Mariano Italiano czyli włoska kuchnia wpleciona w przyjazny klimat starego miasta!

06.08.2020
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Miejsca

Mariano Italiano czyli włoska kuchnia wpleciona w przyjazny klimat starego miasta! Złożyliśmy wizytę w tej restauracji aby przybliżyć Wam obecną tu ofertę i zapoznać Was z twórcami tego ciekawego miejsca.
 
Mariano Italiano to rozwijająca się restauracja, położona w sercu szczecińskiego starego miasta. Utworzona i prowadzona jest wspólnie przez Pana Marka i Pana Wojtka, którzy z pasji do gotowania połączyli swoje umiejętności, aby móc serwować oryginalną włoską pizzę dla swoich gości.

 


Pizza składa się wyłącznie z oryginalnych i certyfikowanych włoskich składników. Od mąki poprzez sery i warzywa - dzięki temu wychodzi z pieca w pełni smaku, podana dalej wprost na talerze gości.

 


Właściciele podają pizzę taką, jaką sami uwielbiają jeść, dlatego cechuje się ona przede wszystkim jakością. Ciasto, na przykład jest specjalnie opracowaną recepturą przez Pana Marka a oliwa daje gwarancje smaku, gdyż jest przygotowywana na miejscu.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Jakiego rodzaju pizzę znajdziemy w Mariano Italiano?

 

W karcie dań widnieją pozycje z pizzą klasyczna, mięsną, na ostro, a także wegetariańską. Właściciele zachowują rozsądek cenowy dlatego w Mariano Italiano za autorską pizzę nie zapłacicie dużo. Ceny wachają się tu od 20 do 30 zł. Dania można zamówić stąd również na dowóz.


Warto wspomnieć też o ciekawym bonusie idącym w parze ze stołowaniem się w Mariano Italiano. Restauracja żyje w przyjacielskiej symbiozie z położonym naprzeciwko - pubem The Office, w którym podawane są smakowite piwa kraftowe.
Po pizzy, dobrą alternatywą jest uraczenie się piwem, więc w ramach jedzenia wpadajcie do The Office z powołaniem się na Mariano Italiano – zgarniecie fajne bonusy 😉

 

 


Wspomnieliśmy, że Mariano Italiano jest miejscem rozwijającym się. Dokładnie tak! Właściciele planują rozszerzyć swoją działalność (a w tym ofertę) do skali pełnometrażowej włoskiej restauracji aby móc dać swoim gościom pełne doświadczenie wprost z kuchni śródziemnomorskiej. W związku z tym do restauracji nadchodzą: makarony, owoce morza czy oryginalne włoskie wino! Koniecznie śledźcie ich poczynania.


Odwiedziny w Mariano Italiano to świetny sposób na spędzenie czasu a szczególnie tego weekendowego. Połączenie klimatu starego miasta, autorskiej pizzy i kraftowego piwa na pewno was oczaruje. Serdecznie polecamy!

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------

 

Mariano Italiano


Adres: Osiek 1A, 70-566 Szczecin
Telefon: 505 179 250

www.facebook.com/marianoitalianoszczecin

 

 

Mariano Italiano

Mariano Italiano