Łódź motorowa z Pomorza Zachodniego z prestiżową nagrodą!

29.11.2022
Autor: Rafał Remont: Sitepress.pl, Zdjęcia: Archiwum Firmy

„Kolejny raz potwierdzamy, że potrafimy naszym wspólnym wysiłkiem robić fantastyczne rzeczy” – mówi Maciej Twardowski, Dyrektor Zarządzający HanseYachts. Łódź produkowana w goleniowskim zakładzie otrzymała nagrodę Best of Boats Award 2022 w kategorii „Best for Beginners”.Ryck 280 to łódź motorowa, która wzbudzała ogromne zainteresowanie miłośników sportów wodnych już na etapie projektu. Zanim oficjalnie pokazano prototypowy model, ustawiła się już długa kolejka nabywców. Dziś wiadomo, że to prawdziwy hit na rynku, a zainteresowanie jednostką nie słabnie. Nie może zatem dziwić, że Ryck 280 został laureatem prestiżowej nagrody Best of Boats Award 2022 w kategorii „Best for Beginners”.

 


"Ryck280 jest produkowany w całości w naszym zakładzie w Goleniowe, w Polsce" mówi Maciej Twardowski. "Już wcześniej klienci, którzy odbierali łódkę, chwalili ją za jakość wykonania i obsługę. Kolejny raz potwierdzamy, że potrafimy naszym wspólnym wysiłkiem robić fantastyczne rzeczy – dodaje".


Łódź motorowa, którą produkuje goleniowski HanseYachts (dawniej TTS – Technologie Tworzyw Sztucznych, należące do grupy kapitałowej HanseYachts AG) to prawdziwy hit. Firmy specjalizujące się w czarterowaniu jednostek z ogromnym zainteresowaniem spoglądają na Rycka 280. Łatwość obsługi tej nowoczesnej jednostki budzi podziw i sprawia, że chętnych na czarter lub na zakup jest wielu. "Nagroda i tytuł cieszy, mobilizuje nas to do dalszej pracy nad tworzeniem wyjątkowych łodzi" – mówi Maciej Twardowski.


Wspomina, że prace nad kolejnymi prototypami będą prowadzone między innymi w pracowniach Balticdesign Institute na szczecińskiej Łasztowni. Tu spółka zatrudnia młodych, ale niezwykle kreatywnych projektantów i designerów. Należy się spodziewać, że w najbliższych latach będą tu powstawały kolejne łodzie i jachty, które będą rewolucjonizowały współczesne żeglarstwo.

 

 

Co wiemy o Ryck 280?


Wnętrze: Pod pokładem klient może wybrać nowocześnie urządzoną kabinę z dużą podwójną koją lub dużą przestrzeń do przechowywania sprzętu do sportów wodnych. Oddzielna toaleta jest wyposażona w standardzie daje komfort w różnych warunkach. Duże okna w dachu pokładu wpuszczają do wnętrza dużo naturalnego światła i świeżego powietrza.

 

Kadłub: Schodkowy kadłub zapewnia znakomitą żeglowność, nawet na wzburzonej wodzie, a przy tym odwrócony łuk podkreśla nowoczesny i elegancki design RYCK 280.

 

Stanowisko sterowe i silnik: Dobrze chronione przez stylową przednią szybę, ergonomiczną pozycję kierowcy można ulepszyć za pomocą panelu sterowania ze szklanym mostkiem, który zawiera dwa 12-calowe plotery. Silnik zaburtowy Mercury Verado zapewnia niezbędną moc w zakresie 250, 300 lub 350 KM.

 

 

Najważniejsze parametry RYCK 280

 

Pokład: Półpokład o szerokości 25 cm, balustrada i wysoka wolna burta sprawiają, że jest to bardzo bezpieczna łódź.

 

Bezstopniowy kokpit oferuje dużo miejsca i swobodę ruchów, a oprócz standardowej ławki w kształcie litery L, można go również wyposażyć w stół, lodówkę i barek z grillem lub kuchenką.

 

Oparcie kanapy składa się, tworząc drugą strefę wypoczynkową, która uzupełnia osłonę przeciwsłoneczną na pokładzie dziobowym.

 

Dzięki T-top (dach) i dwóm dodatkowym markizom cała powierzchnia pokładu może być zacieniona, a opcjonalne uchwyty na wędki i hak holowniczy do jazdy na nartach wodnych przemawiają do aktywnych członków załogi.

 

Duża platforma kąpielowa z drabinką oraz rufowy prysznic z ciepłą i zimną wodą zapewniają beztroską zabawę w wodzie.

 

Bukszpryt wraz z zintegrowanym ramieniem kotwicznym i elektryczną windą kotwiczną gwarantują bezpieczne i wygodne kotwiczenie.

 

 

Przeczytaj także