Początek lipca z Kreuzberg Festiwal!

27.06.2022
Autor: Marek Defée, Zdjęcia: Archiwum

W najbliższy piątek, 01.07.2022 rozpoczyna się Kreuzberg – Festiwal 2022 (dawniej: Bergmannstraßenfest), który potrwa do niedzieli 03.07.2022 włącznie. To wielokulturowe wydarzenie, stanowiące tak naprawdę święto rejonu Bergmannkietz i kultowej Bergmannstraße, odbywa się każdego roku w ostatni weekend czerwca lub w pierwszy weekend lipca.

 

 

Obecnie wraca po przerwie spowodowanej pandemią. W tym roku będą dwie sceny muzyczne (jazz), dziesiątki straganów z wyrobami rękodzielniczymi i oryginalnymi produktami spożywczymi, wiele punktów gastronomicznych.

 

Tysiące ludzi przemierzających ulice w jedną i drugą stronę. Aż ciężko się przecisnąć. Od piątku do niedzieli panuje tu atmosfera doskonałej zabawy. Jeśli mamy ochotę coś zjeść lub wypić, problemem staje się podjęcie decyzji, ponieważ nie sposób spróbować wszystkiego, oraz konieczność cierpliwego stania w kolejce.

 

 

 

A wybór jest gigantyczny: od zwykłych kiełbasek po egzotyczne specjały kuchni azjatyckiej czy afrykańskiej. Różnorodność powala na łopatki. Cała ulica i przyległe jej odnogi tętnią życiem i jakąś niesamowitą energią. Wszyscy są mili, uśmiechnięci. To kwintesencja miejskiej, pozytywnej atmosfery.

 

Ponadto właśnie muzyka jazzowa sprawia, że ​​wydarzenie to jest wyjątkowe i popularne poza granicami Berlina. Strona internetowa wydarzenia: https://kreuzberg-festival.de/, szczegółowy program w podziale na poszczególne dni (01-03.07.2022) oraz dwie sceny muzyczne w zakładce https://kreuzberg-festival.de/programm/.

 

 

 

Bergmannstraße oraz Kreuzberg – Festiwal 2022 zostały opisane w książce OffBerlin. Przewodnik alternatywny, dostępnej m.in. poprzez stronę www.offberlin.pl. Na stronie YT książki można zobaczyć krótki filmik z tego wydarzenia z 2018 roku: https://www.youtube.com/watch?v=BvIvbQrTjHs .

 

 

Dane do kontaktu:

Adres wydawcy książki:

Kancelaria Adwokacka - Robert Kornecki

Kurza Stopka 5/cd

 

Mail: offberlin.przewodnik@gmail.com

tel. 516 155 324

 

www.offberlin.pl 

www.facebook.com/offprzewodnikpoberlinie

www.instagram.com/offprzewodnikpoberlinie

www.twitter.com/OAlternatywny

www.youtube.com/channel/UCN2X954CK0LM-S-_eP2xlzw

 

 

Kreuzberg OFFBERLIN

Kreuzberg OFFBERLIN