Sklepy Rowerowe Cieślak

15.05.2019
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Archiwum miejsca

W majowym wydaniu Hot Magazine, rozmawiamy z właścicielem Sklepów Rowerowych Cieślak, które działają na naszym rynku od 1999 roku. Należą do największych i najbardziej renomowanych sklepów rowerowych w Szczecinie!. Zapamiętajcie te dwa adresy: Pogodno: ulica Witkiewicza oraz ulica Struga na Prawobrzeżu. Sklepy prowadzą byli profesjonalni kolarze: fachowcy, pasjonaci i z pewnością specjaliści. W swoich salonach posiadają około dwustu modeli rowerów takich firm jak Trek, Diamat, Giant, Liv, Electra. Przy sklepie działa również profesjonalny serwis rowerowy. Zapraszamy do lektury!

 

  

 

Wasza przygoda z rowerami trwa już prawie dwadzieścia lat, jak Waszym zdaniem zmienił się rynek przez ten czas?


Przede wszystkim rower awansował z pozycji piwnicy czy garażu prosto do salonu, tzn. ludzie traktują rowery jako swoje hobby i pasje a nie tylko jako przedmiot który trzeba mieć... jak spodnie... Często jedyne od Komunii na całe życie. :)


Jaki model/ rodzaj roweru doradzalibyście dla osoby, która chce zacząć swoją przygodę z tym sportem?


Wszystko zależy od tego gdzie i w jaki sposób chcemy go używać... Inny rower będzie służył dojazdom do pracy przez miasto, a inny do trenowania kondycji po lesie. Zapraszamy do nas, po krótkich wywiadzie na pewno doradzimy coś odpowiedniego!

 

  

 

"(...)Ludzie traktują rowery jako swoje hobby i pasje a nie tylko jako przedmiot który trzeba mieć..."


Rozpoczął się sezon wiosenny, jak przygotować sprzęt po zimie, aby mieć pewność, że nasze wycieczki rowerowe będą bezpieczne?


Przede wszystkim przyprowadzić rower na serwis chwile przed sezonem. Wtedy w pierwsze słoneczne dni cieszymy się sprawnym i cichym rowerem, a nie jak większość oczekiwaniem na swój rower w kolejce w serwisie :)


W jakim wieku najlepiej zacząć uczyć swoje dziecko jazdy na rowerze? Czy macie w swojej ofercie sprzęt, który jest przeznaczony dla najmłodszych rowerzystów?


Rowerki biegowe pozwalają na cieszenie się dwoma kółkami już od 2 roku życia. Oczywiście że posiadamy taki sprzęt, łącznie
z akcesoriami typu kaski, lampki i inne bajery dla najmłodszych.

 

Co sądzicie na temat popularnych rowerów biegowych? Czy jest to dobra alternatywa dla początkującego, młodego rowerzysty?


Dla najmłodszych rowerek biegowy w porównaniu do starego typu rowerka z pedałami, jest jak smartphone i nokia 3310. Jest to zdecydowanie dobra alternatywa, dziecko uczy się równowagi i łatwiej mu później przesiąść się na klasyczny rower.

 

  


Jakie marki można u Was znaleźć? Czy istnieje możliwość złożenia roweru na zamówienie?


Skupiamy się wokół Marek Trek Giant Diamant Liv i Electra, natomiast jeśli z oferty tych producentów nic nie zadowoli klienta, oczywiście że możemy złożyć coś specjalnego....

 

 

 

ul. Stanisława Witkiewicza 21C, tel. 91 487 92 56
www.facebook.com/sklep.rowerowy.cieslak
www.rowery.szczecin.pl

 

ul. Struga 15, tel.91 387 90 11
www.facebook.com/cieslak.struga
www.rowery.szczecin.pl