4 powody, dla których (nie) WARTO zacząć przygodę z pole dance!

20.01.2020 1 komentarzy
Autor: Karolina Szwedzińska, Zdjęcia: Karolina Tarnawska/Archiwum Pole Star Academy

Od jakiegoś czasu trwa moda, nie tylko na zdrowy tryb życia, ale także na poszczególne dyscypliny sportowe – w tym pole dance. Pewnie niejeden raz widziałaś, w różnych mediach społecznościowych, nagrania i zdjęcia pięknych, smukłych pole dancerek albo koleżanek, które całkiem niedawno rozpoczęły swoją przygodę z tym sportem, a już mogą pochwalić się efektownymi pozycjami przy rurce. A może lato zleciało Ci na rozmyślaniach na temat tego sportu, ale wielokrotnie już stwierdziłaś, że pole dance nie jest dla Ciebie? Może hamak albo kanapa były zbyt wygodne i myśl o poceniu się na sali treningowej przyprawiała Cię o zimne poty? Nasi sekretni wysłannicy odbyli już podróż do Twojej głowy i znamy wszystkie powody, dla których dotychczas nie spotkaliśmy się przy rurce. Wytłumaczę Ci, dlaczego nie warto szukać wymówek!

 

 

1. Mam za słabe ręce.

 

Klasyka sama w sobie. Wymówka powtarzana jak mantra przez 90 procent dziewczyn. Czas najwyższy zmierzyć się z tą wymówką i obalić pewien mit! Żeby zacząć trenować taniec na rurze, nie musisz przerzucać opon, nie musisz mieć „bicka”, jak światowej sławy kulturystka, nie musisz nawet robić pompki. Owszem, Pole Dance wymaga siły, ale ten na trochę wyższym poziomie, a Ty przecież będziesz zaczynać od podstaw . Czy Pole Dance wymaga silnych rąk? Tak. Czy wymagamy od osób początkujących silnych rąk?

 

NIE! Siła to rzecz nabyta, będzie wzrastać z treningu na trening. W naszej szkole prowadzimy specjalne rozgrzewki, których celem jest wzmacnianie i rozciąganie wszystkich partii mięśni naszych kursantek, więc możesz być spokojna, że na zajęciach dasz sobie radę! Zaczynamy od podstawowych obrotów na rurce a po czasie dokładamy coraz trudniejsze elementy, na które – uwierz mi – Twoje „słabe” ręce będą już gotowe!

 

 

2. Jestem za mało rozciągnięta.

 

A kto Ci powiedział, że żeby zacząć trenować Pole Dance musisz być gibka jak chińska gimnastyczka? Owszem, są figury, które wymagają rozciągnięcia, ale na bank nie będziesz ich robić na pierwszych zajęciach, a nawet przez pierwsze miesiące! W trakcie zajęć będziemy pracować nad Waszymi zakresami, a jeśli będziesz chciała skupić się bardziej na rozciąganiu to w Pole Star Academy prowadzimy osobne zajęcia ze Strechingu. Zdradzę Ci jeszcze mały sekret!

 

W niektórych figurach można trochę oszukać i nawet, jeśli Twój szpagat to kąt 90 stopni, to na rurce da się to oszukać. Nauczymy Cię trików, dzięki którym będziesz wyglądać lekko i powabnie jak rosyjska primabalerina.

 

 

3. Wstydzę się.

 

No jasne, że się wstydzisz. Przychodzisz do nowego miejsca, nikogo nie znasz, boisz się, że nie dasz sobie rady. My to rozumiemy, dlatego gwarantuję Ci, że już u progu naszego studia przywita Cię nasza instruktorka, pokaże, gdzie jest szatnia, oprowadzi po szkole i sprawi, że natychmiast zapomnisz o wszystkich Twoich strachach.

 

Poczujesz się u nas jak w domu. Pamiętaj, że na pierwsze zajęcia przychodzą wszystkie dziewczyny na poziomie początkującym, one tak samo jak Ty mają swoje obawy, wstydzą się. Jesteśmy tutaj, żeby się wzajemnie wspierać, a nie oceniać!

 

 

4. Zanim się zapisze, muszę pochodzić na siłownie.

 

Zanim zaczniesz swoja przygodę z Pole Dance, chcesz najpierw schudnąć, wzmocnić się itp, ale bądźmy ze sobą szczere, masz już ten karnet na siłownie? Tak myślałam… Taniec na rurze to alternatywa dla siłowni – wzmocnisz, wyrzeźbisz i ujędrnisz ciało, a to wszystko w babskim gronie, w luźniej i ciepłej atmosferze.

 

Masz kilka zbędnych kilogramów, trochę tłuszczyku „tu i ówdzie”,cellulit? No i co z tego! My też go mamy, a jeśli nie mamy to tylko dzięki pole dance! Więc nie oszukuj się dłużej, zbierz tyłeczek z kanapy, zapisz się do grupy i zacznij swoja przygodę z pole dance!

 

 

 

5. Jestem za stara.

 

No jeśli podchodzisz już po osiemdziesiątkę całkiem możliwe, ale z drugiej strony – nie takie rzeczy świat już widział. Jeśli nie, to wybacz, ale za stara nie jesteś. Pole dance odmienił życie niejednej dziewczyny, zarówno 20-latki, 30-latki jaki i 40-latki. Pole dance to przede wszystkim świetna zabawa, a zadaniem instruktora jest dostosować poziom zajęć do grupy i jej uczestników. Przychodzisz, żeby się dobrze bawić, odstresować , wyrzeźbić ciało, a przede wszystkim - odkryć nową pasję i zrobić coś dla siebie. A kto wie, może pole dance odmieni Twoje życie? Nie bój się spróbować i daj sobie szansę!

 

Jeśli nadal nie jesteś zdecydowana, mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję! Od grudnia w Pole Star Academy startują grupy Prestige. Co to znaczy? Zajęcia w małych kameralnych grupkach, liczących 3-4 osoby. To niepowtarzalna okazja, żeby spróbować pole dance wraz z przyjaciółkami. Wystarczy, że do nas napiszesz a my poprowadzimy dla Ciebie i Twoich przyjaciółek lekcję próbna!

Pole Star Academy, to szkoła tańca, w której stawiamy na domową i przyjazną atmosferę, gdzie wszystkie się znamy, przełamujemy bariery i cieszymy się sportem !

 

 

Pole Star Academy
ul. Kapitańska 3a
tel. 512 200 160
www.polestaracademy.pl
www.facebook.com/polestaracademy

 

 

Komentarze

Komentarze

https://www.waste-NDC.Pro/community/profile/tressa79906983/
13:39 19.05.2024
Write more, thats all I have to say. Literally, iit seems as thokugh you relied on thee video to make your point. You clearly know what youre talking about, why throw away your intelligence onn juzt posting videos to your site when you could bee giving uss something informative to read? https://www.waste-NDC.Pro/community/profile/tressa79906983/
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.