Canalia świętuje swoje dziesięciolecie

11.04.2019
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Canalia

Dawno, dawno temu, gdy nie było niczego, odbywały się imprezy na które nikt nie przychodził. Bywało, że nie przyjeżdżali na nie nawet zaproszeni didżeje. Grających na tych imprezach szybko nazwano „Królami pustych parkietów”. Próbowali dosłownie wszędzie: w Trezorze, Patio, Apartamencie, Starej Cynkowni, Barrelu, a nawet w Bosun Pubie! Bez skutku.

 

 

Jednak pewnej zapomnianej nocy, w miejscu, którego nazwy nie warto przypominać, narodziła się nowa idea. Królowie pustych parkietów zostali Canaliami. W nowym miejscu, z nową koncepcją i świeżymi pomysłami ruszyli z autorskim cyklem - Canalia Night. No i zaskoczyło. Parkiety zapełniły się tańczącymi, a lista organizowanych eventów nieustannie rosła. Posypały się także lokalne bookingi. Idea Canalia Night była prosta, starannie wyselekcjonowany zagraniczny DJ, reprezentujący własny, unikalny styl grania oraz dobry support przyjaciół-pasjonatów muzycznych muszą stworzyć idealny balans.

 

Zaczęło się w klubie Wasabi, gdzie odbyło się pierwszych osiem edycji. Po drodze z rozlicznymi wizytami w kultowych klubach takich jak: Mezzoforte, Boom Bar czy P1erwsze Miejsce. Ostatecznie Canalia Night znalazła swój dom w szczecińskim City Hall/Tanz Barze i tu cykl odbywa się do dziś.

W przeciągu 10 lat, odbyło się łącznie 19 edycji Canaliowej Nocy oraz niezliczona ilość eventów towarzyszących. To właśnie na tych imprezach zagrali: Andre Lodemann, Mosca, Âme, KiNK, Deetron i cała czołówka Berlina.

 

W tym roku Canalia świętuje swoje dziesięciolecie i na tę okazję przygotowała serię imprez urodzinowych. W pierwszej kolejności już w kwietniu w Tanz Barze zagra SWOY.

 

 

Artysta na tę okazję przylatuje specjalnie z Moskwy i jest reprezentantem stylu minimal i micro-house.

 

Natomiast w maju na finałowej imprezie urodzinowej zagra przedstawiciel jednego z najbardziej tajemniczych i zarazem najbardziej rozchwytywanych i pożądanych labeli na świecie - mowa o szefie wytwórni Giegling - Konstantinie. Bardzo miło nam będzie gościć artystę, który oprócz regularnych występów w Berghain w Berlinie czy DC-10 na Ibizie, występował na Burning Manie, DGTL i Awakenings.

 

 

 

 

Dodatkowo klub na tę okazję zmieni się nie do poznania oraz zawiśnie sound system, którego żadna impreza w Szczecinie jeszcze nie widziała! To oczywiście nie koniec niespodzianek, które na razie pozostają tajemnicą, ale jeżeli chcecie być na bieżąco, to śledźcie nasz profil na Facebooku i Instagramie.

 

 

http://facebook.pl/canalianight

http://instagram.com/canalia_community