Strongroom

09.06.2023 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Rozmawiamy z marką Strongroom, cenionym producentem mebli loftowych, który niedawno otworzył swój showroom w Szczecinie. Jesteśmy ciekawi, jakie inspiracje i filozofia przyświecają tej wyjątkowej firmie oraz jakie innowacyjne rozwiązania oferują swoim Klientom. Dowiedzmy się więcej o historii, unikalnych cechach produktów, kreatywnym podejściu do projektowania oraz wysokiej jakości usług, które sprawiają, że marka Strongroom wyróżnia się na tle konkurencji.

 


 
hot°: Zacznijmy od początku. Jak długo marka Strongroom działa na rynku mebli loftowych? Co było impulsem do założenia Waszej firmy?


Strongroom to marka rodzinnej firmy Volleffekt z Hamburga powstała przede wszystkim z pasji projektowania właścicielki - Agnieszki – oraz jej zamiłowania do stylu, który w duszy jej gra od wielu, wielu lat… Sama działalność trwa już ponad 15 lat, rozwijając z powodzeniem kolejne marki zlokalizowane w sercu portowego Hamburga, a globalnie w sieci, na rynkach Europy Zachodniej.

 

To właśnie dzięki wizji Agnieszki, wielu pomysłom i zaangażowaniu jej najbliższych oraz całego zespołu tworzącego Strongroom DE styl loftowy w najlepszym wydaniu i wysokiej polskiej (!) jakości dociera do klientów nie tylko z Niemiec, ale także Francji, Hiszpanii, Włoch, Luksemburga czy krajów Skandynawii.

 

Dzięki staraniom właścicieli dostępny jest również od roku w Szczecinie, gdzie w Śródmieściu zlokalizowany jest showroom marki prezentujący wybrany asortyment ścianek i drzwi loftowych, drzwi drewnianych, mebli w stylu vintage, mebli industrialnych oraz stylowych dekoracji tworzonych we współpracy z lokalnymi projektantami…

 

To właśnie Szczecin – tak odmienny a jednak bardzo podobny do Hamburga w swoim portowym charakterze – ujmuje wyjątkowym klimatem, kusi niewykorzystanym nadal ogromnym potencjałem dla rozwoju nie tylko samego projektowania, ale przede wszystkim tworzenia stylu industrialnego czy loftowego w Polsce, skąd blisko tak do multikulturowego, otwartego szeroko świata Zachodu…

 

 
hot°: Jakie są główne cechy i różnice wyróżniające meble loftowe od marki Strongroom w porównaniu do konkurencji?


Podstawą naszych działań są autorskie pomysły realizowane nie tylko na większą skalę – europejską – ale także działania lokalne mające na celu promocję ulubionego przez nas stylu, pasji projektowania, aranżacji wnętrz w sąsiedztwie, gdzie tworzymy niepowtarzalne przestrzenie… Bierzemy na warsztat nie tylko prywatne apartamenty, ale także stare, zapomniane nieco obiekty nadając im nowe, fantastyczne komercyjne (!) życie w wyjątkowych okolicznościach zachodniopomorskiej przyrody.

 

Mowa tu oczywiście o naszej Czerwonej Stodole, do odwiedzin której serdecznie zapraszamy! Pola, lasy, jeziora a pośród nich urocza zrewitalizowana pruska zabudowa urządzona przez nas nie tylko jako ekspozycja oferty Strongroom, ale przede wszystkim ogólnie dostępne miejsce spotkań i wypoczynku z dala od zgiełku (ukochanego na co dzień) wielkiego miasta…


hot°: Czy mogliby Państwo opowiedzieć o zakresie oferty, którą oferują? I rozwijając pytanie, jakie style mebli loftowych są najbardziej popularne w ofercie marki Strongroom?


Podstawę naszej oferty stanowią loftowe przeszklenia – wysokiej jakości ścianki, drzwi (zarówno przesuwne jak i rozwierane), inne konstrukcje nietypowe – wykonywane w całości w Polsce, z odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów, tworzone na podstawie autorskich projektów, a realizowane zgodnie z przyjętymi także przez nas warunkami zrównoważonego rozwoju.

 

Podobnie zresztą jak w przypadku szeregu kolekcji naszych mebli w stylu industrialnym – wielu wzorów stylizowanych komód i witryn, masywnych stołów, oryginalnych stalowych mebli sypialnianych, kolekcji biurowych, czy innych… tworzonych z wykorzystaniem litego drewna. To właśnie one – prezentujące zestawienie natury i nowoczesnej technologii – budzą nieprzerwanie żywe zainteresowanie pośród klientów podzielających naszą pasję tworzenia rzeczy wyjątkowych, innych niż wszystkie…

 

Każdy znajdzie tu bowiem coś dla siebie, a jeśli zdarzy się, że nasza propozycja nie do końca wpasowuje się w jego przestrzeń, lub nie do końca odpowiada oczekiwaniom – dostosujemy ją do potrzeb w ramach zamówienia indywidualnego. Nie ma dla nas zwykle rzeczy niemożliwych… bywają tylko te nieco trudniejsze… 😉.

 


hot°: Jakie materiały są przeważnie używane przy tworzeniu Waszych wyjątkowych mebli?


Przy produkcji naszej oferty używamy wysokiej jakości materiałów, poddawanych odpowiedniej selekcji oraz stałej kontroli, a pochodzących wyłącznie ze sprawdzonych źródeł naszych partnerów z Unii Europejskiej. Projektujemy i realizujemy zamówienia produktów ze stali, bezpiecznego szkła a także drewna sosnowego i dębowego. Korzystamy z surowców poddawanych recyklingowi, a jednocześnie długowiecznych, które z biegiem czasu nabierają oryginalnej, charakterystycznej dla stylu loftowego czy industrialnego „patyny”… nie tylko w znaczeniu dosłownym, ale także sentymentalnym.

 

Dostarczane przez nas meble, elementy wyposażenia towarzyszą swoim użytkownikom przez długie lata. Z racji zastosowanych materiałów i technologii odporne są na codzienne uszkodzenia, a w razie ich ewentualnego wystąpienia - umożliwiają naprawę czy wymianę wybranego elementu. Pozwala to zaoszczędzić nie tylko czas i pieniądze, ale cieszyć się ich wyborem jeszcze dłużej.


hot°: Czy marka Strongroom oferuje usługę niestandardowego dostosowania mebli, aby spełnić indywidualne preferencje klientów?


Jak już wcześniej wspomniano – jesteśmy otwarci na nowe pomysły i rozwiązania. Zdarza się zatem, że realizujemy projekty nietypowe, wymagające zdecydowanie większego nakładu pracy, a co za tym idzie, także czasu. Nasze produkty oceniamy bowiem nie tylko ze względu na stylistykę, ogólną estetykę, ale przede wszystkim ich funkcjonalność. Każda zmiana gabarytów (najczęściej), materiałowa lub kolorystyczna pociąga za sobą szereg decyzji, testów, etc… Na tej podstawie rozszerzamy jednak także nasze standardowe kolekcje, uzupełniamy o kolejne modele odpowiadające potrzebom klientów. Reagujemy na zmiany! Szukamy kolejnych inspiracji, opracowujemy nowe wzory i poddajemy je publicznej ocenie.

 

Nawiązujemy ponadto ciekawe kontakty, współpracujemy z lokalnymi artystami zaznaczając tym samym nasze przywiązanie do Szczecina! Nie zamykamy się absolutnie na inne, czasem szalone pomysły! Podejmujemy wyzwania, gdy tylko pozwalają nam na to moce przerobowe i brak ograniczeń technologicznych…

 


hot°: Czy jest możliwość zapoznania się z gotowymi projektami mebli loftowych stworzonymi przez Strongroom? Inny słowy: gdzie można Was znaleźć?


Wszystkich zainteresowanych naszą pracą i pomysłami – nie tylko miłośników stylu loftowego – zapraszamy do odwiedzin naszego showroomu zlokalizowanego z Śródmieściu, w podwórku dawnego Fastera – u zbiegu alei Bohaterów Warszawy 21 oraz ulicy Jagiellońskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie squasha. Chętnie porozmawiamy na miejscu, opowiemy o naszej bogatej ofercie, zaprezentujemy najpopularniejsze jej wzory, wycenimy lub zaprojektujemy rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Dostępni dla Państwa jesteśmy od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-17.


hot°: Wnętrza bywają rożne, podobnie jak oczekiwania Waszych odbiorców. Czy współpracujecie z projektantami wnętrz, aby stworzyć spersonalizowane rozwiązania dla klientów?


Oczywiście, współpracujemy nie tylko z artystami. Z racji specyfiki naszej pracy otwarci jesteśmy na kontakty w ramach całej branży wnętrzarskiej, zapraszamy do nas projektantów i architektów nie tylko ze Szczecina, ale z całej Polski . Staramy się docierać do nich zarówno za pośrednictwem cyklicznych newsletterów, dbamy również o dostępność materiałów niezbędnych w codziennej pracy projektowej, które udostępniamy w ramach naszych platform sprzedażowych, social mediów czy globalnych bibliotek. Wszystkich wpieramy też projektowo…


Zawsze chętnie słuchamy, rozmawiamy na tematy ważne i ważniejsze, by wnętrza które tworzymy razem z projektantami cieszyły nie tylko nas, ale budziły szczerą satysfakcję ze strony klientów, a także zainteresowanie kolejnych potencjalnych fanów Strongroom Polska! Taka praca to czysta przyjemność.


hot°: Jak wygląda kwestia dostawy i montażu mebli loftowych? We własnym zakresie czy macie inne rozwiązanie tej kwestii?


Wszelkie zamówienia realizowane na terenie kraju dostarczamy za pośrednictwem zleconej logistyki – klient otrzymuje od nas komplet informacji, na podstawie których oczekuje wyłącznie na dostawę swojego zamówienia. W ramach zleceń nietypowych, utrudnionych możliwości dostępu czy terminu warunki dostawy omawiamy indywidualnie, by sprawa przebiegła możliwie bezproblemowo.


Meble nasze pakowane są zazwyczaj w całości, dlatego montaż ich nie jest konieczny. Drobne elementy – narażone na uszkodzenia w drodze – przygotowane są tak, by ich połączenie nie wymagało specjalnych umiejętności, dużego nakładu czasu i pracy.
Inaczej wygląda kwestia dostawy przeszkleń, w tym ścianek czy drzwi loftowych.

 

Elementy produkowane na wymiar (nierzadko wielkoformatowe) wymagają odpowiedniego zabezpieczenia – pakowane są zatem osobo, dostarczane w częściach. Każdorazowo przygotowane są jednak w logiczny sposób umożliwiający bezproblemowy montaż w zakresie własnym lub z pomocą zewnętrznej grupy montażowej. Podstawowe wskazówki dotyczące prac udostępniamy ponadto na naszej stronie, służymy doraźną konsultacją telefoniczną lub – na podstawie wcześniejszego wskazania – wsparciem zaprzyjaźnionej grupy lokalnych montażystów.


hot°: Dwa ważne pytania techniczne: Jaki jest przewidywany czas oczekiwania na realizację zamówienia i jak wygląda kwestia gwarancji na meble?


Czas realizacji zamówienia determinuje nam każdorazowo jego wielkość i zakres. Oczywiście, standardowo staramy się dostarczyć do klienta towar w terminie nieprzekraczającym 5-6 tygodni w przypadku mebli, drzwi oraz rozwiązań loftowych z regularnej oferty, 8-10 tygodni dla stołów. Zamówienia nietypowe realizujemy w czasie wydłużonym, związanym z koniecznością dostosowania zmian projektu oraz przeplanowaniem niezbędnych prac, gdy te oparte są w głównej mierze o produkcję ręczną (!). W takiej sytuacji termin realizacji konsultujemy indywidualnie.
Nie jest tajemnicą, że produkty oferowane na terenie Unii Europejskiej objęte są standardowo 2-letnim okresem gwarancji.

 

Zgodnie z prawem także my realizujemy zatem ewentualne warunki reklamacyjne w określonym powyżej czasie. Co ważne, z racji długiej żywotności i możliwie intensywnej eksploatacji naszych produktów, przygotowane są one w sposób umożliwiający zwykle naprawy lub wymiany elementów dokonywane we własnym zakresie już po upływie gwarancji – bez konieczności rezygnacji z ulubionych elementów w stylu loft, industrial!

 


hot°: Czy marka Strongroom wykonuje także projekty mebli loftowych na zamówienie, które nie znajdują się w standardowej ofercie?


Oczywiście! O tym udało się nam już wspomnieć. Do każdego zlecenia – zarówno z Polski czy zagranicy – podchodzimy indywidualnie. Ze względu na specyfikę naszej produkcji (na zamówienie) musimy mieć pewność, że oferowane przez nas produkty, rozwiązania spełnią oczekiwania klientów, będą bezpieczne i funkcjonalne. Zdarza się zatem, że niewielkie zmiany w ramach gotowych wzorów – kolorystyka, rodzaj przeszklenia itp. – realizujemy zgodnie z przyjętymi standardowo terminami; tematy wymagające większej uwagi zabierają także nieco więcej czasu…

 

Nie dotyczy to jednak zwykle rozwiązań typowo loftowych, projekty których wykonujemy sprawnie na bieżąco –każde wnętrze jest przecież inne, różni się wysokością, szerokością, ma swoje własne parametry, pod które dostosowujemy układ elementów ścianek czy drzwi. Nowe, indywidualne wzory mebli opracowujemy natomiast w porozumieniu i za zgodą technologów produkcji. Odpowiedzialność przede wszystkim!

 

 

Strongroom Polska
Aleja Bohaterów Warszawy 21 (wejście od patio)
70-372 Szczecin

Mail: [email protected]
tel: 693 471 752

https://strongroom.pl
https://www.facebook.com/Strongroom.Polska
https://www.instagram.com/strongroom.pl
https://pl.pinterest.com/strongroompolska

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.