Pinokio Reaktywacja!

09.11.2022 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Centrum Kultury Studenckiej Pinokio, albo po prostu Pinokio, wrócił na szczecińską mapę imprezowo – kulturalną! Kilkadziesiąt lat tradycji akademickich kultywowanych przez ten klub, trafiło w ręce nowych organizatorów. Pierwsze tygodnie pokazały, że całkiem sprawnie sobie radzą! Zapraszamy do przeczytania naszego wywiadu.

 

 

hot°: Pinokio wrócił! Gratulacje! Jak czujecie się kilka chwil po pierwszych inauguracyjnych wydarzeniach?

 

Niezmiennie podekscytowani i ciekawi tego co będzie dalej. Każda impreza jest dla nas wielką niewiadomą i dostarcza nam równie dużej dozy ekscytacji co REAKTYWACJA, która miała miejsce 1 października.

 

hot°: Co zostaje ze starego Pinokia? A co dojdzie nowego?

 

PINOKIO to legendarne miejsce na mapie Szczecina. Przez ponad 60 lat działalności, zapewnił ludziom masę wspomnień. Niejednokrotnie spotkaliśmy osoby, które właśnie w tym miejscu poznały swoją drugą połówkę i wróciły odwiedzić miejsce, w którym rozpoczęła się ich wspólna przygoda. Idea PINOKIO Centrum Kultury Studenckiej zostaje niezmieniona, jest to przestrzeń, która przede wszystkim dba o potrzeby studentów i jest miejscem dla nich dostępnym, dlatego posiadają oni bezpłatny wstęp.

 

Mocno zmodernizowaliśmy klub, aby wpisywał się w obecne czasy, jednak nie zapomnieliśmy o korzeniach. Nowością na skalę ogólnopolską i wykraczającą poza granice naszego kraju jest basen z trzydziestoma tysiącami kulek, podświetlany z każdej strony. Widzimy, że odwiedzającym bardzo spodobała się idea stworzenia placu zabaw dla osób dorosłych.

 

Każdy z nas chciałby chociaż na chwilę poczuć się jak dziecko i my tę możliwość dajemy. Ponadto otworzyliśmy strefę gastronomiczną, czynną od wtorku do niedzieli już od godziny 15:00. PINOKIO to nie tylko imprezy do białego rana, ale również Bubble Bar z jedzeniem, autorskimi drinkami, bazującymi na dobrodziejstwach kuchni molekularnej, takimi jak na przykład kawior dodawany do napojów oraz masą planszówek, aby spędzić miło czas w gronie fajnych osób.

 

 

hot°: Przed nami sezon imprezowo – koncertowy… Jakie macie plany na najbliższe miesiące?

 

Na pewno nie zwalniamy tempa i będziemy zapewniać nocną rozrywkę od wtorku do soboty. Okres jesienno-zimowy zapewnia nam ogromną ilość inspiracji. Jeżeli o koncertach mowa to w najbliższym czasie możemy spodziewać się koncertu rapera Rusina, na który serdecznie zapraszamy w piątek 18 listopada. A grudzień rozpoczynamy z rozmachem od legendy polskiej sceny hiphopowej – Peja i dwudziestolecie płyty „Na Legalu”. Jubileusz zaplanowany jest na 2 grudnia.

 

 

hot°: Pinokio to nie tylko imprezy, ale też zaangażowanie w życie i kulturę studencką. Jakie macie plany w tym kierunku?

 

Intensywny sezon otrzęsin za nami, organizowaliśmy także Studenckie Halloween Party. Jesteśmy w stałym kontakcie z Samorządami Studenckimi, które bardzo prężnie działają i dbają o swoich studentów i ich wolny czas ;) Jedno jest pewne, na nudę nie będzie można narzekać.

 

hot°: Ostatnie lata to kwarantanna i nauka online, co również odbiło się na życiu akademickim. Czy widzicie powrót do starych dobrych czasów, czy świat już jest trwale inny?

 

Ciężko jest nam oceniać te zmiany, ponieważ nie prowadziliśmy klubu w czasach przed pandemią. Bez wątpienia miesiące izolacji oraz cała masa problemów związanych z koronawirusem odbiła się na młodych ludziach i przyczyniła się do powstania czy pogłębienia problemów emocjonalnych, niezależnie od wieku.

 

Jednak widzimy duże chęci do zabawy, relaksu i spotkań towarzyskich. Wydaje nam się, że wystarczająco długo byliśmy zmuszeni do zamknięcia w czterech ścianach i teraz łakniemy drugiego człowieka i poczucia wolności, której nie docenialiśmy jeszcze parę lat temu. Świat na pewno stale się zmienia, zmieniają się potrzeby i nastawienie ludzi, jedyne co możemy zrobić to zaakceptować ten fakt i dostosować się do nowej codzienności.

 

 

hot°: Jakie cykle imprez organizujecie w poszczególne dni tygodnia?

 

We wtorki powrót do korzeni i legendarny Wielbłąd – czyli wszystko za szóstkę*. Jest to dzień, w którym inflacja w naszym klubie nie istnieje ;) środy to między innymi wydarzenia organizowane wraz z samorządami, Studenckie Czwartki – jak sama nazwa wskazuje, imprezy skrojone pod studentów.

 

W piątki dajemy sobie odrobinę wolności i przestrzeń do próbowania nowych rzeczy, raz będzie to koncert, innym razem impreza w stylu techno lub dla fanów rapu. Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju propozycje, także zapraszamy organizatorów do kontaktu ;) Sobota to cykliczna impreza PINOKIO PARTY, która będzie urozmaicana przez wydarzenia takie jak na przykład Andrzejki. Jednak soboty pozostaną typowo nasze autorskie.

 

 

hot°: Kto tworzy załogę nowego Pinokia?

 

Przede wszystkim cała masa ludzi bez których to przedsięwzięcie by się nie udało. ;) Jeżeli mówimy o osobach zarządzających to jest nas trójka: Maciej Korobilis, Maciej Wadas i Daniel Kołtan. Każdy z nas od lat w większym lub mniejszym stopniu działał na różnych płaszczyznach, w tym rozrywkowych, na naszym szczecińskim podwórku ;)

 

hot°: Czego Wam życzyć w najbliższych miesiącach?

 

Kolejek do ronda! Udało nam się już to osiągnąć i liczymy, że nie były to jednorazowe wybryki ;) Ponadto niekończących się inspiracji i ambicji, aby rozwijać to wyjątkowe miejsce.

 

 

 

PINOKIO Centrum Kultury Studenckiej
Ul. Sikorskiego 29, Szczecin
Tel. 501 461 046
Mail: kontakt@pinokioszczecin.pl
www.pinokioszczecin.pl
FB: PinokioCentrum
IG: @pinokiocentrum
TT: @pinokiocentrum

 

 

Pinokio Reaktywacja!

Pinokio Reaktywacja!

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.