Polecamy w kinie w kwietniu

25.03.2019 0 komentarzy
Autor: Magdalena Oleśniewicz / Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Dystrybutorzy Filmów

„Premiery kinowe”, to cykl, w którym Hot przedstawia Wam filmy, które zadebiutują w kinach w najbliższych tygodniach. Opisujemy premiery kinowe, maratony filmowe oraz specjalne akcje proponowane przez szczecińskie multipleksy (i nie tylko). Dzięki naszemu przeglądowi będziecie wiedzieć, co warto obejrzeć w kinie… albo może lepiej pominąć... W kwietniu naszym rozrywkowym typem są oczywiście Marvelowski „Avengers: Endgame” oraz zbierający same, pozytywne recenzje „Shazam! z superbohaterskiej stajni wydawnictwa DC. A jeśli szukacie czegoś głębszego to polecamy film „W domu innego” dramat wojenny z gwiazdorską obsadą i oczywiście wciągającą fabułą.

 

W domu innego
Reżyseria: James Kent
Gatunek: Melodramat, Wojenny
Obsada: Keira Knightley, Alexander Skarsgard, Jason Clarke, Martin Compston

Powojenne Niemcy, rok 1946. Rachael Morgan przybywa do zrujnowanego Hamburga w środku mroźnej zimy, by dołączyć do swego męża, Lewisa brytyjskiego pułkownika, któremu powierzono zadanie odbudowania miasta. Gdy tylko przekraczają próg nowego domu, Rachael ze zdumieniem odkrywa, że Lewis podjął zaskakującą decyzję: pozwolił, by dzielili wspaniałe domostwo z jego poprzednim właścicielem, niemieckim wdowcem i jego zbuntowaną córką. Dobre kino.

 

 

 

Wideo

Wideo


Dumbo

Reżyseria: Tim Burton

Gatunek: Familijny

Obsada: Eva Green, Michael Keaton, Colin Farrell

„Dumbo” w reżyserii Tima Burtona to kolejny remake klasycznego filmu Disneya. Premiera została zaplanowana na 29 marca 2019 roku. W obsadzie znajdują się m.in. Colin Farrell, Eva Green, Michael Keaton i Danny DeVito. Scenariusz przygotowuje Ehren Kruger. „Dumbo” jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci Disneya na całym świecie. O popularności świadczyć może także fakt, że bajka z 1941 roku otrzymała Oscara za najlepszą muzykę, a także wygrała w 1947 roku Nagrodę Specjalną na Festiwalu Filmowym w Cannes.

 

 

Wideo

Wideo

Shazam!

Reżyseria: David F. Sandberg

Gatunek: Fantasy, Akcja

Obsada: Zachary Levi, Mark Strong

Każdy ma w sobie superbohatera. Potrzeba jedynie odrobinę magii, aby go wydobyć. W przypadku Billy’ego Batsona (Angel) wystarczy wypowiedzieć jedno słowo —Shazam. Wówczas ten cwany nastolatek zmienia się w dorosłego superbohatera Shazama , a wszystko za sprawą starożytnego czarodzieja. Shazam, który w głębi duszy nadal jest dzieckiem — choć zamkniętym w umięśnionym ciele herosa — wykorzystuje swoją dorosłą powłokę tak, jak zrobiłby to każdy nastolatek z super mocami — do zabawy.

 

 

Wideo

Wideo

 

Hellboy

Reżyseria: Neil Marshall

Gatunek: Akcja, Science-Fiction

Obsada: David Harbour, Ian McShane, Milla Jovovich

Pojmana i unieszkodliwiona przed wiekami królowa czarownic powraca do naszego świata, by znów nieść śmierć i zniszczenie. Jej demoniczny plan zakłada sprowadzenie na Ziemię plag tak potężnych, że ludzkość nie ma z nimi żadnych szans. Tylko bohater o tak piekielnych korzeniach jak Hellboy jest w stanie stawić czoła zagrożeniu i podjąć walkę z czarownicą i jej armią. Jego szanse jeszcze wzrosną, gdy okaże się dziedzicem potęgi samego Króla Artura. Jednak nawet on w pojedynkę nie jest w stanie wygrać wojny z siłami zła.

 

 

Wideo

Wideo

 

Avengers: Endgame

Reżyseria: Anthony Russo, Joe Russo

Gatunek: Akcja, Science-Fiction

Obsada: Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth,Josh Brolin, Brie Larson, Scarlett Johansson,Mark Ruffalo

Po wymazaniu połowy życia we Wszechświecie przez Thanosa, Avengersi starają się zrobić wszystko co konieczne, aby pokonać szalonego tytana. Po niszczycielskich wydarzeniach z „Avengers: Infinity War” (2018), wszechświat jest w ruinie. Wszystko spowodowane jest przez Szalonego Tytana, Thanosa. Z pomocą ocalałych sojuszników, członkowie Avengers, muszą zebrać się kolejny raz, by cofnąć to, co zrobił Thanos i raz na zawsze przywrócić porządek wszechświata. Bez względu na konsekwencje, jakie mogą ponieść.

 

 

Wideo

Wideo

 

Praziomek

Reżyseria: Chris Butler

Gatunek: Animowany,Familijny, Komedia

Charyzmatyczny sir Lionel Frost to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów. W każdym razie za takiego sam się uważa. Problem w tym, że cieszy się raczej opinią postrzelonego dziwaka niż szacownego naukowca. Nic dziwnego zatem, że chętnie skorzysta z okazji, by udowodnić całemu światu jaki to z niego Indiana Jones. Na listowne zaproszenie pewnego tajemniczego obywatela wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić najbardziej tajemniczą z mitycznych istot – brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą.

 

 

 

{video id="603"}

 

Vox Lux

Reżyseria: Brady Corbet

Gatunek: Dramat, Musical

Obsada: Natalie Portman, Jude Law

„Vox Lux” opowiada historię Celeste (w tej roli Natalie Portman) – amerykańskiej gwiazdy muzyki pop, która jako nastolatka była świadkiem strzelaniny w szkole. Film podzielony jest na dwie części – pierwsza opowiada o Celeste jako nastolatce (w tej roli Raffey Cassidy), a druga o Celeste jako niezwykle popularnej piosenkarce. Całość akcji „Vox Lux” rozgrywa się na przestrzeni 15 lat i podąża śladem przemian kulturowych od 1999 roku. W czasach współczesnych, Celeste jako dorosła kobieta ma problem z radzeniem sobie ze sławą i przemocą.

 

 

Wideo

Wideo

 

 

 

Wywiad z Bogiem

Reżyseria: Perry Lang

Gatunek: Dramat

Obsada: David Strathairn, Brenton Thwaites, Hill Harper

Ciekawy pomysł na film. Przyszły dziennikarz, zmienia swój światopogląd po wywiadzie z bogiem. Krótki opis fabuły: „Po powrocie do domu z wojny w Afganistanie, dziennikarz Paul Asher stara się poradzić sobie z następstwami swoich doświadczeń, nieudanego małżeństwa i jego umierającej wiary. Nie wiedząc, do kogo się zwrócić, zanurza się głęboko w coś, co może okazać się historią jego życia - wywiadzie z tajemniczym mężczyzną, który twierdzi, że jest Bogiem.” Warto zwrócić uwagę na tą propozycję filmową.

 

 

 

Wideo

Wideo

Porwanie

Reżyseria: Frederik Meldal Nørgaard

Gatunek: Familijny, Komedia, Kryminał

Obsada: Brian Lykke, Luca Reichardt Ben Coker

Co zrobić gdy twoją rodzinę wyrzucą z mieszkania za to, że nie płaciła czynszu? Pod przewodnictwem szalonego wujka można zaplanować porwanie bogatego dzieciaka i od jego rodziny zażądać okupu. Lecz niestety często sprawy nie idą tak jak zostały zaplanowane. Kto powiedział, że zbrodnia nie popłaca? Przekonajcie się sami. Zabawna komedia familijna, z nutką kryminalną, która jest gwarantem dobrej zabawy i przyjemnie spędzonego czasu. Polecamy!

 

 

 

Wideo

Wideo

 

Z głową w chmurach

Reżyseria: Meikeminne Clinckspoor

Gatunek: Familijny

Obsada: Daan Roofthooft, Sara Sommerfeld, Geert Van Rampelberg

12-letni Niilas mieszka z ojcem i prawie nie zna matki. Tego lata chłopiec niechętnie jedzie do Laponii, gdzie jego matka i jej nowa rodzina mieszkają wśród Saamów, ludu hodowców reniferów. Pomimo ciepłego przyjęcia Niilas zamyka się w sobie. Jedyną osobą, która jest w stanie do niego dotrzeć, okazuje się jego przyrodnia siostra Sunnà. Kiedy gubi się jeden z reniferów, Niilas dołącza do poszukiwań. Chłopiec stopniowo odkrywa swoje korzenie i przeżywa największą przygodę swojego życia.

 

 

 

Wideo

Wideo

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.