Pełnia smaku naturalnych wyrobów - Malinowy Ogród

12.04.2022
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Michał Stańczyk

Jesteś fanem/fanką prawdziwych domowych przetworów? Poznaj Malinowy Ogród! To lokalna firma produkująca zdrowe, bezpieczne, wysokiej jakości produkty, które smakują tak jak te, które pamiętamy z dzieciństwa. Wiosna to doskonały czas na zakup tego rodzaju przysmaków. O początkach firmy i ekologicznej ofercie rozmawiamy dziś z właścicielką - Teresą Ambroziak.

 

 

Malinowy Ogród - piękna nazwa dla firmy produkującej zdrowe przetwory. Jak zaczęła się wasza przygoda?

 

Malinowy ogród, dlatego, że największą naszą uprawą są maliny. Od zawsze robiłam przetwory na potrzeby naszej rodziny, z czasem dla znajomych i tak grono amatorów wciąż rosło. Pomyśleliśmy, że część naszych plonów przetworzymy i dzisiaj nasza oferta jest już pokażna.

 

Ogród to szeroka gama róznych przetworów. Opowiedzcie nam co możemy znaleźć w ofercie.

 

Wyciskamy soki, robimy syropy, konfitury, przeciery warzywne, kiszonki, octy. Warto wspomnieć, że nasze uprawy są ekologiczne i nasza żywność jest bezpieczna dla zdrowia. Jestem fitoterapeutą i z wielką starannością łączę niektóre smaki ale przede wszystkim komponuje owoce i warzywa tak aby wzmocnić ich potencjał prozdrowotny.

 

Polecam nasze soki i syropy malinowe, które nie mają sobie równych, ocet jabłkowy, żurawinowy, ocet mocy czy ocet antybiotyczny, konfitury z cukrem lub bez dodatku cukru.

 

Sok z kwiatu bzu, czy sok zdrowe serce (Sok z winogron czerwonych, przecier z owoców głogu) lub syrop „przegoń kaszel” (ekstrakt z pędów sosny, tymianek, dziewanna). Oferta jest bogata i nie sposób wymienić wszystkiego w tym krótkim artykule ale ilość ograniczona. Jedno jest pewne i warto to podkreślić, w naszych słoikach znajdziecie Państwo uczciwy, zdrowy produkt, przygotowany z miłością i starannością.

 

 

Gdzie w szczecinie można kupić Wasze wyroby?

 

Zapraszamy na nasze stoisko w Szczecinie na Bazarze Smakosza na ul. Chmielewskiego, współpracujemy również ze sklepami na Ryneczku Pogodno (Rajewscy i przyjaciele, i Sklepik Pana Roberta Łosia) i  Manhatanie w sklepiku spożywczym u Pani Izy. Można oczywiście do mnie zadzwonić lub napisać i jest opcja wysyłki. Zapraszamy na nasz profil na facebook „Malinowy ogród”.

 

Jakie są najpopularniejsze produkty w ostatnim okresie?

 

Serdeczne polecam zapoznanie się z naszą ofertą i wierzę, że każdy znajdzie w niej coś odpowiedniego dla siebie. Koniecznie proszę spróbować syrop „ malinową rozkosz” jest to syrop, który wygrał wiele konkursów, na przeziębienie polecam ocet antybiotyczny a na kaszelek syrop „Przegoń kaszel „lub syrop z pędów sosny z szyszką.

 

Oczywiście gwarantuję, że wszystko smakuje tak jak natura chciała i nie podkręcamy smaku sztucznymi dodatkami, jak trzeba dodajemy jedynie cukier lub miód naturalny z polskiej pasieki.

 

Nasze produkty są jak leki galenowe, powstają z owoców i warzyw, które rosną swoim tempem i nie są poganiane przez stosowanie chemii rolniczej. Mają czas na wytworzenie olejków eterycznych, witamin i naturalnych cukrów co powoduje, że nie trzeba stosować polepszaczy smaków, barwników i cukru, którego obecnie mamy w diecie za dużo.

 

 

Ważne jest również to, że nasze plony są przetwarzane zaraz po zebraniu co gwarantuje, że nie tracimy cennych właściwości warzyw i owoców.

 

W „ malinowym ogrodzie mamy sztandarowe produkty, które zachowują swoją powtarzalność ale również mamy produkty niszowe takie jak np. syrop z aksamitki, pyszny i ma działanie przeciw zapalne, „ zdrowe serce” sok z winogron i głogu, sok z pokrzywy, syrop z melisy” błogi spokój”.

 

Każdy sezon odkrywa inne możliwości, każdy sezon budzi inne potrzeby, każdy sezon to różny wpływ weny, dlatego naszą ofertę trzeba śledzić bo wciąż zaskakuje nowościami. Zapraszam do polubienia nas na fb. 

 

 

Dane do kontaktu:

Mail: [email protected]

Tel. 696 744  021

www.facebook.com/malinowyogrodbio

www.instagram.com/malinowy_ogrod

 

Malinowy Ogród

Malinowy Ogród