Wrześniowe premiery kinowe razem z Helios

29.08.2019 0 komentarzy
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Dystrybutorzy Filmów

W najnowszym wydaniu Hot Magazine czekają na Was bieżące premiery, które przygotowaliśmy dla Was wraz z kinem Helios.  Wrzesień zdecydowanie należy do rodzimych produkcji. Głośny film Patryka Vegi „Polityka” będziecie mieli okazję zobaczyć już w pierwszym tygodniu. W połowie miesiąca czeka na Was dramat historyczny „Piłsudski”, w którym główną rolę zagrał Borys Szyc. Kultura Dostępna to cykl w którym zobaczycie film w reżyserii Jacka Borcucha „ Słodki koniec dnia”. Jako przeciwagę do polskiego kina polecamy genialny horror "To" na podstawie prozy Stevena Kinga.

 

Polityka

Reżyseria: Patryk Vega

Gatunek: Różne

Obsada: Andrzej Grabowski, Iwona Bielska, Marcin Bosak, Zbigniew Zamachowski

W „Pitbullu” Patryk Vega zajął się policją, w „Botoksie” wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Bezkompromisowa „Polityka” odpowiada na te pytania. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce.

 

Wideo

Wideo

 

To: Rozdział 2

Reżyseria: Andy Muschietti

Gatunek: Horror

Obsada: Jessica Chastain, Bill Skarsgård, James McAvoy , Jay Ryan, Bill Hader, James Ransone

Druga część słynnej adaptacji powieści Stephena Kinga. Zło wkrada się do miasteczka Derry położonego w stanie Maine co 27 lat. „To: Rozdział 2” ponownie gromadzi znanych nam z części pierwszej, dorosłych już bohaterów, którzy spotykają się prawie trzydzieści lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie "To". W kanałach miasteczka Derry nadal czai się zło przybierające postać krwiożerczego klauna imieniem Pennywise. Protagoniści muszą powrócić do rodzinnego miasta i raz na zawsze pokonać złą siłę. 

 

Wideo

Wideo

 

Piłsudski

Reżyseria: Michał Rosa

Gatunek: Dramat, Historyczny

Obsada: Borys Szyc, Magdalena Boczarska , Maria Dębska, Jan Marczewski, Józef Pawłowski

To nie miało prawa się stać! Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym.

 

Wideo

Wideo

 

Ad Astra

Reżyseria: James Gray

Gatunek: Thriller, Science-Fiction

Obsada: Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Donald Sutherland

Astronauta Roy McBride (Brad Pitt) wyrusza na wyprawę poza granice Układu Słonecznego, aby odnaleźć swego zaginionego ojca, który nie ukończył misji na Neptun i odkryć tajemnicę, która zagraża przetrwaniu naszej planety. W czasie swej podróży odkryje sekrety, które postawią pod znakiem zapytania sens ludzkiej egzystencji i nasze miejsce we wszechświecie. Reżyser James Gray to twórca takich produkcji jak "Królowie nocy", "Kochankowie", "Imigrantka" czy "Ślepy tor". Emocje gwarantowane!

 

Wideo

Wideo

 

(Nie)znajomi

Reżyseria: Tadeusz Śliwa

Gatunek: Komedia

Obsada: Tomasz Kot, Maja Ostaszewska, Aleksandra Domańska

Fabuła skupia się na grupie przyjaciół, która decyduje się zagrać w pozornie niewinną grę. Wszyscy będą musieli podzielić się z innymi, wiadomościami przychodzącymi na ich telefony, co będzie miało ogromny wpływ na kształt ich przyjaźni. Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym. Jak możemy się spodziewać, ten przyjemny wieczór wywróci ich świat do góry nogami. W filmie zobaczymy plejadę polskich gwiazd.

 

Wideo

Wideo

 

Downton Abbey

Reżyseria: Michael Engler

Gatunek: Dramat

Obsada: Michelle Dockery, Maggie Smith, Elizabeth McGovern

Jest rok 1927 (rok po zakończeniu szóstego sezonu serialu). Ponownie znajdziemy się w niezwykłym domostwie, jeszcze bardziej niż dotąd pełnym przepychu. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy – wystawne wnętrza, nieprawdopodobne kostiumy, glamour. Czas jeszcze raz znaleźć się w świecie, w którym przeplata się dramat, komedia i romans. Wracając do domu Granthamów, zobaczymy rodzinę oraz służbę w czasie przygotowań do największego zaszczytu, jaki można sobie wyobrazić – wizyty królewskiej.

 

Wideo

Wideo

 

Kino Konesera: Gdzie jesteś Bernadette?

Reżyseria: Richard Linklater

Gatunek: Komedia

Obsada: Cate Blanchett, Kristen Wiig , Judy Greer

Bernadette Fox (Blanchett) ma kochającego, choć zapracowanego męża (Billy Crudup) oraz wspaniałą córkę, piętnastoletnią Bee (Emma Nelson), dla której jest najlepszą przyjaciółką. Uważana w kręgach designu za genialną rewolucjonistkę w dziedzinie architektury, Bernadette jest kobietą ekscentryczną, nieunikającą konfliktów z otoczeniem. Pewnego deszczowego dnia znika w dziwnych okolicznościach. Bee, która postanawia za wszelką cenę ją odnaleźć, stopniowo odkrywa zaskakujące fakty z życia Bernadette...

 

Wideo

Wideo

 

Kultura Dostępna: Słodki koniec dnia

Reżyseria: Jacek Borcuch

Gatunek: Dramat

Obsada: Krystyna Janda, Katarzyna Smutniak

Historia o miłości, tęsknocie i utraconych nadziejach. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria (Krystyna Janda) – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje. Film wyreżyserował Jacek Borcuch.

Wideo

Wideo

 

 

 

Filmowe Poranki: Strażak Sam

Gatunek: Animacja

„Strażak Sam” to pełna humoru i ciepła animacja, której bohaterowie podbijają serca małych widzów na całym świecie. Tytułowy bohater, Strażak Sam, razem ze swoimi przyjaciółmi mieszka w urokliwym miasteczku Pontypandy. Codzienne życie toczy się tutaj bardzo spokojnie, jednak czasami zdarzają się różne zaskakujące sytuacje i przygody. Sam nie tylko gasi pożary, ale również pomaga mieszkańcom Pontypandy w rozwiązywaniu ich problemów. Projekcję Filmowych Poranków poprzedzają atrakcje w holach kin oraz konkursy i zabawy na sali kinowej.

 

 

Wideo

Wideo

 

Dora i miasto złota

Reżyseria: James Bobin

Gatunek: Przygodowy, Familijny

Obsada: Isabela Moner, Eugenio Derbez

Dorę znają i kochają dzieciaki na całym świecie. Nic dziwnego - jest słodka i ciekawska, a jej przygodami żyje cały świat. Dora (Isabela Moner) spędziła większość swego młodego życia, poznając wraz z rodzicami (Eva Longoria, Michael Peña) tajemnice dżungli. Nic jednak nie mogło przygotować jej na być może najbardziej ekstremalną przygodę – liceum! Ale, jak to Dora, nie byłaby sobą, gdyby nie wpakowała się w kolejne kłopoty. Przyjdzie jej – wspólnie z przyjaciółmi – udać się w naprawdę fascynującą i niebezpieczną misję…

 

Wideo

Wideo

 

Liliana Pędziwiatr

Reżyseria: Joachim Masannek

Gatunek: Familijny

Obsada: Peri Baumeister, Aylin Tezel, Meret Becker

11-letnia Liliana potrafi rozmawiać ze zwierzętami! Jest to jednak wielka tajemnica, o której nikt nie powinien wiedzieć, poza rodzicami. Jej szczególny talent spowodował w przeszłości wystarczająco dużo kłopotów i zmusił rodzinę do przeprowadzki. Lilli przysięga, zachowa swój sekret w tajemnicy, jednak dowiaduje się, że jej zdolności są teraz bardzo potrzebne. Złodziej porwał słoniątko - Ronniego z lokalnego Zoo. Dziewczynka za wszelką cenę chce go uratować. Rozpoczyna się niebezpieczna przygoda.

 

Wideo

Wideo

 

Playmobil Film

Reżyseria: Lino DiSalvo

Gatunek: Animacja

Obsada: Julia Kamińska, Tomasz Karolak, Marcin Dorociński

Charlie wciąż zadręcza swoją siostrę – Marlę opowieściami o fantastycznej krainie, w której podobno żyją ludziki Playmobil&reg. Dziewczynka sądzi, że to tylko wytwór dziecięcej wyobraźni. Wszystko zmienia się, gdy któregoś dnia jej brat znika, a Marla odkrywa tajemniczy portal. Zwiedzając niezwykłą, zbudowaną z zabawek krainę, dziewczynka odkrywa, że jej brat został porwany i uwięziony przez zdradzieckiego pirata Bloodbonesa. Żeby uratować chłopca, Marla będzie musiała połączyć siły z Delem oraz odważnym robotem.

 

Wideo

Wideo

 

Filmowe Poranki: Krecik i Panda

Gatunek: Animacja

 „Krecik i Panda” to serial animowany, który jest kontynuacją uwielbianej przez dzieci bajki „Krecik”. Tym razem znany Wam bohater powraca na ekrany w nowej odsłonie. Podróżując po Chinach, swoje przygody Krecik dzieli z sympatyczną pandą. Projekcję Filmowych Poranków poprzedzają atrakcje w holach kin oraz konkursy i zabawy na sali kinowej. Cykl „Filmowych Poranków” w Kinie Helios odbywa się w co drugą niedzielę miesiąca. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 lat w towarzystwie opiekunów.

 

 

 

 

Wideo

Wideo

 

Grzeczni chłopcy

Reżyseria: Lee Eisenberg, Gene Stupnitsky

Gatunek: Komedia

Obsada: Jacob Tremblay, Keith L. Williams

Dwunastoletni Max (Jacob Tremblay) jest w stresie. Właśnie zaproszono go na jego pierwsze kissing-party, tyle tylko, że nie wie, jak się całować… Pragnąc zdobyć na ten temat wiedzę, Max i jego kumple – Thor i Lucas – wykradają ojcu Maxa drona, którego nie wolno mu używać, z zamiarem podglądania baraszkujących nastolatków z sąsiedztwa. Ale coś idzie nie tak i dron nadaje się do wyrzucenia. Zdesperowani chłopcy postanawiają zrobić wszystko, by podrzucić nowego drona, zanim do domu wróci ojciec Maxa.

 

Wideo

Wideo

Pamiętnik Florki

Reżyseria: Anna Wróblewska-Dzwoniarek, Janusz Martyn, Dorota Cieśla

Gatunek: Animacja

Obsada: Karolina Kalina, Aleksandra Posiężna, Beata Wyrąbkiewicz

Pamiętnik Florki - polski serial animowany oparty na serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, wyprodukowany przez Studio Filmowe Anima-Pol w Łodzi. Bajka pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka, a główna bohaterka, mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i dochodzi do własnych wniosków. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć, nazywać i oswajać swoje emocje.

 

Wideo

Wideo

 

Angry Birds 2

Reżyseria: Thurop Van Orman

Gatunek: Animacja

Obsada:

Druga część wyczekiwanej animacji Angry Birds pojawi się w kinach sieci Helios już 20 sierpnia. Nadciąga nowa przygoda. Zobaczycie jak skomplikowana relacja nielotów Angry Birds oraz sprytnych Zielonych Świnek przenosi się na wyższy poziom. Kiedy wyspy zamieszkane przez Angry Birds i Świnki znajdą się w niebezpieczeństwie, a nowy wróg da o sobie znać, Red, Chuck i Bomba rekrutują Silver (siostrę Chucka) oraz łączą siły z Leonardem i jego drużyną, tworząc superteam, który ma ocalić ich domy.

 

Wideo

Wideo

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.