Polecamy w kinie w marcu!

04.03.2019 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Dystrybutorzy Filmów

Marzec jest miesiącem, w którym łączą się ze sobą dwie pory roku. Z reguły jest jeszcze dość zimno, ale zdajemy się już odczuwać nadchodzącą wiosnę. Co więcej, dni są coraz dłuższe i znacznie więcej wolnego czasu spędzamy, oddając się przyjemności beztroskiego spaceru. Oczywiście nie znaczy to wcale, że nie możemy oddawać się innym rozrywkom, takim jak, chociażby seanse filmowe. Marzec jest również miesiącem, w którym uświadczymy kilka fajnych pozycji na naszym kinowym celowniku. Z naszej strony leci do was jak zawsze osiem naszym zdaniem ciekawych propozycji do wzrokowego skonsumowania w swoim ulubionym kinie.


Córka Trenera
Reżyseria: Łukasz Grzegorzek
Gatunek:Dramat

Obsada: Jacek Braciak, Karolina Bruchnicka, Bartłomiej Kowalski, Agata Buzek

Upalne lato. Maciej Kornet podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią. Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie i chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor, dobrze zapowiadający się zawodnik. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość.

 

 

 

Wideo

Wideo


Śmierć nadejdzie dziś 2
Reżyseria: Christopher Landon
Gatunek: Horror
Obsada: Jessica Rothe, Israel Broussard, RubyModine, SurajSharma

Jessica Rothe, gwiazda filmu „Śmierć nadejdzie dziś”, powraca jako główna postać drugiej części horroru, za którego produkcję odpowiada wytwórnia Blumhouse („Split”, „Uciekaj!”, „Noc oczyszczenia”).Pierwsza część stała się niespodziewanym hitem, fani gatunku pokochali film za niespodziewane zwroty akcji oraz humor. Tym razem Tree (Rothe) odkrywa, że umieranie każdego dnia na nowo było znacznie łatwiejsze niż niebezpieczeństwa, które kryją się w zwykłym życiu.

 

 

 

 

Wideo

Wideo


 

Kapitan Marvel
Reżyseria: Anna Boden, Ryan Fleck

Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Obsada: Brie Larson, Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Clark Gregg

Akcja filmu „Kapitan Marvel” toczy się w latach 90-tych. Ziemia zostaje wplątana w konflikt pomiędzy obcymi rasami – Kree, a Skrullami. Film opowiada o CarolDanvers, która stopniowo zaczyna się stawać jedną z najpotężniejszych bohaterek w MCU. Warto wspomnieć, że film „CaptainMarvel” jest zupełnie nową historią osadzoną w czasach, których jeszcze nie widzieliśmy w Kinowym Uniwersum. Oprócz debiutującej w roli Kapitan Marvel, Brie Larson, w filmie zobaczymy także m.in. Samuela L. Jacksona.

 

 

Wideo

Wideo


  

Witajcie w Marwen
Reżyseria: Robert Zemeckis
Gatunek: Biograficzny, Dramat
Obsada: Steve Carell, Leslie Mann, Diane Kruger, Merritt Wever

Laureat Oscara Robert Zemeckis („Forrest Gump”, „CastAway: Poza światem”, „Lot”) przedstawia poruszającą, prawdziwą historię głęboko nieszczęśliwego mężczyzny, który walczy o powrót do rzeczywistości, odkrywając terapeutyczną moc sztuki. Obraz zainspirowany niezwykłą historią opowiedzianą w filmie dokumentalnym „Marwencole” w reżyserii Jeffa Malmberga. W filmie zobaczymy min nominowanego do Oscara Steve’a Carella, Leslie Mann oraz Elizę González.

 

 

 

 

Wideo

Wideo


Przemytnik
Reżyseria:Clint Eastwood
Gatunek: Dramat, Kryminał
Obsada: Clint Eastwood, Bradley Cooper, Laurence Fishburne, Michael Pena

Eastwood wciela się w rolę Earla Stone’a. To 80-kilkuletni mężczyzna, który nie ma grosza przy duszy, jest sam jak palec i grozi mu zajęcie przez bank zadłużonego biznesu. Właśnie wtedy otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. W ten prosty sposób Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu. Dobrze sobie radzi. W zasadzie tak dobrze, że wielkość przewożonych przez niego ładunków rośnie w tempie wykładniczym, a sam Earl dostaje pomocnika.

 

 

 

Wideo

Wideo


 

Przepraszam, że przeszkadzam
Reżyseria: Boots Riley
Gatunek: Komedia, Sci-Fi
Obsada: Lakeith Stanfield, Tessa Thompson, Jarmaine Fowler, OmariHardwick

Oficjalny opis fabuły filmu; „Przepraszam, że przeszkadzam - mówi nam o alternatywnej wersji współczesnego Oakland. Bohaterem jest telemarketer Cassiun Green, który odkrywa klucz do zawodowego sukcesu: musi brzmieć przez telefon jak biały. To rzuca go w świat absurdalny i makabryczny świat”. Ten film to mieszanka humoru i absurdu z mocną krytyką systemu kapitalistycznego, w którym jednostka jest trybikiem pracującym na życie w luksusie właścicieli korporacji.

 

 

 

 

Wideo

Wideo

 

Dumbo
Reżyseria: Tim Burton
Gatunek: Familijny
Obsada: Colin Farrell, Michael Keaton, DannyDeVito, Eva Green
Tę historię zna chyba każdy: cyrkowej słonicy, Pani Jumbo, bocian przynosi wymarzone dziecko. Z powodu olbrzymich uszu, inne słonie zaczynają śmiać się z małego i nadają mu przezwisko „Dumbo". Matka trafia za kratki po tym, a Dumbo zostaje sam w okrutnym cyrkowym świecie. No, prawie sam, ponieważ jego nieodłącznym towarzyszem zostaje mysz Timothy. Dumbo przeżywa kolejne upokorzenia na arenie i dopiero przez przypadek Timothy odkrywa, że dzięki wielkim uszom słoniątko potrafi latać...

 

 

 

 

Wideo

Wideo

 

W domu innego
Reżyseria: James Kent
Gatunek: Melodramat, Wojenny
Obsada: Keira Knightley, Alexander Skarsgard, Jason Clarke, Martin Compston

Powojenne Niemcy, rok 1946. Rachael Morgan przybywa do zrujnowanego Hamburga w środku mroźnej zimy, by dołączyć do swego męża, Lewisa brytyjskiego pułkownika, któremu powierzono zadanie odbudowania miasta. Gdy tylko przekraczają próg nowego domu, Rachael ze zdumieniem odkrywa, że Lewis podjął zaskakującą decyzję: pozwolił, by dzielili wspaniałe domostwo z jego poprzednim właścicielem, niemieckim wdowcem i jego zbuntowaną córką. Dobre kino.

 

 

 

Wideo

Wideo

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.