Rafi Garage Off Road

12.03.2024
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Rafi Garage Off Road to szczecińska firma, która z pasji do eksploracji i off-roadu przekształciła się w producenta specjalistycznych zabudów wyprawowych. Ich historia rozpoczęła się od własnej potrzeby modyfikacji Hyundai Terracan’a, co szybko przerodziło się w działalność komercyjną, oferującą unikatowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania. W wywiadzie dowiemy się więcej o wyzwaniach projektowych, szczególnie wymagających projektach i o tym, jak firma radzi sobie z realizacją marzeń klientów o własnych, spersonalizowanych zabudowach wyprawowych.

 

 

hot°: Jakie były początki firmy Rafi Garage Offroad i co zainspirowało Was do zajęcia się produkcją specjalistycznych zabudów wyprawowych oraz offroadowych?


Nasze początki wzięły się od zakupu Hyundai Terracan’a. Chcieliśmy zakupić do niego zabudowę wyprawową oraz „uzbroić go” w dodatkowy sprzęt. Na tamtą chwilę nie było ani rozwiązań do niepopularnego modelu, ani miejsca warsztatowego, które był blisko.


W końcu zrobiliśmy coś sami dla siebie. Pokazaliśmy zdjęcia naszej amatorskiej pracy w intrenecie i zaczęli się do nas odzywać ludzie, którzy dopytywali o wykonawcę. W ten sposób zakiełkowała w nas myśl stworzenia swoich produktów.

 


hot°: Jakie wyzwania techniczne i projektowe są największe przy tworzeniu zabudów offroadowych?


W przypadku projektów indywidualnych często otrzymujemy czyjś pomysł, zarys, albo kartę papieru, nieraz krótką informację. Wyzwaniem jest połączenie potrzeb klienta, bezpieczeństwa i rozwiązań w takim sposób, aby były bezpieczne , zaspakajały potrzeby użytkownika i przyniosły nam satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

 


hot°: Czy możesz opowiedzieć o projekcie, który był dla Was szczególnie wymagający, ale i satysfakcjonujący?


Pierwszym wymagającym projektem, który pamiętamy do dziś była Toyota Land Cruiser 95. Dlaczego ta? Ponieważ mała, rozwijająca się firma dostała szanse na pokazanie nowości i zaprezentowanie swoich możliwości. Dziś każdy projekt jest wyjątkowy ponieważ naszym „konikiem” są projekty indywidualne, nietypowe, nie szablonowe, które rozwijają nas i uczą nowych rzeczy!

 


hot°: Wyobraźmy sobie, że przychodzi do Was klient z mało uświadomioną w szczegółach wizją… Jak wygląda proces projektowania zabudowy na zamówienie?


Trafia do nas bardzo dużo klientów, którzy dopiero zaczynają przygodę z turystyką offroadowa.


Z racji własnego doświadczenia i naszych klientów rozmawiamy o potrzebach i pomyśle jaki ma zostać zrealizowany.

 

Doradzamy, szukamy rozwiązań, prezentujemy/omawiamy co może być przydatne podczas podroży. Ostateczna decyzja o realizacji zamówienia należy do klienta, który otrzymuje wycenę rozpisaną w taki sposób, aby mógł w przyszłości skorzystać z rozwinięcia wybranych opcji.

 

 

 


hot°: W drodze w spersonalizowanego dzieła sztuki użytkowej, jakie są najpopularniejsze funkcje i elementy wybierane przez klientów do swoich zabudów?


99% naszych klientów wybiera zabudowy, które mamy w ofercie w wersji tapicerowanej ponieważ estetyka produktu, którą oferujemy jest dla nich bardzo ważna. Następnie najpopularniejsze opcje to funkcje spania, szuflada kuchenna oraz dwupalnikowa kuchenka turystyczna.


hot°: Czy w procesie tworzenia współpracujecie z innymi firmami lub specjalistami z branży offroadowej?


Tak współpracujemy, stawiamy na otwartą współprace i wzajemne uzupełnianie się produktów.

 


hot°: Teraz bardziej ogólnie: Czy obserwujecie wzrost zainteresowania turystyką offroadową i wyprawową w Polsce?


Jest to coś co spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Obecnie ludzie szukają alternatyw i sposobów na spędzie wolnego czasu na własną rękę.


hot°: Jakie są Wasze ulubione trasy offroadowe w Polsce i dlaczego? Jakie są w ogóle Wasze przewidywania dla przyszłości turystyki wyprawowej i offroadowej eksploracji?


Nie mamy ulubionych tras. Często nasze wypady są spontaniczne, nieplanowane wybieramy rzadko uczęszczane trasy na własną rękę.

 


hot°: Jakie rady moglibyście dać osobom zainteresowanym budową własnej zabudowy wyprawowej? Na jakie pułapki trzeba uważać?


Najważniejsza rada to dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych osób podróżujących w aucie. Jest to nasz wyznacznik przy realizacjach. Nie wykonujemy zabudów, podzespołów i nie realizujemy pomysłów, które według naszej oceny mogłyby spowodować zagrożenie dla użytkownika.


hot°: Czy uczestniczycie w wydarzeniach branżowych lub offroadowych imprezach?


Tak uczestniczymy i jesteśmy otwarci na uczestnictwo w różnych imprezach.


hot°: Dobre pytanie na koniec: Jakie są Wasze plany rozwoju i czy planujecie wprowadzać nowe produkty lub usługi w 2024 roku?


Nie spoczywamy na lurach, plany mamy bardzo ambitne ponieważ chcemy poszerzać zakres naszych usług oraz wdrażać nowe produkty. Zapraszamy do śledzenia nas, aby być na bieżąco z nowościami.

 

 
Rafi Garage Off Road
Ul. Doktora Judyma 18
71-466 Szczecin


tel: 669 431 987
mail: [email protected]

 

https://rafigarageoffroad.pl
Profil Rafi Garage Off Road na facebooku

 

 

 

 

Rafi Garage Offroad

Rafi Garage Offroad