Słoneczny Bazar

19.01.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Lokalne produkty do zdobycia w Słoneczny Bazar Szczecin. Słoneczny Bazar to unikalne miejsce na mapie Szczecina. Jest to targ z żywnością i nie tylko! To miejsce dla fanów kuchni, gotowania i zdrowego stylu życia. Sprawdźcie nasz najnowszy wywiad, w którym przedstawiamy najciekawsze aspekty tego miejsca!

 

  

 

Dla tych co jeszcze nie wiedzą, prosimy o kilka słów wyjaśnienia czym w ogóle jest Słoneczny Bazar ...


Słoneczny Bazar to unikalne miejsce na mapie Szczecina, targ z żywnością i nie tylko, miejsce dla fanów kuchni, gotowania i zdrowego stylu życia. U nas kupicie pyszne i naturalne produkty prosto od rolników, gospodarstw oraz lokalnych producentów. To połączenie bazaru z targiem śniadaniowym.


Cotygodniowe wydarzenie adresowane jest do smakoszy produktów naturalnych oraz najwyższej jakości.

 

 

Co klienci cenią najbardziej odwiedzając Słoneczny Bazar?


Uważamy, że klienci, którzy nas odwiedzają cenią to miejsce za atmosferę, którą tworzą nasi wystawcy oraz za jakość produktów.


Kupując na naszym bazarze lokalne produkty dostajemy lepszą jakość wyrobów. Małe przedsiębiorstwa z reguły przykładają więcej wagi do jakości , niż do ilości. To samo tyczy się rolników. Co więcej zakupy odbywają się twarzą w twarz z rolnikiem czy producentem. Dzięki temu możemy porozmawiać oraz dowiedzieć się więcej o produkcie. Na bazarze mamy również możliwość skosztowania niektórych produktów.


Kolejnym plusem kupowania na bazarze jest sezonowość produktów, która korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Nasi klienci w okresie zimowym chętnie kupują przetwory, zakwasy, kiszonki oraz miody, które posiadają sporą dawkę witamin. W okresie letnim hitem były sezonowe warzywa oraz owoce.

 


Wiemy, że jesteście miejscem otwartym na lokalność i regionalność? Skąd przyjeżdżają do Was wystawcy?


Rekordzistami w pokonywaniu kilometrów są Pani Renia i Pan Sławek, którzy co niedzielę pokonują długą trasę do Szczecina aż z Kaszub ! Są z nami od początku istnienia bazaru. Prowadzą małe gospodarstwo w województwie pomorskim. Oferują warzywa prosto z pola, owoce, jajka od szczęśliwych kurek, mleko prosto od krowy oraz domowe wypieki.


Mamy również wystawców z Drawska pomorskiego, Świdwina, Gryfic oraz okolic Stargardu.

 


Jakie produkty znajdziemy na Słonecznym Bazarze?


Świeże warzywa i owoce, wędliny wieprzowe, wyroby z dziczyzny, miody, miody pitne, wino, produkty garmażeryjne, świeże i wędzone ryby, chleby, przetwory, ciasta, nabiał, sery, mleko, jajka, zakwasy, kiszonki, wędzonki, naturalne kosmetyki . To tak w dużym skrócie :)

 

 

Jakie macie plany na bieżący rok?


W bieżącym roku stawiamy głównie na rozwój. Mamy kilka nowych pomysłów. Jeden z naszych celów został już zrealizowany. Chodzi o inicjatywę pod tytułem Torby bumerangi “Weź, jeśli potrzebujesz, przynieś, jeśli masz za dużo’’. Jego główna ideą jest ograniczanie ilości plastikowych toreb w obiegu. Dzięki temu, każdy ma możliwość pożyczenia takiej torby – bez opłat, lub podzielenia się swoimi nadmiarowymi, nieużywanymi torbami wielorazowymi.

 

Korzyści są podwójne – nasze niewykorzystane zasoby służą innym, a do środowiska trafia mniej toreb jednorazowego użytku. Stworzyliśmy zaraz przy wejściu na bazar mini punkt wymiany toreb oznaczony tabliczką z z informacją o zasadach użytkowania.

 


Jak do Was dojechać i w jakich godzinach jesteście czynni?


Słoneczny Bazar mieści w prawobrzeżnej części Szczecina przy ul. Struga 70. Mamy bardzo dogodny dojazd dla mieszkańców okolicznych miast między innymi Stargardu, Goleniowa, Pyrzyc czy Gryfina.
Z innych części Szczecina można dojechać autobusem lini 73.


Przy hali mieści się duży parking. Wstęp na Słoneczny Bazar oraz parking jest bezpłatny.
Jesteśmy czynni w każdą niedzielę od godziny 10.00 do 15.00.

 

 


Prosimy o kilka słów na koniec dla naszych czytelników


Zapraszamy na zakupy w każdą niedzielę. Szeroka oferta sprawia, że jest to miejsce, gdzie można spędzić dzień zapoznając się z lokalnymi dobrodziejstwami. Większość produktów dostępnych na bazarze jest sygnowana logiem “Produkt Polski’’ oraz “Polska smakuje”. jeśli jesteście rolnikami lub lokalnymi producentami i chcielibyście do nas dołączyć jako Wystawcy (również food trucków), zachęcamy do kontaktu:  telefonicznie: 513 427 110  poprzez wiadomość na facebooku.

 

 

 

Struga 70 Szczecin
[email protected]
tel. 513 427 110

 

www.facebook.com/slonecznybazar

www.instagram.com/slonecznybazarszczecin

 

Słoneczny Bazar

Słoneczny Bazar