Wydarzenia wakacyjne w gminie Rewal

04.07.2018 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archuwum lokalu

Kino na leżakach

Dziwnówek, Dziwnów

02.07 i 25.07.2017, start: 22

Kino na leżakach„ to bardzo ciekawy projekt realizowany w czasie wakacji w znanych nadmorskich kurortach i miastach Polski centralnej. Jego ideą jest bezpłatne wyświetlanie filmowych hitów. Otwarte pokazy odbywają się w przestrzeni publicznej – na głównych placach miast, a towarzyszą im dodatkowe atrakcje zapewniane przez sponsorów wydarzenia. „Kino na leżakach” zawita do Pobierowa (1 Lipca), Pustkowa (14 Lipca), Rewala (27Lipca), Dziwnowa (28Lipca). W programie min. filmy „Porady Na Zdrady”  i „Dusigrosz”. 

 

Festiwal Indii 2018

Pobierowo, Niechorze, Rewal

Lipiec 2018

Najstarszy, największy i najsłynniejszy orientalny happening na zachodniopomorskim Wybrzeżu. Każdego lata przetacza się po wybrzeżu Bałtyku „Fala Orientu”. Organizowanych jest około 50 niezwykłych imprez w każdym sezonie. Wiele godzin programu scenicznego, pokazy tańców, jogi, sztuk walki, teatry oraz przeróżne atrakcje w okalających scenę namiotach. Niezwykłą współtworzona z publicznością atmosfera pozostaje na zawsze w pamięci, tym bardziej, że mało jest podobnych wydarzeń organizowanych na polskim wybrzeżu.

 

HOT POLECA

Kabaret Moralnego Niepokoju

Amfiteatr – Rewal

01.07.2018, start: 16.30

KMN to jeden z najpopularniejszych w Polsce kabaretów. Zdobył on dużą popularność dzięki częstym występom w telewizji oraz błyskotliwym tekstom Roberta Górskiego. W emitowanym w latach 2003-2006 w TVP2 autorskim programie satyrycznym grupy pt. „Tygodnik Moralnego Niepokoju” co tydzień prezentowane były premierowe skecze. Kabaret skupia się głównie na sprawach społecznych, absurdach życia codziennego oraz nie stroni od polityki. Na przełomie 2007 i 2008 roku kabaret tworzył program pt. Miesięcznik Moralnego Niepokoju.  

 

HOT POLECA

Święto Śledzia 

Niechorze

07-08.07.2018

Po raz siedemnasty możecie spotykać się w Niechorzu na corocznym  „ Święcie Śledzia". W tym roku czeka nas wyjątkowa impreza, przez dwa dni będziecie mogli rozkoszować się regionalną kuchnią, słuchać muzyki, bawić się i podziwiać artystów rękodzieła. Tegoroczne „Święto Śledzia" będzie miało miejsce w pobliżu latarni morskiej w Niechorzu  (ul. Polna 30).Wydarzenie, które jest równocześnie festynem rybackim, ma na celu szczególnie promowanie regionalnych produktów oraz popularyzację zawodu rybaka łodziowego. 

 

Kabaret Nowaki

Amfiteatr – Rewal

07.07.2018, start: 20

Kabaret Nowaki na scenie istnieje od listopada 2007 roku, ale znacznie wcześniej rozpoczął się proces twórczy członków tego zespołu. Przez długi czas Ada Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg pracowali w innych formacjach kabaretowych (Babeczki z Rodzynkiem i Profil), brali udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych: pełnometrażowe filmy Władysława Sikory, przedstawienia muzyczne i różnego rodzaju imprezy kabaretowe. To wszystko pozwoliło po zebraniu kilkuletniego doświadczenia założyć kabaret Nowaki.

 

HOT POLECA

Kabaret Paranienormalni

Amfiteatr – Rewal

09.07.2018, start: 20

Kabaret Paranienormalni przedstawia program „Pierwiastek z Trzech”, a w nim wszystko co najlepsze, czyli talent Igora, urok Roberta i energia Michała. Bo takich dwóch, jak ich trzech nie ma ani jednego! „Pierwiastek z Trzech”  to program pełen postaci i tematów niespotykanych dotąd na scenie kabaretowej. To właśnie tutaj łączą się nowe perypetie bohaterów z zupełnie nowymi wątkami i motywami odnoszącymi się do tych najbardziej bieżących. Żadne z aktualnych społecznych tematów nie umknie Paranienormalnym!

 

Koncert Akcent – Zenon Martyniuk

Amfiteatr – Rewal

12.07.2018, start: 18

12 lipca w Amfiteatrze w Rewalu będzie można posłuchać takich hitów zespołu Akcent jak: „Królowa nocy”, „Pada deszcz” czy „Gdzie jesteś gdzie”. Zespół powstał w 1989 roku. Założyli go: Zenon Martyniuk, występujący dotychczas w zespole Akord i Mariusz Anikiej, występujący wcześniej w zespole Centrum. W 1991 roku ukazała się pierwsza kaseta zespołu, zatytułowana po prostu „Akcent 1". Od tamtej pory zespół stale się rozwijał i mimo kilku burzliwych okresów stał się ikoną polskiej muzyki disco. Bilety dostępne w kasie Amfiteatru.

 

Festiwal Nadzieja

Kołobrzeg

13-15.07.2018

Festiwal Jacka Kaczmarskiego odbędzie się od 13 do 15 lipca. Tradycyjnie publiczność będzie miała okazję usłyszeć wykonawców śpiewających utwory barda w ramach konkursu. Festiwal rozpocznie się 13 lipca o godzinie 17 w sali widowiskowo-teatralnej Regionalnego Centrum Kultury. Dzień później, czyli 14 lipca – zgodnie z tradycją festiwalu – odbędzie się mecz piłkarski między „Kuglarzami” a zespołem Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego oraz odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu głównego i wyłonienie zwycięzcy.

 

HOT POLECA

Kabaret pod Wyrwigroszem

Amfiteatr – Rewal

14.07.2018, start: 20

Kabaret Pod Wyrwigroszem to kwintesencja wielu gatunków teatralno-muzycznych. Prezentuje więc szalone tempo, niezliczoną ilość przebieranek, komedii omyłek. Niezwykle zabawne teksty przybrane są w styl farsowy, który stoi na pograniczu teatru i kabaretu. Wizytówką kabaretu są z pewnością parodie, a także zabawne skecze, komentujące aktualną rzeczywistość społeczną. W programie „Pod Wyrwigroszem" znajduje się także wiele typowo kabaretowych piosenek. Ten kabaret jest ciągle w bardzo wysokiej formie!

 

HOT POLECA

Kabaret Paranienormalni

Amfiteatr – Rewal

16.07.2018, start: 20

Kabaret Paranienormalni przedstawia program „Pierwiastek z Trzech”, a w nim wszystko co najlepsze, czyli talent Igora, urok Roberta i energia Michała. Bo takich dwóch, jak ich trzech nie ma ani jednego! „Pierwiastek z Trzech”  to program pełen postaci i tematów niespotykanych dotąd na scenie kabaretowej. To właśnie tutaj łączą się nowe perypetie bohaterów z zupełnie nowymi wątkami i motywami odnoszącymi się do tych najbardziej bieżących. Żadne z aktualnych społecznych tematów nie umknie Paranienormalnym!

 

HOT POLECA

Koncert Sławomir

Amfiteatr – Rewal

18.07.2018, start: 20

Twórca, wokalista, wizjoner. Twórca nowego gatunku muzycznego Rock Polo czyli połączenia muzyki tanecznej ze szlachetnym rockowym brzmieniem. Swoją karierę muzyczną i warsztat szlifował w Nowym Jorku pod okiem Roberta Wilsona. Jednocześnie dorabiał u kolegi w firmie windykacyjnej „Maczeta" oraz dawał koncerty dla kierowców trucków, wśród których zyskał ogromną popularność. To właśnie na Long Island, w barze, w którym śpiewał , poznał swoją obecną żonę kościelną i muzę Kajrę. Jego siła estradowa była niepodważalna.

 

Kabaret Smile 

Amfiteatr – Rewal

19.07.2018, start: 20

Kabaret Smile wywodzący się z Lublina tworzą trzej Panowie: Michał Kincel, Andrzej Mierzejewski oraz Paweł Szwajgier. Swoimi skeczami bawią widzów od wielu lat a w swoim dorobku artystycznym posiadają mnóstwo nagród, w tym wiele od publiczności. Skecze i piosenki Kabaretu Smile odnoszą się głównie do absurdów życia codziennego. Dzięki wykreowaniu charakterystycznych postaci tworzą przezabawne historie, które z łatwością zapadają widzom w pamięć. Piosenki autorstwa Kabaretu Smile są niezaprzeczalnie bezkonkurencyjne.  

 

HOT POLECA

Western Piknik

Sułomino

19-22.07.2018

Od 19do 22 lipca na miłośników country czekają organizatorzy Western Pikniku w Sułominie. Do udziału zaproszone są m.in. kluby motocyklowe, samochodowe (amerykańskie i off-road). Na miejscu będą zapewnione: plaża, przystań, camping, warsztaty, gry i zabawy. Ponadto możliwość wynajęcia quadów, kajaków, rowerów wodnych. Dostępne również będą karuzele dla dzieci, mechaniczne rodeo, przejażdżki bryczką Western Piknik, jeden z największych festiwali country w Polsce, organizowany w tym roku, już po raz 21ty.

 

HOT POLECA

Kabaret Skeczów Męczących 

Amfiteatr – Rewal

22.07.2018, start: 20

Kabaret Skeczów Męczących - pod tą kontrowersyjną nazwą kryje się jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów znany również jako KSM. Podbił serca Polaków charakterystycznymi postaciami, skeczami zaangażowanymi społecznie i politycznie, luzem scenicznym i umiejętnością rozbawienia każdej publiczności. Gdybyście nadal mieli wątpliwość, że KSM to jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny kabaretowej zerknijcie do Internetu na milionowe odsłony skeczów i teledysków, czasami dość kontrowersyjnych (Denatan)

 

Koncert Michał Szpak

Amfiteatr Rewal

23.07.2018, start: 20

Michał Szpak to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk w show-biznesie. Po roku wypełnionym nieustającymi ogromnymi sukcesami w Polsce i za granicą ten niezwykle utalentowany, charyzmatyczny właściciel jednego z najlepszych głosów w historii polskiej muzyki rozrywkowej ponownie rusza z zespołem w trasę koncertową! Publiczność pokochała go od pierwszego momentu. Rok temu w czerwcu na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Michał Szpak zdobywa Grand Prix Publiczności – Złote Opole będące podsumowaniem 53-letniej tradycji festiwalu.

 

HOT POLECA

Koncert Cleo

Amfiteatr – Rewal

26.07.2018, start: 20

Cleo to wokalistka, autorka tekstów, malarka, projektantka - kobieta wielu talentów. Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem, królowa youtube i pierwsza Słowianka Rzeczpospolitej. Od samego początku kształtowała swój wokal w kierunku muzyki: soul, gospel, r'n'b, funk i hip hop.   Odkryta przez Donatana wydała w 2013 roku singiel „My Słowianie" który stał się jednym z największych hitów radiowych  Cleo jest najpopularniejszą polską wokalistką w sieci, jej profil facebookowy zgromadził ponad 1 440 000 fanów.

 

Kabaret Młodych Panów

Amfiteatr - Rewal

27.07.2018, start: 20

Kabaret Młodych Panów zaprasza na gorącą przygodę pełną gofrów, piasku, mew i Nemo. W specjalnym, wakacyjnym programie będziecie mogli zobaczyć świeże, premierowe skecze, a także te, które znacie i lubicie najbardziej! Podczas tegorocznych wakacji odwiedzą najlepsze miejscowości i najlepsze miejscówki w tych miejscowościach. Zaproszą Was do wspólnej zabawy, będziecie mogli odprężyć się i rozerwać po całodniowym stresie pilnowania swojego kawałka plaży. Kabaret Młodych Panów 27 lipca zawita na deski amfiteatru w Rewalu!

 

HOT POLECA

Sunrise Festival

Kołobrzeg

27-29.07.2018

Sunrise Festival to 3 dni nieprzerwanej zabawy w świetnym towarzystwie. Festiwal odbędzie się po raz ostatni na terenie Amfiteatru i jego rozległego parkingu, tuż obok plaży w dzielnicy uzdrowiskowej. Już od 15 lat sukcesywnie buduje markę jednego z najlepszych festiwalów muzycznych nie tylko w Polsce, ale w całej Europie i przyciąga na swoje sceny gwiazdy takie jak David Guetta, Armin van Buuren, Tiesto czy Hardwell. Sunrise Festival to nie tylko doskonała muzyka i świetni ludzie, ale także wyjątkowe wrażenia wizualne i nieziemski pokaz pirotechniczny.

 

Koncert Łobuzy

Amfiteatr – Rewal

28.07.2018, start: 19

Łobuzy to projekt, który od samego początku wstrząsnął polską sceną muzyczną .W niespełna 2 lata, od premiery ich debiutanckiego singla  „Ona czuje we mnie piniądz ", który pokrył się Diamentową Płytą, zespół podbił serca milinów fanów , a na swoim koncie zgromadził ponad 12 milionów wyświetleń! Od tamtego czasu Łobuzy nie zwalniają tempa i nie przestają zaskakiwać! Hity takie jak: „Łobuz kocha najbardziej ", czy najnowsza propozycja chłopaków „Oczy jak pińć złoty" tygodniami królują na szczytach list przebojów.

 

HOT POLECA

Kabaret Ani Mru Mru

Amfiteatr – Rewal

29.07.2018, start: 18

Kabaret Ani Mru-Mru z programem „Ostatnie takie trio”. Jest to program kabaretowy, w którym kabaret Ani Mru-Mru mierzy się z odwiecznym pytaniem… Jak to? Jak to powiedzieć? Jak to działa? Przez ponad 100 minut, artyści w sobie tylko znany sposób unikają odpowiedzi na wszystkie z tych pytań, jednocześnie bawiąc do łez widzów w każdym wieku. Wisienką na tym zabawnym torcie są kreacje aktorskie Waldemara Wilkołka, który powoli wyrasta na drugiego wicelidera tej trupy. Tytuł programu, jest zapowiedzią powiększenia składu.

 

Grechuta Festival

Świnoujście

29.07-03.08.2018

Po raz czwarty w Świnoujściu odbędzie się Grechuta Festival. Do miasta na 44 wyspach zjedzie blisko 200 wybitnych, znanych i cenionych artystów, którzy zaprezentują się w niemal 30 zdarzeniach w Amfiteatrze im. Marka Grechuty, Muszli koncertowej na Promenadzie, Sali teatralnej MDK, Galerii miejsce sztuki 44 oraz Galerii ART oraz w przestrzeniach miejskich. Festiwal jest przeglądem najbardziej wartościowych wydarzeń artystycznych z różnych dziedzin sztuki. Do miasta przyjedzie wielu wybitnych, znanych i cenionych artystów.

 

Koncert Boys  

Amfiteatr – Rewal

30.07.2017, start: 20

Koncert legendy polskiego dance, mającego na koncie 6 platynowych płyt i 2 złote płyty. Geneza zespołu Boys to książkowy przykład jak inwencja twórcza żądnej przygód paczki młodych ludzi może wyjść naprzeciw wszelkim nastrojom, a za tym oczekiwaniom ówczesnego rynku oraz każdego człowieka, tym bardziej z początku Polski lat 90-tych. Cel był prosty i przejrzysty w swej wymowie: „gramy dla ludzi“. Zespół Boys wystąpi w Amfiteatrze w Rewalu 30-ego lipca o godzinie 20. Bilety dostępne w kasie Amfiteatru.  

 

HOT POLECA

Kabaret Nowaki

Amfiteatr – Rewal

31.07.2018, start: 18

Kabaret Nowaki na scenie istnieje od listopada 2007 roku, ale znacznie wcześniej rozpoczął się proces twórczy członków tego zespołu. Przez długi czas Ada Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg pracowali w innych formacjach kabaretowych (Babeczki z Rodzynkiem i Profil), brali udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych: pełnometrażowe filmy Władysława Sikory, przedstawienia muzyczne i różnego rodzaju imprezy kabaretowe. To wszystko pozwoliło po zebraniu kilkuletniego doświadczenia założyć kabaret Nowaki.

 

Piękni i młodzi

Amfiteatr - Rewal

02.08.2017, start: 18

Piękni i Młodzi – polski zespół muzyczny założony w 2012 roku przez Magdę i Dawida Narożnych oraz Daniela Wilczewskiego. Grupa określiła swoją twórczość jako disco polo, dance i pop rock. W 2016 roku zespół wyraził chęć udziału w Krajowych Eliminacjach do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji, do których zgłosili się z utworem „Na serca dnie”. Ostatecznie nie zakwalifikowali się do finału selekcji. W marcu wydali w wersji fizycznej swoją debiutancką płytę pt. Niewiara. Zespół wystąpi w Amfiteatrze w Rewalu na początku sierpnia.

 

______________________________________________________________________

 

(Przekręć telefon aby przeczytać!)

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.