Funkcjonalne produkty dla psów. Firma Dogccesories

17.10.2022 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

ZespółDogccessories składa się z miłośników psów, naukowców, profesjonalistów i hobbystów. Firma współpracuje z setkami trenerów psów i trenerów sportowych psów z całego świata. Szkoli psy do dogoterapii oraz na przewodników. Chcąc podnieść jakość każdego spaceru z ukochanym czworonogiem, firma oferuje rozmaite produkty tj. funkcjonalne smycze dla psów, obroże, szelki, szarpaki i wiele innych!


Więcej informacji o projektach prowadzonych przed Docessories, a także proponowanej ofercie znajdziecie w wywiadzie poniżej

 Czym właściwie jest Dogccesories®? Jakie produkty proponujecie klientom?


Od początku zależało nam, żeby Dogcessories® było uosobieniem pasji, wiedzy i doświadczenia w pracy z psami. I faktycznie, od ponad 15 lat zajmujemy się profesjonalną pracą z czworonogami. Jako założyciel firmy jako jedyny w Polsce ukończyłem prestiżowy CASI Institute i dostałem szansę dołączenia do koła ekspertów Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej do spraw zawodu Instruktora Szkolenia Psów.


Tak to wygląda formalnie, a w praktyce? Pracując na co dzień z psami i ich właścicielami, doskonale zrozumieliśmy z jakimi problemami się borykają. Naszą misją stało się to, by ludzie przestali wyprowadzać psy, a zaczęli z nimi spacerować - i cieszyć się każdą chwilą spędzoną razem na świeżym powietrzu w jednoczesnym poczuciu komfortu i bezpieczeństwa.


Spacer z psem to doskonała okazja, aby odprężyć ciało i ducha. Niestety, kiedy jesteśmy przyzwyczajeni że nasz pies ciągnie lub szarpie na smyczy, to zaczynamy traktować go jak przykry obowiązek. W czasie szkoleń widzimy zbyt wiele psów sfrustrowanych brakiem możliwości eksploracji środowiska. Właściciele często tłumaczą się, że nie mogą nad psem zapanować stąd mniej spacerują i koło się zamyka.


IDEALEASH, czyli smycz która zaczęła naszą przygodę z biznesem, miała być odpowiedzią na powyższe problemy. Ma zapewnić komfort i bezpieczeństwo na obu swoich końcach. Z perspektywy czasu bardzo się cieszę z podjętego ryzyka i rezygnacji z pracy na uniwersytecie - udowadniają mi to kolejne opinie zadowolonych klientów. I ich szczęśliwe psy!

 


Opowiecie nam kilka słów o czworonogach w Waszej firmie?


Najważniejsza była GAJA - suka rasy goldenretriever, której niestety nie ma już z nami. Była naszą pierwszą testerką i moją największą inspiracją do rozwoju siebie oraz całej firmy. Obecnie mamy kilkanaście psów, z którymi pracujemy na stałe w ramach Stowarzyszenia Po To Jestem: są to goldenretrievery, labradory, kingscharlescavalier spaniel, ale również bordercollie a ostatnio nawet pudle.

 

Mamy również do dyspozycji psy, które socjalizujemy do pracy jako przyszłe psy przewodniki osób niewidomych. Jest również wielu naszych sympatyków, którzy z chęcią testują nasze rozwiązania i wystawiają je na najcięższe próby. Jednym z nich jest Igor Tracz, wielokrotny Mistrz Świata w sportach zaprzęgowych i jego kilkanaście greysterów. Igor od niedawna jest ambasadorem naszej marki i wspólnie pracujemy nad innowacyjnymi rozwiązaniami stosowanymi w sporcie. Pojawią się one w sprzedaży już w przyszłym sezonie.

 

 

Na stronie można przeczytać, że wasze akcesoria posiadają patenty. Jakie to są patenty i w jaki sposób wyróżniają się te produkty?


Opracowaliśmy unikalny system amortyzacji nagłych szarpnięć i ochrony lin przed przegryzieniem. Zastosowanie go w smyczy dla psów pozwala znacząco zwiększyć komfort i bezpieczeństwo spacerów, ale też bardziej zaawansowanych treningów. Pies przestaje szarpać smycz i szybciej uczy się gdzie jest jego strefa komfortu, a to pozwala uniknąć kontuzji stawów u ludzi, ale też urazów szyi u psa.

 

Dzięki zabezpieczeniu przed przegryzieniem mamy pewność, że pies w ekscytacji nie przegryzie smyczy.
Nasz patent był nawet ostatnio cytowany przez firmę AUDI, a obecnie trwają przygotowania do inwestycji w kolejną branżę.

 

 

Gdzie szukacie odbiorców? Jesteście już w całej Polsce, Europie. Jakie są kierunki rozwoju firmy?


Faktycznie, nasze produkty sprzedają się w całej Europie, głównie w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Obecnie pracujemy nad zwiększeniem świadomości naszej marki w Niemczech, a niedawno podpisaliśmy umowę dystrybucyjną na rynek amerykański! Przez cały czas również zabiegamy o rodzimy rynek w kategorii super premium.

 

 

Jakie macie najbardziej nietypowe produkty dla psów?


Ten najnowszy to jeszcze tajemnica, ale zdradzę, że szykuje się prawdziwy hit - uchylając rąbka tajemnicy, proszę wyobrazić sobie obroże dla psa, połączoną z aplikacją w telefonie i systemem namierzania właściciela psa!


Naszym flagowym produktem pozostaje cały czas oczywiście smycz IDEALEASH. poza nią również wodoodporne gryzaki dla psów SUPER SOLID, które opracowaliśmy we współpracy i na potrzeby psów poszukiwawczych TOPR.

 

 

Jakie 3 rzeczy polecacie na Mikołaja dla pupili?


Przede wszystkim Smycz IDEALEASH Trekking - bo to podarunek i dla psa i dla właściciela. Nie ma nic ważniejszego niż komfort i bezpieczeństwo w czasie spaceru
Szelki ANTI PULL Plus - ulubiony produkt trenerów psów z różnych zakątków naszego kraju. Sprawdzony model z dwoma opcjami zapięcia, odblaskowy i wygodny dzięki miękkim krawędziom taśm.


Obrożę Composite Natural - nieoceniony produkt dzięki materiałowi który nie chłonie wilgoci, pleśni i grzybów. Niesamowicie łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji! 10 razy trwalszy niż skóra zwierzęca, a równie piękny - a przy jego produkcji nie cierpią żadne zwierzęta.

 

ul. Wojska Polskiego 3, 72-200, Nowogard
Tel. 570 363 389
[email protected]
www.dogcessories.pl
https://www.facebook.com/DogcessoriesEU

 

Dogccesories

Dogccesories

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.