Korbank - nowy operator telekomunikacyjny w Szczecinie

28.03.2023 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Dzisiaj w naszym wtorkowym cyklu, przedstawiamy Wam firmę KORBANK: nowego dostawcę Internetu i telewizji w naszym mieście. KORBANK to jedna z najnowszych firm na szczecińskim rynku, ale już zdążyła zwrócić uwagę mieszkańców swoją ofertą. Chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o tym, co wyróżnia KORBANK na tle innych dostawców Internetu i telewizji w regionie, jakie usługi oferuje Klientom i jakie mają plany na przyszłość. Odpowie nam na te pytania dyrektor firmy na nasz region Maciej Modranka.

 

Dyrektor firmy na nasz region Maciej Modranka.
hot°: Dobrze, że pojawił się nowy operator telekomunikacyjny w naszym mieście. Co skłoniło firmę KORBANK do wejścia na rynek Internetu i telewizji w Szczecinie? Przy okazji, prosimy o kilka słów na temat samej firmy


Dlaczego Szczecin? Bezpośrednim powodem była chęć rozwoju firmy, więc zapadła decyzja o zakupie szkieletowej sieci światłowodowej wybudowanej w Szczecinie, dzięki temu KORBANK stał się właścicielem dużej sieci, która zapewnia dostęp do ok. 40 tysięcy mieszkań w Szczecinie i Gryfinie. Do tej pory KORBANK był największym, lokalnym i niezależnym operatorem telekomunikacyjnym we Wrocławiu i Radomiu, a teraz do tych miast dołącza Szczecin.


Co ważne, KORBANK to nie tylko dostawca Internetu i telewizji, ale też twórca platformy telewizyjnej AVIOS IPTV 4K ULTRA HD, z której korzysta ponad 200 Operatorów telekomunikacyjnych w całej Polsce, a także właściciel nowoczesnego centrum przetwarzania danych, czyli KORBANK DATA CENTER.


hot°: Co najbardziej wyróżnia KORBANK, w porównaniu z innymi dostawcami Internetu i telewizji w regionie?


Na pewno nowoczesna technologia. KORBANK był często o krok przed konkurencją. Innowacyjność pozwoliła nam na szybki rozwój. Przykładowo już w 1994 roku zbudował pierwszą w Polsce osiedlową sieć LAN w technologii ethernet, a w 2006 roku zbudował pierwszą w Polsce sieć FTTH, czyli w technologii światłowód bezpośrednio do domu.

 

To właśnie w KORBANKu powstała pierwsza w Polsce telewizja IPTV w technologii Unicast i wyprodukowano bardzo zaawansowany dekoder do IPTV (STB) w systemie Android. Jesteśmy także notowani na giełdzie New Connect, na której znajdują się mniejsze spółki o dużym potencjale wzrostowym.


Poza tym KORBANK od początku istnienia stawia na jakość swoich usług. Bez przerwy rozwija swoją sieć poprzez podłączanie kolejnych zasobów mieszkaniowych. Standard sieci niejednokrotnie wyprzedza potrzeby rynku, przykładowo właśnie aktualnie trwa modernizacja sieci do standardu, który umożliwi Klientowi końcowemu skorzystanie z Internetu o prędkości do nawet do 10 Gb/s.


Dodatkowo nie bez znaczenia jest dla Klientów lokalność i polski kapitał. Lokalność, czyli przede wszystkim indywidualne podeście do potrzeb Klientów, a także biuro obsługi i serwis na miejscu, szybki czas reakcji oraz słuchanie potrzeb. Jesteśmy także firmą z polskim kapitałem i wszelkie podatki odprowadzamy w Polsce tworząc lokalną gospodarkę.


hot°: A do kogo kierujecie swoją ofertę w Szczecinie? Dla Klientów indywidualnych, firm, czy obu grup?


Obu. Podstawowa oferta kierowana jest do Klienta indywidualnego, który zamieszkuje budynki wielorodzinne w zasięgu sieci, ale bardzo ważnym obszarem jest także obsługa firm i instytucji, dla których jesteśmy w stanie zapewnić nawet bardzo spersonalizowane wymagania.

 

Aktualna oferta dla Klienta indywidualnego znajduje się na stronie KORBANK, natomiast zapytania o ofertę dla Klienta biznesowego zachęcamy kierować drogą mailową lub telefoniczną, przeprowadzimy dokładny wywiad i dostosujemy ofertę maksymalnie do potrzeb każdego, nawet najbardziej wymagającego Klienta.

 


hot°: Wspomniałeś, że modernizujecie sieć światłowodową. Jakie prędkości Internetu aktualnie oferuje Korbank, czy są one symetryczne? Jakie są w ogóle najciekawsze elementy Waszej oferty?


Standardowo na większości szczecińskich osiedlach dostępny jest Internet światłowodowy o prędkości do 1Gb/s, choć najczęściej wybierany jest 333 lub 555 Mb/s. Od dłuższego już czasu oferujemy naszym Klientom łącze symetryczne, a co za tym idzie – Klient zarówno pobiera, jak i wysyła dane z jednakową prędkością.

 

Ten parametr również bardzo mocno wyróżnia nas na tle konkurencji, także tej dużej. Symetryczne łącze znacząco wpływa na komfort korzystania z Internetu, szczególnie jak służy do pracy lub nauki, a nie tylko rozrywki. W KORBANKu także klient indywidualny ma możliwość zamówienia zewnętrznego adresu IP, a dla wielu Klientów ma to coraz większe znaczenie.


Podsumowując sugeruję, aby przy wyborze dostawcy sprawdzić jaką technologią podłączony jest budynek w którym mieszkamy. Dodatkowo warto sprawdzić właśnie parametry wysyłania danych, a nie tylko podawane na ulotkach prędkości pobierania danych. Warto też decydować się na firmy lokalne i elastyczne, np. takie, które mają oferty także na czas nieokreślony w zbliżonej cenie jak przy kontrakcie terminowym, takie które mają na miejscu wsparcie techniczne i obsługowe.

 


hot°: Dziękujemy, że zwróciłeś uwagę na to czym kierować się przy wyborze Internetu. Opowiedz nam jeszcze trochę o telewizji. Jakie pakiety telewizyjne oferuje KORBANK i czy można je dostosować do indywidualnych potrzeb?


Oferowana dziś telewizja musi posiadać różnorodne pakiety. W ofercie telewizyjnej platformy AVIOS znajdziemy podstawowy pakiet już 111 kanałów i taki pakiet kosztuje jedynie kilka złotych więcej od oferty samego internetu, a dzięki temu jest doskonałą alternatywą dla telewizji naziemnej. Oczywiście bardziej wymagający Klienci mają do wyboru inne pakiety, w skład których wchodzi bogata oferta programów sportowych, bajkowych, przyrodniczych, rozrywkowych czy muzycznych. Pełna oferta telewizyjna to ponad 250 kanałów.


hot°: Czyli każdy powinien znaleźć u Was coś dla siebie. A czy nowi Klienci mogą liczyć na specjalne promocje?


Oczywiście, stale staramy się, aby aktualna oferta promocyjna była atrakcyjna. W cenie 44,90 zł miesięcznie zamówimy pakiet światłowodowego Internetu wraz z telewizją, a sam internet dostępny jest już od 39,90zł za symetryczne łącze światłowodowe. Dodatkowo do oferty wprowadzane są czasowe promocje np. krótka umowa dla studentów.


hot°: Brzmi bardzo zachęcająco. Jak wygląda zatem procedura związana z zamówieniem usług, podłączeniem?


Podłączenie nowego Klienta wykonujemy na bieżąco i najczęściej odbywa się w przeciągu 2 dni od złożenia zamówienia. Co ważne, doświadczenie nauczyło nas, że Klient nie musi przyjeżdżać specjalnie do biura, a wszystko może załatwić z „kanapy”. Zamówienie złoży online czy przez infolinię, wspólnie wybierzemy najdogodniejszy termin instalacji usług, a umowę można podpisać elektronicznie lub nasz monter przywiezie ją na instalacje.

 

 


hot°: Bardzo pro-klienckie podejście. W obecnych czasach jak jesteśmy zaganiani to szukamy najprostszych rozwiązań i firm, które przystosowują się do ciągle zmieniających się wymagań Klientów. Powiedz jeszcze proszę jak u Was wygląda obsługa techniczna w przypadku ewentualnej awarii?


Na bieżąco obsługujemy zgłoszenia techniczne naszych Klientów – mamy rozbudowany dział Helpdesk, który w tygodniu służy pomocą naszym Klientom indywidualnym do 21:00. Większość zgłoszeń w sprawach technicznych rozwiązujemy zdalnie. W przypadku wystąpienia awarii na terenie osiedla, na miejscu mamy ekipy serwisowe, które reagują natychmiastowo.

 

hot°: W takim razie nie ma się czego bać! Widziałem na Waszej stronie, że KORBANK oferuje także usługi takie jak VPN, serwery dedykowane czy kolokacje?
Zgadza się. Z uwagi na wybudowane nowoczesne Data Center oraz specjalizowanie się również w usługach dla biznesu Klienci mogą liczyć na wiele dodatkowych możliwości, o których można dowiedzieć się np. ze strony K.PL - Korbank Data Center

 

hot°: Na koniec powiedz mi jeszcze jakie są plany KORBANKU na rozwój w Szczecinie?
Przede wszystkim planujemy aktywną rozbudowę sieci poprzez podłączanie nowych inwestycji mieszkaniowych jakie są i będą realizowane w naszym mieście. Dodatkowo będziemy z pewnością aktywni na rynku usług dla biznesu. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

 

KORBANK ODDZIAŁ W SZCZECINIE

ul. Emilii Plater 3/LU3
tel: + 48 91 333 33 70
mail: [email protected]
www.korbank.pl

https://www.facebook.com/korbankmediaszczecin

 

KORBANK SIEDZIBA GŁÓWNA
ul. Fabryczna 16K, 53-609 Wrocław

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.