Szczeciński rzemieślnik: Drewniane kreacje firmy Woodforms

23.11.2020 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Solidna i ciekawa praca przy drewnie! Rozmawiamy z Woodforms - Firmą zajmującą się tworzeniem ręcznie wykonanych, niepowtarzalnych produktów z drewna i żywicy. Oferuje między innymi niepowtarzalne stoły z wybranego kawałka drewna, drewniane deski do krojenia, ręcznie robione bransoletki oraz wisiorki z żywicy. A to wszystko z pasji do tego rzemiosła, a przede wszystkim różnorodnego w swej naturze – drewna.


Co motywuje do działania firma Woodform i co jeszcze potrafią wykonać? To wszystko w naszym najnowszym wywiadzie!

 

 

Pytanie ogólne na dobry początek 😊 Kiedy pojawiła się u Państwa wspomniana „pasja do drewna?”


Tak naprawdę od zawsze fascynowaliśmy się drewnem - a pasja przyszła sama. Nasza firma powstała dzięki zderzeniu dwóch skrajnych osobowości - mnie - człowieka z wizją i artystyczną duszą oraz Rafała - mistrza w swoim fachu, właściciela tartaku Mat Bud. Na początku działaliśmy osobno, ale postanowiliśmy połączyć swoje pasje i stworzyć coś wyjątkowego.

 


Kto wykonuje poszczególne projekty? Wszyscy robią wszystko czy jest to bardziej ustrukturyzowane?


Wychodzimy z założenia, że największą robotę w naszej firmie robi klient, bo to on ma wpływ na finalny wygląd i kształt stołu. Sam wybiera odpowiedni kawałek drewna o dowolnym kształcie, który go interesuje, decyduje o barwie żywicy, która będzie zdobić wnętrze jego stołu i podejmuje finalną decyzję, w jaki sposób ma przebiegać jego wykończenie.

 

Resztą zajmujemy się my, dokładając wszelkich starań, aby produkt został wykonany zgodnie z jego oczekiwaniami. Dbamy o to, aby nasz klient był zadowolony i otrzymał unikatowy produkt, który trafi prosto w jego gusta.

 

Czym właściwie jest firma Woodforms?


Jesteśmy firmą zajmująca się łączeniem drewna i żywicy, w efekcie czego powstają unikatowe produkty w postaci drewnianych stołów z efektem płynącej żywicy. Co ciekawe - nasza przygoda z Wood Forms rozpoczęła się od niewielkiego garażu, na wsi, bez ogrzewania z jedną żarówką i jednym gniazdkiem.

 

Z czasem zwykły mały garaż przestał być wystarczający na spływające zamówienia od klientów, co skłoniło nas do poszerzenia działalności. I tak oto dzięki naszej pasji oraz determinacji mamy swoją pracownię w Szczecinie, działającą na rynku już od 3 lat.

 

Ile rzeczy możemy wykonać z drewna? Czy jest coś, czego nie da rady zrobić?


W naszej pracy kierujemy się zasadą - Skyis the limit. Dzięki naszemu doświadczeniu i wykorzystywaniu nowych technologii jedyne co nas ogranicza to tylko wyobraźnia. W naszym słowniku nie istnieje stwierdzenie- nie da rady. Wszystko jesteśmy w stanie wykonać, w zależności do tego czego życzy sobie nasz klient.


Co oferuje firma Woodforms?


Nasza firma oferuje niepowtarzalne drewniane stoły różnej wielkości z dodatkiem żywicy epoksydowej, która tworzy niesamowity efekt płynącej rzeki w różnych kolorach. Posiadamy również w swojej ofercie drewniane stoły z dodatkiem żywicy transparentnej, która sprawia wrażenie szkła lub przejrzystego kryształu.

 

Ponadto przygotowując nasze produkty stawiamy głównie na klienta - który, jak już wcześniej wspominaliśmy, może dopasować sobie wielkość czy kolor stołu do konkretnego pomieszczenia, a jego wyceny dokonujemy na podstawie wielkości oraz zużytych materiałów. Także nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wykonali niewielki stolik kawowy do salonu, czy duży stół do jadalni. Jak to się mówi - klient nasz pan.

 

 

Kto najczęściej korzysta z Waszych usług?


Najprostszą odpowiedzią na to pytanie jest - wszyscy. Ale w naszym przypadku nie jest to wcale najłatwiejsza odpowiedź, tylko tak rzeczywiście jest. Nasze stoły pasują tak naprawdę do każdego wnętrza - niezależnie od tego czy jest to gabinet księgowej, prawnika czy salon kosmetyczny lub fryzjerski. Najważniejszym punktem odniesienia jest to jakiego stołu oczekuje nasz klient, a nie kim jest.

 

 

Czy jest projekt, który szczególnie zasługuje na wyróżnienie?


Każdy nasz produkt zasługuje na szczególną uwagę, bo jest unikatowy i wykonywany na specjalne zamówienie. Proces produkcji wymaga od nas dużej doskonałości i precyzji, co przekłada się na wysoką jakość naszych stołów. Dlatego uważamy, że każdy nasz projekt jest wyjątkowy - co wcale nie wynika z przeświadczenia o naszej doskonałości, wręcz przeciwnie. Wkładając całe serce w pracę nad naszymi stołami, mamy pewność co do ich perfekcyjności.

 

 

Kilka słów dla czytelników HOTa?


Chcielibyśmy zaprosić wszystkich czytelników do naszej firmy, która znajduje się w Szczecinie przy ul. Miłej 1 i zachęcić do złożenia zamówienia. Decydując się na zakup stołu w naszej firmie, nie tylko będziecie mieli pewność, że jest on jedyny w swoim rodzaju, ale jednocześnie nadacie swojemu wnętrzu unikatowego charakteru.


Na koniec nie pozostaje nam nic innego, jak zapewnić Was, że dzięki temu, że robimy to co naprawdę nas kręci, to możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że w Wood Forms nie przepracowaliśmy ani jednego dnia!Jak powiedział Richard Bach "„Im bardziej chcę coś zrobić, tym mniej nazywam to pracą”.

 

Dziękuję za wywiad.

 

 

KONTAKT

-----------------------------------------

ul. Miła 1

Zamówienia pod:
Tel. 883 666 627
Mail: woodformspl@gmail.com

 

www.woodforms.pl
www.facebook.com/woodformspl
www.instagram.com/woodforms.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.