie są na wysokim poziomie. Wiemy, jak ważne są studia II stopnia, dlatego że często są ostatnim krokiem, który student stawia przed rozpoczęciem swojej zawodowej kariery. Jesteśmy po to, żeby go w tym działaniu wesprzeć" - dodaje dr Rafał Koczkodaj, Dziekan WSB.


Rekrutacja letnia w Wyższej Szkole Bankowej w dalszym ciągu trwa. W ofercie znajduje się też ponad 80 kierunków studiów podyplomowych oraz studia MBA. Warto śledzić informacje o promocjach w czesnym na stronie www.wsb.pl/szczecin. Aktualnie obowiązuje m.in. zniżka w opłacie wpisowej, która wynosi 0 zł.

 

Biuro Rekrutacji WSB znajduje się w nowej siedzibie przy ulicy Śniadeckich 3 w Szczecinie.