Salon Groomerski That's Cut

31.05.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy
Groomer to osoba, która zajmuje się strzyżeniem psów. Usługa ta z roku na rok staje się coraz bardziej popularna i nic dziwnego, ponieważ posiada ona szereg zalet. Choć w przeszłości zawód ten przez wiele osób nie był traktowany poważnie, to współcześnie część właścicieli czworonogów nie wyobraża sobie, by choć raz na jakiś czas nie skorzystać z usług tego typu salonów.
 
Czy są w Szczecinie miejsca, gdzie możemy w zaufane ręce oddać swojego psa na szeroko pojętą pielęgnację? Bez wątpienia! Przedstawiamy Wam kolejny ciekawy salon Groomerski @That's.Cut. Dziś rozmawiamy z Aleksandrą Marchlewską, która opowie nam o swojej pracy.
 

 

Jak długo zajmujecie się pielęgnacją psów?

 

Od zawsze interesuję mnie praca ze zwierzętami, w 2020 roku ukończyłam studia na kierunku zootechniki i zainteresowałam się strzyżeniem psów. Na początku roku ukończyłam kurs groomerski i postanowiłam swoją pasję zamienić w pracę. Tak powstał salon That’s Cut – gdzie każdego dnia przyjmuję puchatych klientów.  

 

Czy prowadzenie takiego salonu wymaga zatrudniania specjalnie wyszkolonych pracowników czy może to robić każdy?

 

Aby zajmować się pielęgnacją zwierzaków w teorii nie jest wymagany kurs groomerski, jednak w praktyce rzetelny kurs daje wiele umiejętności, które są nieocenione przy pracy ze zwierzętami. Dzięki temu pies jest nie tylko wypielęgnowany ale również wizyta w salonie nie jest dla niego stresująca.  Osobiście postawiłam na certyfikowany kurs gromerski oraz dodatkowy kurs behawiorystyczny, który gwarantuje umiejętność właściwej pracy z psami. 

 

 

 

Jakie usługi znajdziemy w Waszej ofercie?

 

Nasza oferta obejmuje pakiety dla małych oraz średnich psów. W skład takiego pakietu wchodzi strzyżenie, kąpiel, suszenie, rozczesywanie, trymowanie, obcinanie pazurków czy też czyszczenie uszu. Oprócz pakietów przyjmuję psiaki na samą kąpiel i wyczesywanie. Posiadam także klientów, którzy wpadają wyłącznie na podcięcie pazurów i wyczyszczenie uszu. Nie każdy pies wymaga skracania sierści ale każdy powinien być zadbany. 

 

Jak długo zajmuje Wam wykonanie danej usługi?

 

Czy czas zależy również od „gabarytów” pupila?  Na ten moment zajmuję się pielęgnacją małych i średnich piesków do 15 kilogramów. W przyszłości planuję rozszerzenie usług o pielęgnacje większych psów. Średni czas jaki potrzebuję przy kompleksowej usłudze z kąpielą to od 1,5 do 2,5h. Podchodzę indywidualnie do każdego klienta, dlatego podczas wizyty pracujemy nad tym aby pupil się nie stresował kąpielą czy suszarką. Chcę aby zwierzaki z przyjemnością do mnie wracały i miały miłe wspomnienia z wizyty.

 

Czas nie jest zależy tylko od wielkości psa, a od jego uwarunkowania. Innych zabiegów wymaga pies o sierści długiej jak np. maltańczyk, a innych krótko włosy jamnik. Jednak wszystkie psy rasowe jak i te mniej, łączy jedna cecha - Ważna jest systematyczność w dbaniu o sierść naszych pupili. 

 

 

 

Kto tworzy Wasz zespół? Posiadacie własne psy?

 

Osobiście zajmuję się pielęgnacją psiaków.. W moim domu od zawsze były psy i wiedziałam, że w moim życiu zawsze będzie dla nich miejsce. Trochę przewrotnie jestem właścicielką dwóch kotów. Usługi wykonuję w moim mieszkaniu, gdzie stworzyłam bezpieczną przestrzeń dla moich psich klientów.

 

Jest to niewątpliwy plus ponieważ zwierzaki przebywając w moim mieszkaniu nie stresują się innymi psami na stołach i ciągłym hałasem. Przyjmuję jednego psiaka w danym terminie i poświęcam mu całą swoją uwagę. Jestem w stanie indywidualnie podejść do danego klienta, aby poczuł się zrelaksowany i przychodził do mnie z radością.  

 

Czy jesteście w stanie polecić dobre produkty, do wykorzystania przy codziennej pielęgnacji psa?

 

Na wizycie zawsze chętnie odpowiadam na pytania właścicieli odnośnie domowej pielęgnacji. Każdy psiak potrzebuje czegoś innego, ważne jest zapobieganie tworzeniu się kołtunów poprzez wyczesywanie sierści odpowiednio dobraną szczotką lub grzebieniem.

 

Skołtuniona sierść nie jest tylko problemem estetycznym, w okolicach łap może spowodować blokowanie się stawów oraz bolące ciągniecie na skórze. Późniejsze usunięcie kołtunów będzie powodować ból i niepotrzebny stres dla pupila. W konsekwencji zniechęcimy go do czesania. 

 

Kiedy poraz pierwszy warto udać się do Groomera?

 

Swoją przygodę z groomerem warto rozpocząć gdy psiak ma 3-4 miesiące. Nie musi być to wizyta na której będziemy ścinać pupila. Ważne jest, aby przyzwyczajać go do czesania czy obcinania pazurków aby w przyszłości zminimalizować stres związany z każdą kolejną wizytą. Młode psiaki chętniej się uczą i przyzwyczajają do nowych miejsc. Zachęcam do skorzystania z moich usług, ponieważ staram się aby pies poczuł się jak w domu i chętnie wpadał na kolejne wizyty. 

 

Prosimy o kilka słów dla naszych czytelników na koniec?

 

Chciałabym podziękować redakcji za możliwość opowiedzenia o mojej pracy, ponieważ dla nowej firmy  jest to duże wyróżnienie... Czytelnikom dziękuje za przeczytanie artykułu i zachęcam do skorzystania z moich usług. Do zobaczenia na psim spa!

 

 

Dane do kontaktu: Ul. Policka 68C

Mail: [email protected]

Tel. 789 289 976

Facebook: https://www.facebook.com/ThatisCut/

Instagram: https://www.instagram.com/that.s_cut/

Strona www.: https://www.groomer.szczecin.pl/

 

{gallery id="989"}