Gdzie zjemy w nocy w Szczecinie?

19.12.2017
Autor: Piotr Żelachowski , Zdjęcia: Archiwum lokali

Jak to jest z tym nocnym jedzeniem w Szczecinie? Dodam żartem, że w ogóle nie powinniśmy jeść w nocy, ale powodów, żeby się nie stosować do tej reguły, jest tak wiele, że szkoda je wymieniać. Czasami trzeba zjeść w nocy, i już!;) … No właśnie, jeśli mamy tą nieodpartą ochotę na nocne jedzenie, to co wówczas? W niniejszych artykule postaram się odpowiedzieć na to dosyć trudne pytanie…

 

 

Zacznijmy od pierwszego skojarzenia, które przychodzi nam do głowy. Moją pierwszą myślą, jest oczywiście kebab!, haha. To gdzie możemy zjeść nocnego kebaba? Na pewno znajdziemy go w Bar Rabie na Krzywoustego (www.barrab.pl /czynne całodobowo) oraz w Mak Kwaku, który posiada dwa lokale czynne całodobowo: na Krzywoustego 19 oraz na Placu Lotników (www.makkwak.pl).


Możemy również pojechać na Pogodno do Kebaba na Wernyhory (www.facebook.com/kebabnawernyhory). Gdzie czeka na nas: tak wielki, że prawie nie do zjedzenia w swojej wielkości, kebab.

 

No i jeśli chodzi o tą formę jedzenie, to naszą listę uzupełniamy o długo otwarty ZaZa Grill Doner na Deptaku Bogusława (facebook.com/zaza.doner.kebap.side.alanya).Zostajemy na chwilę przy tej lokalizacji. Nocne jedzonko (i to w dobrym stylu!), czeka na nas również w postaci hamburgerów w lokalu Krowa na Deptaku. (facebook.com/krowa.na.deptaku/ lokal jest czynny do 2/4 w nocy w zależności od dnia)

 

 

 

Świetną kuchnią (naszym zdaniem - najlepszą w tym zestawieniu) znajdziecie w Fabryce na Deptaku, (www.facebook.com/fabrykaszczecinska), w której kuchnia jest również czynna do bardzo późna, godzinny są zmienne w zależności od dnia tygodnia.

Deptakową nocną ofertę, zamyka popularna Seta i Galareta, w której zjemy przekąski różnego rodzaju (kilka przykładów: tatar, smalec, kiełbaski pieczone, żurek itd.), przez całą noc, bo lokal jest czynny do 7 rano! (www.facebook.com/setaszczecin)

 

Fajnym długo otwartym miejscem, jest również lokal Duet Promile Kalorie, serwujący miedzy innymi burgery i kebaby (facebook.com/promilekalorie / lokal jest czynny całą dobę!)


Warto pamiętać o istniejącym, chyba od zawsze Qrniku, serwującym różnego rodzaju dania grillowe, zupy i sałatki. (www.qrnik.szin.pl/ lokal czynny długo w nocy, ale tylko w weekendy)

 

Krowa na Deptaku

 

Co nam jeszcze zostało? Już niewieleMc Donald przy ulicy Niepodległości 18/21 (czynny do 2/4 w nocy) oraz drugi punkt przy ulicy Południowej 21, który w tej lokalizacji jest czynny całodobowo. Trzeba też wspomnieć o niedaleko zlokalizowanym lokalu sieci KFC Makro Szczecin ( Mieszka 1/ 35, który jest czynny do 1 w nocy).

 

Jedzonko w nocy możemy zamówić również w jednej z pizzerii nocnych, ale nie zjemy jej na miejscu, bo te lokale specjalizują się w dowozie. Podajemy kilka przykładów: Pizzeria Nocna (www.szczecin.pizzerianocna.pl), Gastro Pizza (www.gastropizzaszczecin.pl) i Pizzeria Stettin  www.pizzeriastettin.pl

 

Seta i Galareta

 

I to chyba wszystko, czy to jest dużo czy mało – trudno nam powiedzieć. Jak coś pominęliśmy to piszcie do nas, rozwiniemy ten temat w internecie na naszej stronie hotmag.pl i na facebooku.