#loveyellow – jak pokochać kolor żółty?  

24.02.2022
Autor: Magdalena Zgórska, Zdjęcia: Studio Red Room

Podobno sangwinicy wybierają kolor żółty. Nic dziwnego! W końcu to kolor, który świetnie pasuje do optymistów, ludzi towarzyskich, tryskających energią i entuzjazmem! Kojarzy się ze słońcem, latem, zabawą i z… beztroskim dzieciństwem. To dlatego często pojawia się w reklamach zabawek, produktów rozrywkowych i wypoczynkowych. Z tego powodu żółte logo ma m.in. McDonald’s i Snapchat. Przyciąga wzrok i kojarzy się pozytywnie!

 

Felieton autorstwa Magdaleny Zgórskiej @exposeakcesoria. Dziękujemy i serdecznie polecamy!

 

 

A jednak w kobiecej prasie żółty traktowany jest po macoszemu. Pojawia się rzadko, a nawet jeśli ma swoje pięć minut, traktowany jest jako odcień trudny, niepasujący każdemu, a nawet odważny bądź kiczowaty! Dlaczego? Może dlatego, że łatwo z nim przesadzić. Gdy żółty stanie się jedynym kolorem w naszej stylizacji, wzbudzimy na pewno wiele kontrowersji. Wybierając więc ten kolor w dodatkach, rozświetlimy nasza stylizację bez obawy o przesadę.

 

Cytrynowy, bursztynowy, złocisty, musztardowy – żółty ma wiele imion, ale warto postawić na dwa odcienie – „primrose yellow” – słoneczną żółć w lekko rozjaśnionej wersji oraz „artificial yellow” – bardziej rozbielony, wyblakły ton. Z czym je łączyć? Doskonałe tło będzie stanowiła biel, a także inne pastele, które nieco ostudzą żar żółtego. Stawiajcie też bez oporów na niebieski, szary, zielony i różowy!

 

Z tym ostatnim może stworzyć naprawdę szaloną wersję!?

 

 

Żółta ozdoba do włosów będzie świetnym wyborem w sezonie letnim. Kolor ten często pojawia się w kwiecistych wiankach i nowoczesnych opaskach. Letnia sukienka w tym kolorze rozpromieni opaloną skórę a wybierając żółty na wieczór na pewno nie znikniesz w tłumie „małych czarnych”.

 

W zależności od koloru włosów i karnacji, każdej z nas będzie pasował inny odcień żółtego. Warto sprawdzić to podczas zakupów, zabierając do przymierzalni kilka rzeczy w różnych odcieniach. Wiosna już prawie u nas, jej pierwsze oznaki to żółte kwiaty forsycji, żółciutkie krokusy i tulipany. A zatem kiedy, jak nie teraz, czas na ten kolor.

 

 

#loveyellow

 

 

Modelki: Karina Pochwała i Adrianna

 

Dane do kontaktu:

Adres: ul. Fryderyka Chopina 22

Mail: [email protected]

Tel. 883 158 777

 

Facebook: Expose Akcesoria

Instagram: @exposeakcesoria

www.exposeakcesoria.pl

 

Expose Akcesoria

Expose Akcesoria