Słodka Sweet Scandinavia!

19.04.2019
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Archiwum miejsca

W kwietniowym wydaniu Hot Magazine prezentujemy Wam nowe, ciekawe miejsce na sklepowej mapie Szczecina. Znajdujący się w C.H. Galaxy sklep „Sweet Scandinavia” słynie z oryginalnych słodyczy. Znajdziecie tutaj ogromny wybór przeróżnych wyrobów ze Szwecji, Norwegii czy Finlandii. Czym się charakteryzują tradycyjne słodycze „Fazer Liqueur Fills”? Jakie smaki są najpopularniejsze w Skandynawii? Rozmawiamy z kierowniczką Panią Małgorzatą Sołtysiak.

 

 

Jakie są najpopularniejsze marki skandynawskich słodyczy, które możemy u Was kupić?


W naszym sklepie przede wszystkim znaleźć można najlepsze norweskie czy też szwedzkie czekolady. Dumą Norwegii jest czekolada Freja, którą znajdziecie u nas w różnych smakach od mlecznej po kokosową czy z kawałkami karmelu. Natomiast Szwedzi szczycą się „Marabou” – która jest u nas mało dostępna, ale ma mnóstwo miłośników. I to właśnie dla naszych klientów sprowadzamy ją praktycznie w każdym smaku - mleczna, z miętą, z całymi prażonymi orzechami czy słonym karmelem występuje w rozmiarze tzw „King Size”.


Natomiast dla miłośników gorzkiej czekolady proponujemy niecodzienną - „Marabou Premium” np. z chili. Drugim najpopularniejszym produktem firmy „Freia” jest wafelek „Kvikk Lunsj”, narodowy symbol Norwegii. Swoim wyglądem przypomina Kit Kat i popularny w Polsce wafelek WW. Kolejną najpopularniejszą norweską firmą produkującą słodycze jest „Nidar” , która w swojej ofercie ma m.in. „Smash” czy „Bamse Mums”. A poza ty wiele wiele innych…zapraszamy osobiście aby się przekonać.

 

  

 

Każdy kraj ma swoje preferencje smakowe. Jakie smaki są najpopularniejsze w Skandynawii?


Skandynawowie uwielbiają lukrecję, która w Polsce ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Lukrecje można spotkać w czekoladzie jak i w żelkach. Poza tym marcepan – niebo w gębie.


Trzy produkty których trzeba koniecznie spróbować będąc u Was w sklepie?


Marabou, Anthon Berg, batoniki KEX.

 

 


Co oprócz słodyczy można dostać w Waszym sklepie? Posiadacie w swojej ofercie np. napoje?


Poza słodyczami w swojej ofercie posiadamy napoje owocowe w czterech różnych smakach, jednej ze szwedzkich firm. Można je kupić zarówno w 10 paku jak i pojedyncze sztuki. Posiadamy również chipsy w różnych smakach, których nie dostaniemy nigdzie poza Sweet Scandinavia.

 

Czym się charakteryzują tradycyjne słodycze „Fazer Liqueur Fills”? Opowiedzcie nam coś więcej o tym smakołyku.


Czekoladki dedykowane są wyłącznie dorosłym miłośnikom słodyczy, gdyż łączą w sobie słodycz czekolady z doskonałej jakości alkoholem. W każdej czekoladce, pod jej czekoladowym okryciem znajduje się niezwykle aromatyczne nadzienie, w postaci likieru, który rozpływając się w ustach pobudza finezyjnie kubki smakowe.

 

   


W Szwecji znana jest tradycja „lördagsgodis”, czyli sobotnich słodyczy. Firmy z branży słodyczowej zaczęły produkować specjalne zestawy „lördagsgodis”, czy dostaniemy je u Was? Co znajdziemy w środku?


W naszym sklepie nikomu nie narzucamy zestawów, które są tak popularne w Szwecji. W ofercie jest ponad 100 produktów na wagę, dzięki którym każdy może wybrać to co chce i na co ma ochotę. Wszystko można wymieszać i samemu stworzyć wymarzony zestaw. Poza tym dla naszych klientów, na życzenie tworzymy tzw. „CandyBox” – który może być doskonałym prezentem nie tylko dla tych najmłodszych ale również dla starszych smakoszy.

 

  

 

Aleja Wyzwolenia 18-20 (CH Galaxy)

tel. 698 098 338

fb.com/sweetscandinavia1