Wyższa Szkoła Bankowa rozpoczyna rok akademicki w nowej siedzibie!

09.11.2021 0 komentarzy
Autor: Joanna Baryszyńska, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Czas na zmiany! Wyższa Szkoła Bankowa rozpoczyna rok akademicki w nowej siedzibie. Przez ostatnie 13 lat Wydział Ekonomiczny w Szczecinie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu mieścił się przy al. Wojska Polskiego. Potrzeby uczelni uległy jednak zmianie i WSB znajduje się teraz w innowacyjnym, zaprojektowanym według własnego pomysłu budynku, który wpisuje się w strategię technologizacji dydaktyki.

Ul. Jana i Jędrzeja Śniadeckich 3, to nowy adres Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie. 23 października w murach uczelni odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2021/2022 połączone z oficjalnym otwarciem nowego budynku.

 Pierwsza Inauguracja w historii nowego budynku WSB


Uroczystość odbyła się w nowej auli Wydziału Ekonomicznego w Szczecinie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Wśród gości pojawili się przedstawiciele władz miasta, partnerzy biznesowi, wykładowcy, dziekani i władze innych uczelni WSB. Ze względu na konieczność zachowania zasad sanitarnych, w wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele studentów, a transmisję wydarzenia można było oglądać online.

 

Wykład inauguracyjny pt. „Turystyka i jej podatność na innowacje” wygłosił prof. zw. dr hab. Grzegorz Gołembski. Wszyscy zaproszeni mogli przy okazji Inauguracji zwiedzić nowy budynek WSB.

 

 

 

 

Uczelnia według projektu szczecińskiego architekta

Praca nad projektem nowej siedziby WSB w Szczecinie trwała 10 miesięcy. Jego autorem jest znany architekt – Jacek Lenart, laureat Honorowej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP. Architekt jest współtwórcą projektu szczecińskiej Filharmonii, a praca nad projektem budynku dla WSB była dla niego kolejnym, ciekawym wyzwaniem.

-W pracy nad projektem bardzo istotny był przyjęty system pracy zespołowej. Spotykaliśmy się zarówno na żywo, jak i online będąc w ciągłym kontakcie z wewnętrznym zespołem projektowym WSB. Każdy był bardzo zaangażowany i zależało nam na uzyskaniu zadowalającego efektu końcowego, dostosowanego do potrzeb nowoczesnej i komfortowej uczelni. Myślę, że udało nam się to osiągnąć. -mówi Jacek Lenart.

Generalna przebudowa rozpoczęła się we wrześniu 2020 roku. Firma budowlana musiała zmierzyć się z wieloma wyzwaniami wynikającymi z konieczności zmiany pierwotnego przeznaczenia budynku, w którym aktualnie znajduje się nowa siedziba WSB.

 

 

zdjęcia budynku przed rozpoczęciem prac. Mat.WSB w Szczecinie.


-Za nami miesiące intensywnej pracy, spotkań z architektem i firmą budowlaną. To był czas pełen wyzwań, kompromisów i zaskoczeń. Wszystko szło jednak zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem. Przebudowa sprawiła, że budynek całkowicie zmienił swój wygląd. Jego charakterystycznym oraz moim ulubionym elementem, jest zewnętrzna klatka schodowa. Istotne jest to, że całość zachowała swój industrialny charakter, dlatego że zależało nam na zachowaniu właśnie takiego stylu tego wyjątkowego obiektu.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyglądu naszej nowej siedziby i otrzymujemy wiele pozytywnych opinii i gratulacji od studentów oraz naszych partnerów. -dodaje Anna Hołubowska, Wicekanclerz Wydziału Ekonomicznego w Szczecinie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Historia zatacza krąg…

Miejsce, w którym znajduje się WSB jest przepełnione historią. W 1856 roku w tej samej lokalizacji znajdowała się szkoła Friedricha Wilhelma. Ponad 100 lat później w 1960 r. swoją siedzibę otworzył tutaj RUCH – ogólnopolska sieć sprzedaży prasy, właściciel kiosków dystrybuujący czasopisma i gazety. Historia zatoczyła więc krąg i na Śniadeckich 3 powróciło miejsce związane z edukacją – szkoła wyższa należąca do największej grupy uczelni niepublicznych w Polsce.Nowoczesna, innowacyjna i komfortowa uczelnia


W nowej siedzibie przygotowana została baza laboratoryjna dla przedmiotów kierunkowych służących nabywaniu nowych kompetencji. W budynku znajduje się 10 laboratoryjnych sal komputerowych wyposażonych w nowoczesny sprzęt, w tym jedno laboratorium grafiki komputerowej, dwa laboratoria techniczne, sale dydaktyczne multimedialne – z kamerami, nagłośnieniem i monitorami interaktywnymi.  To wszystko sprawia, że budynek jest nowoczesny, innowacyjny i komfortowy.


 


Na pierwszym piętrze znajduje się sala hybrydowa ze sprzętem, który daje możliwość realizacji zajęć wraz ze studentami oraz wykładowcami z innych Wyższych Szkół Bankowych. Na kolejnych poziomach mieszczą się dwie sale streamingowe oraz aula, która pomieści prawie 300 studentów. W planach jest również otwarcie sali kreatywnej. Budynek posiada bibliotekę, bufet, strefy studenta i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Uczelnia w sercu Szczecina


WSB w Szczecinie znajduje się blisko Bramy Portowej, w samym centrum miasta. Doskonała lokalizacja daje możliwość dojazdu na uczelnię samochodem, komunikacją miejską oraz pociągiem. W okolicy są Bulwary Szczecińskie, Zamek Książąt Pomorskich i Wały Chrobrego. Dzięki temu studenci mają możliwość spędzania wolnego czasu, w otoczeniu największych atrakcji miasta i korzystać z uroków tego, że WSB znajduje się... w sercu Szczecina.


Warto wiedzieć, że:

  • W ramach samej przebudowy konstrukcji wbudowano ponad 19 ton stali konstrukcyjnej i zbrojeniowej, przy czym zużyto ponad 640 m3 betonu.
  • Wykonano ponad 4,7 km wewnętrznych instalacji sanitarnych.
  • Zużyto prawie 700 m2 blachy do wykonania kanałów wentylacyjnych i ponad 400 m2 izolacji tych kanałów.
  • Ułożono ponad 3,8 km instalacji elektrycznych.

 

 

Dane do kontaktu:

www.wsb.pl

www.facebook.com/WyzszeSzkolyBankowe

 

WSB

WSB

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.