Sklep Motopro

30.03.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Wiosna to rozpoczęcie sezonu dla amatorów Car Detailingu. Pierwsze słońce, cieplejsze dni - to czas, w którym warto zasięgnąć po najlepsze produkty, które sprawią, że nasze „4 kółka” staną się piękne i lśniące. W tym pomaga Sklep Motopro, który od wielu lat zajmuje się sprzedażą szerokiej gamy produktów do pielęgnacji samochodu.

 

 

Dziękujemy za udział w naszym wywiadzie. Pierwsze pytanie do Was. Od jak dawna funkcjonujecie na rynku szczecińskim?


Nasza przygoda z branżą motoryzacyjną rozpoczęła się 17 lat temu, natomiast przełomowym dla nas był rok 2009, kiedy to otworzyliśmy w Szczecinie pierwszy sklep motoryzacyjny przy ulicy Mieszka I.


Dzięki nieustającemu progresowi oraz wprowadzaniu nowoczesnych form dystrybucji, jakim jest rynek e-commerce, w 2015 roku musieliśmy zmienić swoją siedzibę na dużo większy obiekt przy ulicy Bieszczadzkiej.

 

Po kolejnych pięciu latach rozwoju firmy i poszerzaniu asortymentu lokalizacja ta także osiągnęła swoje maksimum powierzchni, co spowodowało, że pod koniec 2020 roku przenieśliśmy sklep wraz z magazynem do nowej siedziby przy ulicy Południowej na szczecińskich Gumieńcach. Był to dla nas milowy krok w rozwoju firmy, gdyż otworzyliśmy tutaj samoobsługowy sklep stacjonarny o powierzchni 150 m2 z dużym zapleczem magazynowym przekraczającym ponad 500m2.

 


Jakie produkty znajdziemy w Waszym asortymencie? Na facebooku możemy przeczytać, że jest on dość szeroki.


Na samym początku swojej działalności specjalizowaliśmy się w sprzedaży akumulatorów. W kolejnych latach poszerzyliśmy swój asortyment o oleje i płyny oraz akcesoria eksploatacyjne. Kolejnym krokiem było wprowadzenie do swojej oferty najlepszych kosmetyków samochodowych marek Premium wykorzystywanych w auto detailingu. Aktualnie trochę się zmieniło od pierwotnej wersji i akumulatory to margines naszej sprzedaży, a głównym udziałem są kosmetyki samochodowe topowych marek oraz oleje i dodatki do oleju i paliw.


Możemy pochwalić się największą ofertą ponad dwudziestu marek olejowych w jednym miejscu.


To, co nas wyróżnia na tle konkurencji to również najbogatsza oferta zapachów samochodowych, zaczynając od najpopularniejszych „choinek” po bardziej ekskluzywne takie jak: Yankee Candle, Fresso czy Little Joe.


Jesteśmy również znani w Szczecinie z bogatej oferty piór wycieraczek. Dodatkowo klient, kupując w naszym sklepie wycieraczki, może liczyć na darmowy montaż.

 


Jakie produkty do samochodu są najbardziej popularne na wiosnę?


Wiosna to rozpoczęcie sezonu dla amatorów Car Detailingu. Pierwsze słońce, cieplejsze dni i już w naszym sklepie można zauważyć wzmożony ruch przy półkach z auto kosmetykami.


Okres wiosenny to także pora roku, kiedy na ulicach pojawiają się jednoślady, a co za tym idzie, ich użytkownicy zmuszeni są do wymiany płynów eksploatacyjnych, takich jak olej, płyn chłodniczy i hamulcowy.

 

Te produkty wiosną u nas również cieszą się największym wzięciem.

 


Czy jest coś czego nie dostaniemy w sklepie stacjonarnym ale będzie można zamówić u Was online?


Nie, wszystkie produkty, które posiadamy w swojej ofercie e-commerce, bez problemu można kupić w naszym sklepie stacjonarnym, który działa w formule Click & Collect przy zamówieniach online z odbiorem osobistym. Czasami zdarza się, że któryś z produktów znajduje się w innym magazynie i jego odbiór będzie możliwy dopiero po 24 godzinach od zakupu.


Czy macie w swojej ofercie markę, którą szczególnie polecacie?


Jest kilka takich marek, gdyż nasz asortyment jest bardzo urozmaicony. Jeśli chodzi o kosmetyki samochodowe polecamy polską markę ADBL. W olejach zaś numerem jeden w naszym sklepie są oleje angielskiej marki Millers Oils. Dodatki do olejów i paliw, które polecamy pochodzą od Liqui Moly.

 

  


Jakie atrakcyjne promocje możemy znaleźć na ten moment w Waszym sklepie?


Aktualnie w promocji posiadamy zestawy kosmetyków Soft99 tańsze o 25%, w skład których wchodzą bestsellery: wosk Fusso, niewidzialna wycieraczka Ultra Glaco oraz Glass Compound, który pomoże przygotować powierzchnie szyby pod aplikację niewidzialnej wycieraczki.

Dodatkowo w promocji oferujemy oleje motocyklowe marki Castrol.


Pamiętajcie, że znajdziecie u nas również Promocję miesiąca, w której to znajdują się trzy produkty w Turbo obniżonej Cenie. Już teraz możemy Wam zdradzić że w miesiącu kwietniu będą to:


1. Olej Motul Specific 504/507 5W30 5L w cenie 139 zł
2. Kwaśny Szampon od ADBL Tangy 1L tańszy o 20% w cenie 40 zł
3. Zmywacz do hamulców CX80 w oakowaniu 600ml w cenie 10 zł.

7. Prosimy o kilka słów na koniec dla naszych czytelników


Połączyła nas pasja i miłość do motoryzacji, dlatego chcieliśmy stworzyć takie miejsce dla swoich klientów, w którym zaspokoją wszystkie swoje potrzeby związane z niezbędnymi zakupami produktów do swoich pojazdów, często będących ich oczkiem w głowie i zwieńczeniem motoryzacyjnych marzeń. Staliśmy się przez to jedynym takim sklepem w Szczecinie, który wyróżnia się bogatym, jak również nietuzinkowy asortymentem.

 

Nasz sklep to przestronne miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla swojego auta czy też motocykla, a także poczuje „dobry klimat” tego miejsca i będzie chciał powracać tu częściej.
W imieniu własnym oraz całej załogi Motopro Megastore zapraszam na zakupy do naszego sklepu. Pozdrawiam Paweł Pilarski.

 


Południowa 33, 71-001 Szczecin-Gumieńce
[email protected]
Tel. 91 8 171 930
www.facebook.com/motopro.store
www.instagram.com/motopro.store
www.motopro.store