Nowo otwarte miejsca warte Waszej uwagi!

11.04.2019
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Archiwum miejsc

W kwietniowym felietonie przedstawiamy Wam kilka nowo otwartych miejsc w Szczecinie, o których powinniście wiedzieć. Są to zarówno lokale gastronomiczne, ale znajdzie się również coś dla ducha i ciała. Salon masażu Baliyayu przeniesie Was wprost na Bali, Nail Off! Premium zadba o Wasze dłonie, gabinet DepiLab o ciało, a na koniec będziecie mogli się posilić w restauracjach Soller, Va Banque i Browar Pod Zamkiem. Na miłośników grillowanych żeberek czeka Grill House na Pogodnie.

 

Baliayu Szczecin

 

 


Baliayu Szczecin to salon masażu tajskiego i balijskiego w Szczecinie znajdujący się na Starym Mieście przy ul. Wielkiej Odrzańskiej 30. Zapraszają na masaże wykonywane przez dyplomowane i posiadające wieloletnie doświadczenie masażystki prosto z Indonezji i Tajlandii. Jest to klimatyczne miejsce, w którym za sprawą masażu, relaksacyjnej muzyki, blasku świec i aromatycznych olejków możecie przenieść się w inny świat. Można tutaj zarezerwować czas tylko dla siebie, oderwać się od stresu i szarej codzienności, zregenerować swoje siły oraz odnaleźć harmonię między ciałem a umysłem.


ul. Wielka Odrzańska 30, fb.com/baliayuszczeci, www.baliayu.pl

 

 

Browar pod Zamkiem

 

  


Doskonale skomponowana kuchnia oraz niepowtarzalne piwo, połączone
z historią przepięknego Szczecina. Browar Pod Zamkiem jest zlokalizowany w kamienicy w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Książąt Pomorskich i usytuowany jest w tętniącej niegdyś życiem historycznej części Szczecina - Starego Miasta. W piwnicach restauracji pozostawione zostały i wyeksponowane oryginalne ściany wykonane z różnych materiałów budowlanych wskazujące na różne okresy wznoszenia, począwszy od fundamentów kamiennych stosowanych w czasach średniowiecznych aż po czasy nam współczesne.


ul. Panieńska 12, fb.com/browarpodzamkiem, www.browarpodzamkiem.pl

 

 

DepiLab

 

  


Gabinety DepiLab to miejsce, gdzie możecie zacząć nowy etap dbania o siebie - poznać komfort życia bez golenia. Wykorzystują zdobycze najnowocześniejszej technologii laserowej depilacji ciała, aby zapewnić maksymalnie skuteczną i bezbolesną depilację. Oddajemy głos właścicielom: „Pracując nad wnętrzem gabinetów DepiLab, staraliśmy się stworzyć przestrzeń, która sprosta oczekiwaniom nowoczesnych kobiet i mężczyzn. Połączyliśmy minimalizm z ekstrawaganckim akcentem, zmieszaliśmy szarości ze złotem i zachowaliśmy głęboki granat. Zależało nam na wytworzeniu atmosfery, w której będziecie czuli się wyjątkowo. Czy się udało? Oceńcie sami.


ul. Kaszubska 52, fb.com/depilacjalaserowaszczecin, www.depilab.pl

 

 

Grill House

 

  


Grill House grilluje dla Was na węglu drzewnym mając nadzieje, że sprosta oczekiwaniom swoich Gości. Używają produktów najwyższej jakości oraz przypraw nie zawierających alergenów. Wierzą, że wysoką jakością swoich produktów zyskają Wasze zaufanie. Jedno z niewielu miejsc w którym możecie zjeść grillowane mięso w postaci unikalnych żeberek. Mięso jest starannie wyselekcjonowane i przyprawione, co sprawdziliśmy sami. W menu pojawiły się również zupy. Grill House uzupełnia ofertę gastronomiczną na Pogodnie tworząc mini kompleks gastronomiczny wraz z sąsiadującymi lokalami.


ul. Mickiewicza, obok sklepu Społem Hermes, fb.com/grillhouseszczecin

 

 

Salon Nail Off! Premium

 

  


Sercem salonu jest czterometrowy „Nail Bar” składający się z trzech stanowisk do manicure, oraz inne pomieszczenia, w których jednocześnie są obsługiwane po dwie osoby (na pedicure, stylizację rzęs, depilację pastą cukrową). Ponadto do oferty dołącza usługa „Make Up”, a to wszystko przy lampce Prosecco. Wśród różnorodnych usług znajdziecie również szkolenia oraz specjalną ofertę dla Panien Młodych czyli wieczory panieńskie. Do wynajęcia będzie cały salon, gdzie jednocześnie będą obsługiwane wszystkie Panie ( do 9 osób).


ul. Emilii Plater 10, fb.com/nailoff

 

 

Restauracja Parkowa 13

 

  


Bardzo ciekawe miejsce otworzyło się kilka tygodniu temu na ulicy parkowej. Parkowa 13 Resto Bar to bardzo przyjemny lokal, podzielony na dwie oddzielne części. W jednym funkcjonuje bar a drugim restauracja z prawdziwego zdarzenia. Nad całością kuchni czuwają bracia Adam i Grzegorz Mierzwa, jedni z najlepszych kucharzy w naszym mięście. Laureaci wielu nagród, z prawdziwą pasją do gotowania. Kuchnia w lokalu to fuzja smaków, w bardzo przystępnych cenach i w doskonałej jakości. Do tego lokalu warto przyjechać z dowolnego miejsca w Szczecinie.


ul. Parkowa 13, fb.com/parkowa13

 

 

Restauracja Soller

 

    


Restauracja Soller to nowa restauracja na kulinarnej mapie Szczecina, która swoje wielkie otwarcie miała 29 marca. W karcie znajdziecie tapas, makarony, sałatki, gofry wytrawne, gofry na słodko, dania główne i desery. Do ich kuchni idealnie pasuje określenie summer food, niebawem sami przekonacie się dlaczego. Możecie tuta„Pasta Spicy Mango”, czyli makaronu penne rigate z kurczakiem, w pikantnym sosie z mango na bazie mleczka kokosowego, serwowanego z płatkami migdałowymi i kawałkami świeżego mango.


ul. Śląska 40, fb.com/sollerszczecin

 

 

Restauracja Va Banque

 


Restauracja Va Banque mieści się w centrum Szczecina przy ul. Kaszubskiej.
O satysfakcję Waszych podniebień zadba szef kuchni Szymon Majchrzak. Jego kariera kulinarna rozpoczęła się tu - w Szczecinie. Zdobywał także doświadczenie w najlepszych restauracjach i hotelach w Niemczech. Lata spędzone za granicą uświadomiły mu, że najlepiej czuje się w rodzinnym mieście, i to tu chce dzielić się z ludźmi swoją pasją do gotowania oraz do całej oprawy towarzyszącej jedzonym u nas posiłkom. Nowoczesna forma podania i tradycyjny smak dań zmieszany z nutą fantazji szefa kuchni mile zaskoczą.


ul. Kaszubska 20/1, fb.com/vabanqueszczecin, www.vabanque.szczecin.pl