Rozpocznij Nowy Rok z pięknym uśmiechem!

13.01.2020
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum miejsca

Postanowienia noworoczne są już swego rodzaju tradycją. Każdy z nas próbuje za ich sprawą zmobilizować się, by zmienić życie na lepsze. Badania pokazują, że najczęściej obieramy sobie za cel zmianę nawyków żywieniowych, a także poprawę kondycji fizycznej. My proponujemy Wam, byście wraz z nadejściem Nowego Roku zdecydowali się na zadbanie o stan jamy ustnej – zdrowe i piękne zęby są bowiem nie tylko gwarantem 

 

 

Zdecyduj się na szczoteczkę soniczną


Mycie zębów dwa razy dziennie jest dobrym nawykiem, jednak nie oznacza jeszcze, że dbamy o jamę ustną właściwie. Powinno być ono bowiem nie tylko regularne, ale również skuteczne, tymczasem badania pokazują, że gros naszych rodaków szczotkuje zęby zbyt krótko i przy użyciu niewłaściwej techniki. Dobrym wyborem może okazać się więc zainwestowanie w szczoteczkę soniczną, która gwarantuje nawet sześć razy (!) bardziej skuteczne eliminowanie płytki nazębnej niż klasyczna szczoteczka manualna.


Urządzeniem, na które warto zwrócić uwagę podczas dokonywaniu zakupów, jest szczoteczka Smilesonic EX. Produkt pracuje z maksymalną, imponującą prędkością 96 000 ruchów na minutę, oferuje pięć trybów pracy, a w zestawie z nim znajdziemy aż cztery różne końcówki.

 

 

 


Nie zapominaj o nitkowaniu


Nitkowanie jest nie mniej ważne niż szczotkowanie, a niestety wiele osób tę czynność bagatelizuje. Tymczasem dzięki usuwaniu naleciałości z trudno dostępnych obszarów mamy szansę uchronić się przed próchnicą czy zapaleniem dziąseł. Nie nitkowałeś dotąd zębów?

 

Możesz zacząć od korzystania z nici dwa razy w tygodniu, a potem w każdym kolejnym miesiącu dokładać do tego jeden dzień. W ten sposób, przy odrobinie samozaparcia, już za kilka miesięcy będziesz nitkował zęby codziennie! Wszystkie godne uwagi, bezpieczne i skuteczne nici dentystyczne możecie znaleźć w internetowym sklepie denthelp.pl.


Zacznij odwiedzać dentystę


Wizyty u stomatologa nie powinny odbywać się wyłącznie wówczas, gdy zaboli nas ząb. Podstawą do zachowania w zdrowiu całej jamy ustnej jest odwiedzanie dentysty przynajmniej raz na pół roku; tylko taka praktyka pozwoli nam uniknąć chorób przyzębia.

 

Pamiętajmy, że wczesne wykrycie próchnicy daje możliwość leczenia metodami minimalnie inwazyjnymi, a co za tym idzie – ograniczenia wydatków.
Uśmiechaj się

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Według badań, nawet wymuszony, 15-sekundowy uśmiech znacząco wpływa na poprawę humoru.

Zastosuj się zatem do wszystkich powyższych wskazówek, a potem przez cały rok chwal się pięknym uśmiechem całemu światu!

Denthelp.pl
Centrum Handlowym Atrium Molo
ul. Mieszka I 73, 71-011 Szczecin
www.denthelp.pl
czynne: poniedziałek - sobota: 9-21, niedziela: 10-20
tel. 500 430 217
kontakt@denthelp.pl