Standfor

15.03.2024 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Firmy

 W świecie szybko zmieniających się trendów modowych, szczecińska marka Standfor wyróżnia się swoim unikalnym podejściem. Założona w latach 90. przez grupę przyjaciół poszukujących alternatywy dla drogich importów i nijakich propozycji na rynku, szybko zyskała uznanie dzięki swojemu naciskowi na jakość i oryginalność. W tym wywiadzie założyciele Standfor opowiadają o inspiracjach, wyzwaniach i kreatywnym procesie, który stoi za tworzeniem ich wyjątkowych kolekcji. Poznajcie bliżej markę, która przenosi pasję i autentyczność na nowy poziom w modzie streetwear.

 

 

hot°: Co zainspirowało Was do założenia marki Standfor i jak rozwinęła się ona od momentu powstania?


Lata 90, drogie importy i brak konkretnych propozycji na rynku zainspirowało nas do stworzenia czegoś własnego i unikatowego. Pomysł był prosty. Zaprojektować coś w czym chcemy chodzić. Od tamtego czasu stawialiśmy na jakość nie ilość i do dnia dzisiejszego jest to nasz priorytet.

 


hot°: Czy możecie podzielić się historią stojącą za unikalną nazwą "Standfor" i tym, co ona reprezentuje dla Waszej marki?


Nazwa brandu pochodzi z połączenia idiomu “stand for”, czyli “znaczyć” i “reprezentować” z angielskiego. Jest to głębsze znaczenie naszej jakości, stylu i konkretnie mówiąc całokształtu, który marka reprezentuje.

 


hot°: Co wyróżnia kolekcję streetwearu Standfor od innych marek odzieżowych na rynku? Jak utrzymujecie równowagę między trendami mody a oryginalną wizją Standfor?


Na modę nie zwracamy uwagi. Kierujemy się tym co nam się podoba od zawsze. Inspiracje czerpiemy z wszystkiego a kluczem jest rygor i selekcja w procesie designu i produkcji kolekcji. Nad procesem spędzamy setki godzin.


hot°: Czy moglibyście opowiedzieć nam o procesie twórczym stojącym za projektowaniem nowej kolekcji w Standfor? Ile w tym poezji a ile ciężkiej pracy?


Jesteśmy perfekcjonistami, co nie zawsze jest dobre. Spędzamy tonę czasu nad dopracowaniem każdego detalu. Często tygodniami pracujemy nad projektami samych metek! Na początek planujemy przeznaczenie konkretnych egzemplarzy. Kolekcje dzielimy na sportowe, klasyczne i unikatowe pojedyńcze wypusty.


hot°: Jakie dotychczas największe wyzwania napotkaliście w branży modowej i jak wasza firma je pokonała?


Jeśli jarasz się kulturą miejska i doceniasz jakość i styl, to na pewno nasz brand wpadnie ci w oko. Największym problemem jest dotarcie do ciebie. Main stream zalewa media fast fashion i bardzo ciężko jest się przebić. Pozytywem i czymś co nas motywuje do nowych kolekcji jest to, że nowi klienci zawsze do nas wracają. Zawsze jakość nie ilość.

 

 

hot°: Macie całkiem spory wybór. Czy możecie opisać najpopularniejszy aktualnie produkt lub kolekcję w Standfor i historię za nią stojącą?


Produkty są unikatowe, więc z reguły się nie powtarzają i nie wracają w kolejnych latach. Natomiast te flagowe tak jak spodenki do kosza czy logo mr.Ink zawsze wraca w nowej odsłonie i kolorystyce.


Historia mr.Ink’a jest nam szczególna. Logo przedstawia sylwetkę z odpryskiem tuszu zamiast głowy , która powstała podczas malowania projektu do nowej kolekcji wiele lat temu. Mr. Ink, od tamtej chwili reprezentuje wszelaką kreatywność i zawsze pojawia się w nowej odsłonie. Nigdy nie wygląda tak samo.

 

Raz przedstawia malarza Avant Garde a później muzyka zawsze w połączeniu z nową kolorystyką. Pewnie dlatego kolekcja jest tak popularna.A jesienno-zimowy okres to przede wszystkim nasze ciepłe klasyczne czapki beanie i ciepłe bluzy z §unikatowej dzianiny wykonanej pod nasze wytyczne.

 


hot°: W jaki sposób szczecińskie dziedzictwo Standfor wpływa na jego projekty i kulturę firmy?


Szczecin to hub dla naszej rodziny. Tam wszyscy się spotykamy. Jesteśmy zlepkiem wielu kultur i lokalizacja nie ma dla nas większego znaczenia szczególnie z wszechobecnym internetem.

 

W Szczecinie mamy studio i uwielbiamy to miasto! Ostatni rok wciągnęło nas szczecińskie podziemie rapowe, współpracowaliśmy z Podziemną Strefą Rapu i Szczecińską Ligą Freestyle a to w sumie doprowadziło nas do współpracy z King Wilki Morskie i prowadzeniem konkursów podczas meczów aż do historycznego finału i zdobycia tytułu Mistrza Polski przez Wilki.


hot°: Czy Standfor współpracuje z lokalnymi artystami czy projektantami w tworzeniu swoich kolekcji?


Poza jakością wierzymy w dedykację w dążeniu do celu. Staramy się jak możemy wspierać ludzi z pasją, nawiązując wszelakie kolaboracje i prezentując zajebistych ludzi na naszych mediach. Jest to najlepsza motywacja dla wszystkich. Kolekcje tworzymy sami, a dzięki kolaboracji promujemy je.

 


hot°: Czy marka Standfor ma ambasadorów lub osobistości publiczne, które reprezentują jej wartości i styl?


Krótko mówiąc każdy kto podąża za własną pasją jest mile widziany w rodzinie Standfor. Wiemy jak ciężko jest dążyć do celu. Szacunek dla wszystkich ciężko pracujących i podążających za swoimi marzeniami.
Poznajemy mega utalentowanych ludzi, mając talent za wspólny mianownik. Od światowej klasy tancerki do olimpijczyków.


Powstały sesje z rodziną Kulesza (znani na całym świecie gimanstycy i fani Vespy, polecamy dokument o nich na Vimeo pt. Marta & Jagna vol.1;). A dla fanów motoryzacji polecamy Polish Vespa Racing Team.
Ola @olisiaxx_dancer77  (niesamowita tancerka hip-hop, mistrzyni świata i wszechświata;). Musicie zobaczyć video z Olą na naszym youtube


Mieliśmy też sesje z chłopakami ze wspomnianego wcześniej PSR czyli Rafałem ‘Loco’, Grześkiem ‘Kapslem’, Krzyśkiem ‘Żelem’ i z Adrianem ‘Carterem’. Mega inspirujące i ogarnięte towarzystwo!


hot°: Mamy początek 2024 roku. Jakie są przyszłe plany lub nadchodzące projekty Standfor, na które mogą czekać fani?


Niebawem ruszamy z unikatowymi dzianinami i szalonymi wzorami, które wykonaliśmy na zamówienie. W tym roku będzie sporo mini kolekcji ze wzorami zaczerpniętymi ze sztuki klasycznej, natury i graffiti. Projekt powstawał ponad rok, więc śledźcie nas bo będzie się działo! Sami nie możemy się doczekać.

 

Pop-up shop w kawiarni N420 na Rayskiego 17 w Szczecinie gdzie możecie zobaczyć próbki naszych kolekcji.

 

 

mail: [email protected]
https://standfor.pl
https://www.facebook.com/standforpolska
https://www.instagram.com/standforpolska
www.youtube.com/@standforpolska
https://www.tiktok.com/@standforpolska

 

	Standfor

Standfor

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.

Przeczytaj także