Collegium Medica: Czy masażysta stanie się jednym z najlepiej opłacanych zawodów?

10.11.2016 0 komentarzy
Autor: Anna Wasiłek

Technik masażysta jest obecnie jednym z najbardziej popularnych zawodów w zakresie rehabilitacji medycznej. Wykonuje on nie tylko masaż leczniczy, ale również sportowy i kosmetyczny zgodnie z wymogami wiedzy medycznej. Ma na celu uzupełnienie zabiegów usprawniających i fizykalnych.

 

 

Za osobę, która może zająć się tego typu pracą uważa się taką, która ukończyła medyczną szkołę policealną i dodatkowo zdała egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Jest to kierunek medyczny, więc daje możliwość dobrego poznania anatomii i funkcjonowania organizmu.

 

Technik masażysta opanowuje wiedzę z zakresu wykonywania masażu klasycznego, limfatycznego i sportowego. Posiada szeroką wiedzę z zakresu schorzeń kręgosłupa oraz wad postawy. Poza tym dyplomowany masażysta ma prawo do stosowania wszystkich metod i technik masażu oraz zabiegów usprawniających leczenie i rehabilitację chorych.

 

 

Perspektywy zawodowe są bardzo szerokie. Masażysta to zawód, który ma szansę zostać jednym z najlepiej opłacanych zawodów w krajach unii europejskiej. Co za tym idzie dyplomowany masażysta, może pracować w wszelkiego rodzaju przychodniach rehabilitacyjnych, szpitalach, uzdrowiskach, zakładach opiekuńczo-leczniczych czy w ośrodkach opieki społecznej lub prywatnych gabinetach masażu.

 

Jest to bardzo przyszłościowy kierunek, ponieważ masażu potrzebuje każdy człowiek, niekoniecznie z problemami stricte zdrowotnymi. Masaż pomaga nie tylko się nam zrelaksować, ale również rozgrzać mięśnie i zachować pełną sprawność ruchową. Poprawia stan napięcia skóry, działając na nią również od strony kosmetycznej – odmładza ją. Więcej informacji o samym cyklu kształcenia znajdziemy na stronie Collegium Medycznego Medica http://medica.edu.pl/szczecin/medyczna-szkola-policealna/technik-masazysta

 

 

Trendem jest również posiadanie personalnego masażystę przez sportowców oraz celebrytów. Zawód masażysty zaczyna wkraczać w sferę zawodów prestiżowych.

 

Warto więc skończyć kierunek, który na tak szeroką skalę służy i pomaga ludziom. Jeśli oczywiście będziemy mieli takie możliwości, możemy otworzyć swój własny gabinet masażu i prowadzić własną firmę. Jest to bardzo dobra inwestycja, gdyż zapotrzebowanie ciągle rośnie. Wszyscy dookoła żyją w wielkim stresie, a właśnie to odbija się na naszych mięśniach i kręgosłupie.

 

 

Co istotne w Collegium Medycznym słuchacze uczą się również języka migowego oraz języka obcego zawodowego, co znacząca rozszerza możliwość znalezienia atrakcyjnej pracy zarówno w polskich jak i zagranicznych placówkach zdrowotnych czy opiekuńczych.

 

Także warto zainwestować w siebie, dowiedzieć się czegoś nowego, a przede wszystkim wykształcić w dobrym kierunku, który zapewni nam nie tylko dobrą pracę, ale także dobre zarobki.

 

 

Więcej informacji uzyskacie w sekretariacie szkoły: 
Medica Collegium Medyczne 
ul. Dworcowa 20A
Bezpłatna infolinia 800 800 188
www.medica.edu.pl

Medica - szkoła polecana przez pracodawców!

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.