Reincarnation - classic car

15.05.2019
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Archiwum miejsca

W naszym comiesięcznym cyklu „Polecamy firmę”, przedstawiamy Wam inspirujących szczecinian, prowadzących swój biznes w naszym regionie. W majowym wydaniu, mamy przyjemność opowiedzieć o firmę „Reincarnation-classic car”, specjalizującą się w renowacji zabytkowych samochodów, tworzeniu projektów indywidualnych oraz budowaniu aut do sportu (kjs,1/4 mili, drift). Rozmawiamy z Panem Mateuszem Zakrzewskim, właścicielem tego wyjątkowego miejsca.

 

 

"Pod słowem„renowacja” kryje się całkowita odnowa samochodu"

 

Specjalizujecie się w serwisowaniu i renowacji oldtimerów, czyli aut, które uznaje się za zabytki. Czy jesteście pasjonatami motoryzacji? Jak zrodził się pomysł na taki rodzaj biznesu?


Motoryzacja jest moją pasją od kiedy pamiętam, poprzez modele zdalnie sterowane w dzieciństwie aż po prawdziwe samochody. Już jako dziecko bardzo lubiłem naprawiać i modyfikować różne rzeczy. Jednak moja ścieżka zawodowa w branży motoryzacyjnej zaczęła się, gdy kupiłem swój pierwszy samochód- Honda Prelude 3gen. W tym samochodzie przeprowadziłem bardzo wiele przeróbek takich jak - swap silnika, zamontowanie turbo, zmiana napędu na awd, 4ws. Auto ma już ponad 20 lat i czeka w garażu aż moja córka zda prawo jazdy ;) Mogę potwierdzić zasadę - uczyń ze swojej pasji swoją pracę, a nie przepracujesz ani jednego dnia.


Co dokładnie kryje się pod słowem „renowacja”, na czym polega Wasza praca?


Pod słowem „renowacja” kryje się całkowita odnowa samochodu. W naszej firmie podchodzimy do tego bardzo kompleksowo, co oznacza, że samochód rozebrany jest do ostatniej śrubki a wszystkie jego części i podzespoły poddane są naprawie technicznej oraz wizualnej.


Jednak takiej kompleksowej renowacji poddawane są tzn. oldtimery np. Porsche 356 cz wczesne 911stki. Youngtimery zazwyczaj nie wymagają tak poważnych zabiegów. W młodszych modelach wykonujemy zazwyczaj remonty silnika, naprawy blacharsko-lakiernicze, wymiany układów wydechowych, modyfikacje silnika i typowe prace serwisowe. W modelach 911 najczęstszym problemem są wycieki z silnika.


Jak długo przeciętnie trwa proces renowacji samochodu, czy jest to liczone w tygodniach czy bardziej w miesiącach?


Zdecydowanie w miesiącach! Kompleksowa renowacja trwa ok. 1.5 roku.

 

  


Jakie do tej pory było Wasze największe wyzwanie renowacyjne? Co w całym procesie sprawia Wam najwięcej przyjemności?


Myślę, że największym wyzwaniem jest projekt nad którym teraz pracujemy. Jest pełen modyfikacji, zaprojektowanych i stworzonych przez nasz części. Niestety zbyt wiele nie mogę zdradzić! Z całego procesu renowacji bardzo lubimy remonty i modyfikacje silnika. Osobiście bardzo lubię sportową jazdę, dlatego zawsze zależy mi aby z każdego silnika otrzymać jak najlepsze osiągi.


Czym różni się oldtimer od youngtimera? Przybliżcie nam znaczenie tych dwóch sformułowań i opowiedzcie coś więcej na ten temat.


Definicja pojazdu zabytkowego jest bardzo płynna. Można powiedzieć, że Oldtimer jest to każdy pojazd którego produkcję rozpoczęto przed rokiem 1980. Youngtimery to auta produkowane w latach 60-80 XX wieku.

 

    


Na Waszym fanpageu można podziwiać gotowe realizacje, wśród których króluje marka Porshe. Z jakich usług mogą skorzystać kierowcy tych aut?


Tak jak już wcześniej wspomniałem zajmujemy się kompleksowa renowacją jak również serwisem. Posiadacze samochodów marki Porsche spełnią u nas każde swoje motoryzacyjne życzenie .

 

 

 

ul. Stobno 13a
tel.510 062 666

 

[email protected]
www.reincarnation.pl
facebook.com/reincarnationclassiccar

 

 

Reincarnation-classic car

Reincarnation-classic car