Kim Jest Współczesna Husaria?

13.10.2016 0 komentarzy
Autor: Emilia Chromicz, Zdjęcia: Archiwum ELLA

Tym razem słodka ELLA nieco przewrotnie o sporcie i mężczyznach, dlatego że w tutyle mowa o Husarii Szczecin – drużynie futbolu amerykańskiego, która gra ku uciesze kibiców i świętuje swoje sukcesy już od 2006 roku. Szczecinianie nie tylko znani są z widowiska na boisku rodem z amerykańskich filmów, ale również z wielkiego serca. Drużyna Husarii angażuje się często w akcje społeczne i charytatywne: od działań na rzecz lokalnych instytucji jak szkoły czy schroniska po globalne akcje przeciwko przemocy wobec kobiet. Chłopaki swoim zaangażowaniem – jak i urokiem osobistym – zdobyły serce ELLI. I tak zaczęła się męsko-kobieca przygoda, której początek dał wspólny cel.

 

 

Depilacja (Nie) Dla Twardziela

 

W maju 2016 roku sugarystki połączyły siły ze sportowcami, by przy pomocy zabawnej akcji-licytaji zebrać choć częścć pieniędzy na leczenie chorej Marysi*. Cel szczytny, ale miał być realizowany z uśmiechem na twarzy i w atmosferze dobrej zabawy. Chłopaki ofiarowali swe ciała do depilacji – 30% wartości każdego wykonanego zabiegu stawało się automatycznie datkiem. Pomysł akcji narodził się spontanicznie, miała ona służyć konkretnemu celowi i dać dużo radości wszystkim zaangażowanym. Przy okazji zarówno uczestnicy jak i obserwatorzy mogli się zmierzyć ze stereotypowym wizerunkiem mężczyzny, który się depiluje. Przekonanie, że tylko niemęscy mężczyźni decydują się na usuwanie owłosienia to mit! To forma dbania o siebie i swoje ciało. Liczę, że chłopaki to udowodniły. Husaria Szczecin to prawdziwi twardziele i to o cudownych, otwartych sercach – powiedziała po akcji Emilia Chromicz.

 

Ale Husaria i ELLA przy tej jednej okazji znalazły wspólny język: odczarowywania nieznanego. Bo zarówno zespół sugarystek, jak i drużyna futbolu amerykańskiego popularyzują mało znaną w Polsce tematykę i to z wielką pasją. Może dlatego w niedalekiej przyszłości szykuje się kolejna współpraca, ale o tym na razie tylko plotkujemy, gdyż projekty w fazie planów i przygotowań. Warto jednak na pewno zapamiętać nazwę futbolowej drużyny.

 

 

 

Futbol Amerykański W Polsce

 

Futbol amerykański jest najpopularniejszym sportem w USA i jest drużynową, bardzo kontaktową grą, w której zdobywa się punkty w określonym czasie (wygrywa drużyna, która nazbiera ich więcej). Piłkę można wykopywać, rzucać, nieść lub przekazywać sobie z rąk do rąk – rzucanie jej jednak dominuje. Futbolu nie należy mylić z rugby, gdyż tutaj drużyny mają zawsze po 11 zawodników, podobnie jak w znanej nam piłce nożnej.

 

Sport ten przez swoją widowiskowość zdobywa coraz to większą popularność w Europie i Polsce. Husaria Szczecin dołączyła do Polskiej Ligii Futbolu Amerykańskiego jako jedna z pierwszych 9 drużyn w sezonie 2007, gdy 5 lat później drużyn tych było już aż 74. Warto też wspomnieć, że Husaria do dziś utrzymuje się wysoko w pierwszej lidze – a więc Szczecin ma być z czego dumny!

 

 

 

Pierwszoligowe Plany

 

Podobnie jak w wypadku Husarii Szczecin, gdy drużyna zaczynała swą grę, przyszłość futbolu amerykańskiego w Polsce była co najmniej niejasna, tak i początki ELLI oraz cukrowania w 2013 roku były dość niepewne. Dzięki takim serialom jak „Sex w wielkim mieście” wiadomo było, że brazylijską depilację można wykonać woskiem, ale że cukrem? ELLA zaczęła jednak produkcję naturalnych kosmetyków do depilacji inspirowanych tradycyjną recepturą jako jedna z pierwszych producentów na rynku, by w 3 lata później dostarczaj je polskim i europejskim klientom, rozwijać sieć partnerskich gabinetów oraz prowadzić firmowe studio depilacji w samym Szczecinie. A pewnie na tym nie koniec – zarówno dla ambitnych zawodników Husarii Szczecin, jak i samej ELLI. Bo plany są pierwszoligowe i to zdecydowanie z myślą, by być na czele.

 

 

Czy czegoś uczy to spotkanie Husarii Szczecin z ELLĄ? Być może prawdy, że właściwy cel łączy. I wtedy wcale nie trudno porozumieć się kobietom z mężczyznami, a bycie męskim to nie muskuły, ale angażowanie się w sprawy prawdziwie istotne. Czasem na przekór światu, ale zawsze z głębokiego wewnętrznego przekonania, że są tego warte.

 

Promocja na Dzień Nauczyciela w ELLA Studio przy ul. Kaszubskiej - kliknij tutaj

 

 

ELLA Studio Depilacji Cukrem
ul. Kaszubska 17 (wejście od Bogurodzicy) 
tel. 91 43 44 733

Odwiedź Stronę Internetową - ELLA Studio

Odwiedź Stronę Internetową - ELLA Cosmetics

Napisz maila!

Polub ELLA Depilacja Cukrowa na Facebooku!

Polub na Facebooku: ELLA Studio Depilacja Cukrowa w Szczecinie

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.