Premiery kinowe w Listopadzie

30.10.2018
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Listopad to miesiąc, w którym zaczynamy przestawiać się nieco na tryb zimowy. Dni są już krótkie a wieczory bardzo zimne. Nasze przyzwyczajenia również zaczynają obierać nowy kurs. Taka aura doskonale sprzyja wycieczkom do kina i częstszemu niż zwykle oddawaniu się przyjemności oglądania filmu na dużym ekranie. My oczywiście jak zawsze trwamy na posterunku i jak co miesiąc dostarczamy wam kolejne propozycje premierowych perełek kinematografii, na które naszym zdaniem warto wybrać się do swojego ulubionego kina. Zatem nie przedłużając zapraszamy do przeczytania listopadowych receanzji.


Suspiria
Reżyseria: Luca Guadagnino
Gatunek: Horror

Obsada: Dakota Johnson, Tilda Swinton, Mia Goth, Jessica Harper

Amerykańska tancerka Susie Bannon, udaje do Berlina, aby rozpocząć naukę w tamtejszej, prestiżowej szkole baletu. Jej przyjazd zbiega się w czasie z tajemniczym zniknięciem Patricii jednej z wychowanek akademii. Susan, czyniąca niesamowite postępy pod okiem ekscentrycznej dyrektor artystycznej szkoły, szybko zaprzyjaźnia się z inną tancerką Sarą. Kiedy w szkole dochodzi do kilku mrożących krew w żyłach incydentów, obie dziewczyny zaczynają nabierać podejrzeń, co do prawdziwej natury akademii. Wkrótce Susie pozna jej największy, mroczny sekret.Bohemian Rhapsody
Reżyseria: Bryan Singer
Gatunek: Biograficzny, Dramat, Muzyczny
Obsada: Rami Malek, Lucy Boynton, Mike Myers, Ben Hardy

Porywająca opowieść o zespole Queen i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym, który zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej.

 


Dziadek do orzechów i cztery królestwa
Reżyseria: Lasse Hallström, Joe Johnston
Gatunek: Familijny, Fantasy
Obsada: Keira Knightley, Helen Mirren, Mackenzie Foy, Morgan Freeman

Magiczna historia w przepięknej oprawie! Zrealizowana z ogromnym rozmachem produkcja Disneya inspirowana klasyczną baśnią E.T.A Hoffmana z Keirą Knightley, Helen Mirren oraz Morganem Freemanem w rolach głównych wejdzie na ekrany polskich już na początku listopada. Baśń Dziadek do orzechów przez dziesiątki lat przedstawiana była na niezliczoną ilość sposobów. Czy nawa wersja dorówna poprzedniczką? O tym będziemy mogli przekonać się już drugiego listopada, kiedy film wejdzie na ekrany kinowe w całym kraju.

 


Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
Reżyseria: David Yates
Gatunek: Fantasy
Obsada: EddieRedmayne, Ezra Miller, Johnny Depp, Alison Sudol

Akcja filmu, do którego scenariusz napisała J.K. Rowling, rozpoczyna się w 1927 roku, kilka miesięcy po tym, jak Newt pomógł zdemaskować i schwytać niesławnego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Ten dotrzymał danego wcześniej słowa i uciekł w dramatycznych okolicznościach. Cały czas gromadzi nowych zwolenników swojej sprawy — wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Jedyną osobą będącą w stanie go powstrzymać jest czarodziej, którego niegdyś uważał za swojego najlepszego przyjaciela — Albus Dumbledore.

 

 


Wdowy
Reżyseria: Steve McQueen
Gatunek: Dramat, Kryminał
Obsada: Viola Davis, Michelle Rodriguez, Colin Farrell, Robert Duvall

„Wdowy" to historia czterech kobiet, których nie łączy nic z wyjątkiem długu, pozostawionego im w spadku przez zmarłych mężów, uwikłanych w działalność przestępczą. Kobiety nie mają innego wyjścia, jak wziąć sprawy w swoje ręce i zawiązać spisek, który pozwoli im narzucić światu ich reguły gry. Kolejne dzieło brytyjskiego reżysera odpowiedzialnego za takie filmowe arcydzieła jak „Wstyd” czy  „ Zniewolony”, to gwarancja świetnego i trzymającego w napięciu seansu, który z pewnością będziemy pamiętali jeszcze długo po obejrzeniu.

 

 

 

Creed II
Reżyseria: Steven Caple Jr.
Gatunek: Dramat, Sportowy
Obsada: Sylvester Stallone, Michael B. Jordan, Florian Munteanu, DolphLundgren

Adonis Creed stara się pogodzić sprawy osobiste z treningami do najważniejszego bokserskiego starcia w karierze. Będzie musiał stanąć na ringu do walki z przeciwnikiem pośrednio związanym z tragedią, która dotknęła niegdyś jego rodzinę. Adonis ma jednak wciąż w swym narożniku Rocky'ego Balboę, który wspiera go we wszystkich trudnych chwilach. Razem stawią czoło demonom przeszłości, podadzą w wątpliwość wyznawane wartości i staną w obronie wspólnego dziedzictwa. Powrót do korzeni pozwoli im zrozumieć, dlaczego stali się bokserskimi legendami.


Robin Hood: Początek
Reżyseria: Otto Bathurst
Gatunek: Przygodowy
Obsada: TaronEgerton, Jamie Foxx, EveHewson, Jamie Dornan

Zaprawiony w bojach podczas wypraw krzyżowych Robin z Loxley powraca w rodzinne strony, gdzie odkrywa, że jego zamek został splądrowany, a ziemie skonfiskowane przez chciwego Szeryfa z Nottingham. Co gorsza, ukochana Robina - piękna Marion, dając wiarę fałszywej wieści o jego śmierci, poślubiła innego mężczyznę. Żądny zemsty i sprawiedliwości Robin postanawia stanąć w obronie uciśnionych mieszkańców Nottingham. Kolejna adaptacja przygód Robina w kapturze ma wnieść powiew świeżości do doskonale znanej historii.

 

 

 

Narodziny Gwiazdy
Reżyseria: Bradley Cooper
Gatunek: Melodramat, Musical
Obsada: Lady Gaga, Bradley Cooper, Sam Elliott, Dave Chappelle

Cooper wciela się w rolę Jacksona Maine’a, gwiazdora muzyki country, który odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally (Lady Gaga). Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą. Reżyserski debiut Bradleya Coopera który nie dość że wciela się w główną rolę, to jeszcze sam wykonuje wszystkie partie wokalne swojego bohatera.